Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Surf Coast Series 3 - Barwon Heads

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Surf Coast Series 3 - Barwon Heads
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Saturday 20 January 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JOHN SHEAHANcompleted

Run 90 mins

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW TURNER1:30:00
2STEVEN O'CONNELL1:30:00
3SHANE MALLIA1:30:00
4HELEN WALPOLE1:30:00
5HEATH MCLACHLAN1:30:00
6STUART MCWILLIAM1:30:00
7CAMERON WHITE1:30:00
8JANE WHITE1:30:00
9DON FELL1:30:00
10ALAN COOKE1:30:00
11FIONA FELL1:30:00
12MATTHEW BARBITO1:30:00
13JUDI HERKES1:30:00
14PATRICK COOPER1:30:00
15TOBY COOPER1:30:00

Run 60 mins

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVID COMPORT1:00:00
2DAMIEN SPENCER1:00:00
3PETER BEGGS1:00:00
4EMILY CARR1:00:00
5GEORGIE CARR1:00:00
6SAM CARR1:00:00
7ADRIAN CARR1:00:00
8FIONA CARR1:00:00
9ANGUS COOPER1:00:00
10ROBYN BOHUN1:00:00

Run 50 mins

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1GLEN MARTINI50:00
2JOEL WATSON50:00
3PETER YEATES50:00
4SOFIE VAN GUNSTEPEN50:00
5ADAM SHEARER50:00

Run 40 mins

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1EVAN GAVENS40:00
2SCOTT GAVENS40:00
3REBECCA SHAW40:00
4JENNY CHAPMAN40:00
5MIA GAVENS40:00
6JOHN GAVENS40:00

Power Walker 90 mins

23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:30:00
2RON FREDERICK1:30:00
3JO TORR1:30:00
4GEOFF ADAMS1:30:00
5HELEN ALEXANDER1:30:00
6VANESSA SMITH1:30:00
7SHARON WINTER1:30:00
8HEATHER MUNRO1:30:00
9SUE PARKES1:30:00
10IAN PARKES1:30:00
11KERRI-ANN JESSEP1:30:00
12TOM FOGARTY1:30:00
13MARK THOMAS1:30:00
14ROBYN HOWELL1:30:00
15LORRI CAHILL1:30:00
16PETER EUINTON1:30:00
17JEAN BLACKSELL1:30:00
18MICHELLE BROWN1:30:00
19JESSICA BROWN1:30:00
20ARCH COSTIGAN1:30:00
21MIDGE MCGLADE1:30:00
22ROD COSTIGAN1:30:00
23ELIANA GELSI1:30:00

Power Walker 60 mins

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BERNARD KERSTEN1:00:00
2HEATHER LESLIE1:00:00
3ELIZABETH MAHONEY1:00:00
4DARREN MORGAN1:00:00
5MELISSA BIVIANA1:00:00
6BRAD SAUNDERS1:00:00
7LEONIE SMITH1:00:00
8FIONA KERSTEN1:00:00
9SUE EVANS1:00:00
10JOANNA ROBERTS1:00:00
11REBECCA JOHNSON1:00:00
12TIM DENT1:00:00
13MARINA ROMAGNOLI1:00:00
14JOYCE MARTINI1:00:00
15GEORGIA WILLIAMS-DYSON1:00:00
16ANGHARRAD WILLIAMS1:00:00
17KATE WILLIAMS-DYSON1:00:00
18ILZE YEATES1:00:00
19LIAM DE`ARAUGO1:00:00
20FIONA GILKS-DE`ARAUGO1:00:00
21OWEN DE`ARAUGO1:00:00
22HANNAH ADAMS1:00:00
23STEVE GELSI1:00:00
24ARABELLA GELSI1:00:00
25JENNY SHEAHAN1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.