Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #13: Lake Ginninderra

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #13: Lake Ginninderra
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Wednesday 21 February 2018

BS A

44 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Leanne WilkinsonOrange 2: W: Masters (16)24:017:44
1David StocksOrange 2: M: Junior (7)19:506:23
1Justine HobsonOrange 2: W: Junior (6)26:398:35
1Robin MennetOrange 1: M: Junior (9)25:135:08
1Tamsin MoranOrange 1: W: Open (1)30:066:08
1Paul de JonghOrange 1: Men: Open (3)27:505:40
2Jonathan MillerOrange 2: M: Masters (25)24:45+0:357:59
2Rosie Waddell-WoodGreen: Women: Junior (7)20:29+1:487:52
2Zoe TerrillOrange 2: W: Junior (6)27:23+0:448:50
2Tristan MillerOrange 1: M: Junior (9)26:11+0:585:20
2Ella CuthbertOrange 1: W: Junior (3)33:10+1:436:46
3Chloe MillerGreen: Women: Junior (7)20:43+2:027:58
3Elliott BurrellBlue: Men: Junior (7)19:20+2:188:47
3Sandy WilkinsonGreen: Men: Junior (14)23:14+7:368:56
3Bodie TerrillOrange 2: M: Junior (7)27:33+7:438:53
3Noah PolandOrange 1: M: Junior (9)26:39+1:265:26
3Natalie MillerOrange 2: W: Junior (6)29:58+3:199:40
3Silke SpeierOrange 2: W: Masters (16)28:20+4:199:08
4Sara HarryssonGreen: Women: Junior (7)30:01+11:2011:32
4Toby LangOrange 1: M: Junior (9)33:50+8:376:54
4Peter MillerOrange 1: M: Masters (27)34:41+12:297:04
5Ross WilkinsonBlue: Men: Junior (7)21:19+4:179:41
5Talia WilsonGreen: Women: Junior (7)42:59+24:1816:31
5Toni BrownOrange 1: W: Masters (8)40:26+12:428:15
5Tenzing JohnsonOrange 1: M: Junior (9)34:11+8:586:58
6Carol HardingOrange 1: W: Masters (8)49:14+21:3010:02
6Andrew JohnsonOrange 1: M: Masters (27)35:11+12:597:10
6Brendan WilsonOrange 1: M: Junior (9)34:56+9:437:07
7Andrew HobsonOrange 2: M: Masters (25)27:05+2:558:44
8Justin WilsonGreen: Men: Junior (14)27:07+11:2910:25
8Joseph WilsonOrange 1: M: Junior (9)40:43+15:308:18
9Ross StewartOrange 1: M: Masters (27)37:41+15:297:41
9Ryan WilsonGreen: Men: Junior (14)28:07+12:2910:48
10Susan HallissyOrange 2: W: Masters (16)34:50+10:4911:14
11Julia Waddell-WoodOrange 2: W: Masters (16)35:22+11:2111:24
13Jo HobsonOrange 2: W: Masters (16)36:12+12:1111:40
13Chris AndersenOrange 1: M: Masters (27)41:00+18:488:22
14Jayden WilsonGreen: Men: Junior (14)44:21+28:4317:03
15Pauli PiiroinenOrange 2: M: Masters (25)40:14+16:0412:58
17Geoffrey DabbOrange 2: M: Masters (25)41:13+17:0313:17
17Andrew WardenOrange 1: M: Masters (27)45:33+23:219:17
Peter DaffernOrange 1: M: Masters (27)mispunched
David JenkinsOrange 2: M: Masters (25)mispunched
David PolandOrange 1: M: Masters (27)not competing

Please report errors in the result list to the organiser.