Orienteering Australia

Official results for Samson (Metro Score 2)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Samson (Metro Score 2)
Organiser: Bibbulmun Orienteers
Date: Saturday 4 November 2017

Long

8 000 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Sten ClaessensKO.W68356:10 Download route in GPX format
2Alexandra EnlundCasual membership68356:46
3Hadrien DevillepoixBO.W67158:22 Download route in GPX format
4Graeme HarrisWO.W600-101:00:19 Download route in GPX format
5Cameron DuncanKO.W58950:32
6Wayne EliotWO.W530-901:08:54
7Ceri PassKO.W51445:56
8Edward PlummerLO.W51257:40
9Rachel WestBO.W48742:52
10Brian AustinWO.W44356:10
11Bryce Crage + 1BO.W44059:28 Download route in GPX format
12Tyler EvesBO.W42554:36
13Rob BeattieBO.W38455:09

Medium

8 000 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Nick DaleLO.W620-101:00:33
2Ron MarcusWO.W60158:17
3Lucy JarrettKO.W560-101:00:43
4Andrew MartinWO.W55158:32
5Phil TaylorLO.W52059:46
6Chip LundstromWO.W520-201:01:39
7Robert GraiegLO.W500-201:01:50
8Noel SchoknechtLO.W49356:16
9Carol BrownlieWO.W48653:20
10Paul JarrettKO.W47059:14
11Rob WestBO.W46356:25
12Bryan HardyWO.W43356:34
13Eleanor SansomBO.W41455:07 Download route in GPX format
14Zali DaleLO.W41456:00
15Ken BrownlieWO.W40643:10
16Helen PostWO.W39257:45
17Tony SimpkinsLO.W39148:30
18Lara DaleLO.W38247:34
19Paul DowlingBO.W36346:51
20David Pass + 1KO.W36356:10
21Richard MatthewsLO.W35950:09
22Lily McFarlaneBO.W35752:36
23Riley McFarlaneBO.W34544:33
24Andrea EvesBO.W34158:08
25Jennifer PorterLO.W33445:23 Download route in GPX format
26Daisy McCauleyWO.W33237:42
27Jennifer MajorKO.W330-101:00:53
28Ken DaltonWO.W31257:26
29John MajorKO.W28653:36
30Heike BehrbohmKO.W27049:59
31Moreen CoxLO.W260-201:01:19
32Toivo PedasteLO.W230-401:03:18
33Alan CoxLO.W60-1401:13:51

Short

5 000 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Ian FletcherLO.W49158:52
2Mike HoweLO.W43059:44
3Sharon McFarlaneBO.W39455:34
4Rosemary KullmannLO.W35356:18
5David MeredithCasual membership33455:10
6Lois WestBO.W31049:16
7Jennifer BinnsLO.W27653:51
8Fabia Caldieri + 1Casual membership27257:11
9Albis Durand + 2Casual membership25257:07
10Jane HardyWO.W24356:56
11Rohan Braid + 1KO.W21029:26
12Ruben ClaessensKO.W20742:27
13Kate BraidKO.W20128:11
14Amy DuftyBO.W16148:10
15Lachlan BraidKO.W11831:45

Bike

3 000 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Adam BinksBO.W68158:19
2David SymonsBO.W67742:02
3Cedric GrosLO.W640-101:00:34
4Richard BegleyKO.W58356:13
5Natasha SpargWO.W56257:53
6Debbie McKayKO.W540-501:04:15
7Robert PullellaKO.W480-301:02:51

Please report errors in the result list to the organiser.