*** Instance-specific ***

Official results for Melbourne PAS Surf Coast Series 3 - Barwon Heads

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Surf Coast Series 3 - Barwon Heads
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Saturday 20 January 2018

Classes: Show all | CS | A | B | C | D | E | PW

24 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1JOHN SHEAHANCourse Setter (1)completed
1EVAN GAVENSRun 40 mins (6)40:00
2STEVEN O'CONNELLRun 90 mins (15)1:30:00
2SCOTT GAVENSRun 40 mins (6)40:00
2HEATHER LESLIEPower Walker 60 mins (25)1:00:00
3SHANE MALLIARun 90 mins (15)1:30:00
3REBECCA SHAWRun 40 mins (6)40:00
3JO TORRPower Walker 90 mins (23)1:30:00
4JENNY CHAPMANRun 40 mins (6)40:00
4GEOFF ADAMSPower Walker 90 mins (23)1:30:00
5MIA GAVENSRun 40 mins (6)40:00
5HELEN ALEXANDERPower Walker 90 mins (23)1:30:00
6JOHN GAVENSRun 40 mins (6)40:00
6VANESSA SMITHPower Walker 90 mins (23)1:30:00
6BRAD SAUNDERSPower Walker 60 mins (25)1:00:00
8HEATHER MUNROPower Walker 90 mins (23)1:30:00
11KERRI-ANN JESSEPPower Walker 90 mins (23)1:30:00
13JUDI HERKESRun 90 mins (15)1:30:00
13MARK THOMASPower Walker 90 mins (23)1:30:00
22HANNAH ADAMSPower Walker 60 mins (25)1:00:00
23ELIANA GELSIPower Walker 90 mins (23)1:30:00
23STEVE GELSIPower Walker 60 mins (25)1:00:00
24ARABELLA GELSIPower Walker 60 mins (25)1:00:00
25JENNY SHEAHANPower Walker 60 mins (25)1:00:00

51 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ANDREW TURNERRun 90 mins (15)1:30:00
1DAVID COMPORTRun 60 mins (10)1:00:00
1GLEN MARTINIRun 50 mins (5)50:00
1DAVE STILLWELLPower Walker 90 mins (23)1:30:00
1BERNARD KERSTENPower Walker 60 mins (25)1:00:00
2DAMIEN SPENCERRun 60 mins (10)1:00:00
2JOEL WATSONRun 50 mins (5)50:00
3ELIZABETH MAHONEYPower Walker 60 mins (25)1:00:00
4EMILY CARRRun 60 mins (10)1:00:00
4SOFIE VAN GUNSTEPENRun 50 mins (5)50:00
4DARREN MORGANPower Walker 60 mins (25)1:00:00
5HEATH MCLACHLANRun 90 mins (15)1:30:00
5GEORGIE CARRRun 60 mins (10)1:00:00
5ADAM SHEARERRun 50 mins (5)50:00
5MELISSA BIVIANAPower Walker 60 mins (25)1:00:00
6SAM CARRRun 60 mins (10)1:00:00
7CAMERON WHITERun 90 mins (15)1:30:00
7ADRIAN CARRRun 60 mins (10)1:00:00
7SHARON WINTERPower Walker 90 mins (23)1:30:00
7LEONIE SMITHPower Walker 60 mins (25)1:00:00
8JANE WHITERun 90 mins (15)1:30:00
8FIONA CARRRun 60 mins (10)1:00:00
8FIONA KERSTENPower Walker 60 mins (25)1:00:00
9ANGUS COOPERRun 60 mins (10)1:00:00
9SUE PARKESPower Walker 90 mins (23)1:30:00
9SUE EVANSPower Walker 60 mins (25)1:00:00
10ALAN COOKERun 90 mins (15)1:30:00
10ROBYN BOHUNRun 60 mins (10)1:00:00
10IAN PARKESPower Walker 90 mins (23)1:30:00
10JOANNA ROBERTSPower Walker 60 mins (25)1:00:00
11REBECCA JOHNSONPower Walker 60 mins (25)1:00:00
12MATTHEW BARBITORun 90 mins (15)1:30:00
12TOM FOGARTYPower Walker 90 mins (23)1:30:00
13MARINA ROMAGNOLIPower Walker 60 mins (25)1:00:00
14PATRICK COOPERRun 90 mins (15)1:30:00
14ROBYN HOWELLPower Walker 90 mins (23)1:30:00
14JOYCE MARTINIPower Walker 60 mins (25)1:00:00
15LORRI CAHILLPower Walker 90 mins (23)1:30:00
15GEORGIA WILLIAMS-DYSONPower Walker 60 mins (25)1:00:00
16PETER EUINTONPower Walker 90 mins (23)1:30:00
16ANGHARRAD WILLIAMSPower Walker 60 mins (25)1:00:00
17JEAN BLACKSELLPower Walker 90 mins (23)1:30:00
17KATE WILLIAMS-DYSONPower Walker 60 mins (25)1:00:00
18MICHELLE BROWNPower Walker 90 mins (23)1:30:00
19JESSICA BROWNPower Walker 90 mins (23)1:30:00
19LIAM DE`ARAUGOPower Walker 60 mins (25)1:00:00
20ARCH COSTIGANPower Walker 90 mins (23)1:30:00
20FIONA GILKS-DE`ARAUGOPower Walker 60 mins (25)1:00:00
21MIDGE MCGLADEPower Walker 90 mins (23)1:30:00
21OWEN DE`ARAUGOPower Walker 60 mins (25)1:00:00
22ROD COSTIGANPower Walker 90 mins (23)1:30:00

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3PETER YEATESRun 50 mins (5)50:00
4HELEN WALPOLERun 90 mins (15)1:30:00
6STUART MCWILLIAMRun 90 mins (15)1:30:00
18ILZE YEATESPower Walker 60 mins (25)1:00:00

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2RON FREDERICKPower Walker 90 mins (23)1:30:00
9DON FELLRun 90 mins (15)1:30:00
11FIONA FELLRun 90 mins (15)1:30:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15TOBY COOPERRun 90 mins (15)1:30:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3PETER BEGGSRun 60 mins (10)1:00:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12TIM DENTPower Walker 60 mins (25)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.