Orienteering Australia

Official results for South Lake (Metro Series 7)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: South Lake (Metro Series 7)
Organiser: Kulgun 225 Orienteers
Date: Saturday 9 December 2017

Long

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Hadrien DevillepoixBO.W33:50 Download route in GPX format
2Cameron DuncanKO.W38:55+5:05
3Harry NicholsonWO.W39:30+5:40
4Graeme HarrisWO.W41:40+7:50 Download route in GPX format
5Veronika VavrovaKO.W43:30+9:40
6Jason SimpsonLO.W46:50+13:00
7Simon SpagnolLO.W49:40+15:50
8Jennifer PorterLO.W50:40+16:50 Download route in GPX format
9Brian AustinWO.W54:30+20:40
10Rob BeattieBO.W1:05:20+31:30

Medium

30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Oliver MartinWO.W20:01
2Nick DaleLO.W20:52+0:51
3Andre MorkelLO.W23:28+3:27
4Ron MarcusWO.W24:10+4:09
5Andrew MartinWO.W25:51+5:50
6Phil TaylorLO.W26:01+6:00
7Adam BinksBO.W28:20+8:19
8Rob WestBO.W28:39+8:38
9Riley McFarlaneBO.W28:49+8:48
10Lily McFarlaneBO.W28:50+8:49
11Tony SimpkinsLO.W29:00+8:59 Download route in GPX format
12Ken BrownlieWO.W29:40+9:39
13Christine HowittWO.W29:50+9:49
14Carol BrownlieWO.W30:10+10:09 Download route in GPX format
15David Meredith + 2Casual membership31:05+11:04
16Robert GraiegLO.W31:30+11:29
17Daisy McCauleyWO.W33:20+13:19
18Mason EvesBO.W33:40+13:39
19Rosalie McCauleyWO.W34:45+14:44
20Sarah RichardsWO.W38:30+18:29
21Shaun RichardsWO.W41:10+21:09
22Toivo PedasteLO.W42:10+22:09
23Esa KurkiCasual membership44:30+24:29
24Jane PunyanityaLO.W45:20+25:19
25Moreen CoxLO.W46:40+26:39
26John MajorKO.W46:45+26:44
27Jennifer MajorKO.W49:30+29:29
28David PassKO.W50:10+30:09
29Anne AustinWO.W1:05:34+45:33
30Alan CoxLO.W1:06:05+46:04

Short

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Ian FletcherLO.W17:44
2Sharon McFarlaneBO.W18:35+0:51
3Eleanor SansomBO.W18:40+0:56
4Andrea EvesBO.W19:44+2:00
5Trent Jansen-Sturgeon + 1Casual membership23:28+5:44
6Lois WestBO.W23:54+6:10
7Toni FrankBO.W25:05+7:21
8Lachlan BraidKO.W25:14+7:30
9Ruben ClaessensKO.W25:20+7:36 Download route in GPX format
10Helen MeadCasual membership28:05+10:21
11Rohan BraidKO.W28:32+10:48
12Michelle MartinWO.W29:55+12:11
13Ed NicholsonCasual membership29:55+12:11
14Jane HardyWO.W37:30+19:46
15Melinda RichardsWO.W37:40+19:56
16Archie Brownlie + 3WO.W39:40+21:56
17Jennifer BinnsLO.W41:50+24:06

Bike

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Ricky ThackrayBO.W24:49 Download route in GPX format
2Ben CoetzerWO.W30:15+5:26
3Richard BegleyKO.W38:05+13:16
4Debbie McKayKO.W43:45+18:56
5Robert PullellaKO.W45:20+20:31

Please report errors in the result list to the organiser.