Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Northern Summer Series 12 - Boulder Dash

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Northern Summer Series 12 - Boulder Dash
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Thursday 4 January 2018

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1PHIL GIDDINGSCourse Setter (1)completed
3LAURIS STIRLINGB (Scatter) (5)1:00:00
5GEOFF HUDSONB (Scatter) (5)1:00:00
8BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (12)1:05:00
11SCHON HUDSONPower Walkers (12)1:05:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1BRUCE ARTHURA (Scatter) (7)1:00:00
1RODNEY PHILLIPSB (Scatter) (5)1:00:00
5KATE FRANCISC (Scatter) (12)1:00:00
8JULIE FRANCISC (Scatter) (12)1:00:00
9MASON ARTHURD (Scatter) (17)1:00:00
11FREDRIK JOHANSSONC (Scatter) (12)1:00:00

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2TIM WARDROPA (Scatter) (7)1:00:00
4RON SCHOLESA (Scatter) (7)1:00:00
5RACHEL MORGAND (Scatter) (17)1:00:00
6FIONA CARISTOC (Scatter) (12)1:00:00
7LYN GREENPower Walkers (12)1:05:00
8RUTH GODDARDD (Scatter) (17)1:00:00
9DEREK GREENPower Walkers (12)1:05:00
12DAVID GODDARDD (Scatter) (17)1:00:00
14KATHY LILEYD (Scatter) (17)1:00:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2LEN BUDGEPower Walkers (12)1:05:00
3STEVEN OCONNELLA (Scatter) (7)1:00:00
4GEOFF ADAMSPower Walkers (12)1:05:00
5MARTIN KOZMAA (Scatter) (7)1:00:00
7VICTOR SEDUNARYA (Scatter) (7)1:00:00
10DENNIS MEWSC (Scatter) (12)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
6WARWICK DAVISA (Scatter) (7)1:00:00
10NOEL MCVEYPower Walkers (12)1:05:00

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1HELEN WALPOLEC (Scatter) (12)1:00:00
2TONY BIRDB (Scatter) (5)1:00:00
3ROSALIND KINGPower Walkers (12)1:05:00
4STUART MCWILLIAMB (Scatter) (5)1:00:00
4PHIL TORODEC (Scatter) (12)1:00:00
6MURIEL NEILSONPower Walkers (12)1:05:00
7PETER YEATESD (Scatter) (17)1:00:00
10DEBBIE DODDD (Scatter) (17)1:00:00

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DAVID STILLWELLPower Walkers (12)1:05:00
2ANDREW GREENC (Scatter) (12)1:00:00
2LOUISE LAMBERTD (Scatter) (17)1:00:00
3TYSON MORLEYC (Scatter) (12)1:00:00
3SUE COLLARDD (Scatter) (17)1:00:00
5LEN HALLETTPower Walkers (12)1:05:00
6CLIFF CURTISSD (Scatter) (17)1:00:00
7JENNY ZAHARAC (Scatter) (12)1:00:00
9NICK WAKELINGC (Scatter) (12)1:00:00
11BILL BORRIED (Scatter) (17)1:00:00
12RICHARD STANAWAYC (Scatter) (12)1:00:00
12PETER BLACK(YV)Power Walkers (12)1:05:00
13KELVIN LONGHURSTD (Scatter) (17)1:00:00
15GENEVIEVE STECHIWSKYJD (Scatter) (17)1:00:00
16LARA STECHIWSKYJD (Scatter) (17)1:00:00
17ROSALIE BOYDD (Scatter) (17)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1IAN DODDD (Scatter) (17)1:00:00
4EWEN TEMPLETOND (Scatter) (17)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.