Orienteering Australia

Official results for Mount Pleasant (Metro Series 14)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Mount Pleasant (Metro Series 14)
Organiser: LOST
Date: Saturday 17 February 2018

Long

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Sten ClaessensKO.W34:38 Download route in GPX format
2Andries SwartKO.W37:13+2:35
3Simon WindsorBO.W37:51+3:13 Download route in GPX format
4David SymonsBO.W38:10+3:32
5Nick DaleLO.W38:50+4:12
6Ron MarcusWO.W42:57+8:19
7Paul DowlingBO.W44:45+10:07
8Vanessa SmithKO.W45:20+10:42
9Jason SimpsonLO.W45:45+11:07
10Shane LewisKO.W45:50+11:12
11Graeme HarrisWO.W46:15+11:37 Download route in GPX format
12Luan SwartKO.W48:50+14:12
13Ceri PassKO.W49:40+15:02
14Edward PlummerLO.W51:30+16:52
15Jennifer PorterLO.W53:06+18:28
16Luke DalyCasual membership53:07+18:29
17Brian AustinWO.W56:32+21:54

Medium

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Oliver MartinWO.W23:45
2Andrew MartinCasual membership33:20+9:35
3Phil TaylorLO.W33:38+9:53
4Russell BuchananBO.W35:08+11:23
5Ken BrownlieWO.W36:53+13:08 Download route in GPX format
6Ian Dalton + 1KO.W37:25+13:40
7Riley McFarlaneBO.W38:14+14:29
8Rob WestBO.W38:20+14:35
9Tyler EvesBO.W38:22+14:37
10Paul JarrettKO.W38:25+14:40
11Lucy JarrettKO.W38:26+14:41
12Polly LockCasual membership38:45+15:00
13Dion BennettCasual membership39:50+16:05
14Lily McFarlaneBO.W40:08+16:23
15Zali DaleLO.W40:58+17:13
16Ken PostWO.W41:37+17:52
17Noel SchoknechtLO.W41:50+18:05
18Sharon McFarlaneBO.W42:03+18:18
19Robert GraiegLO.W43:43+19:58
20Mike HoweLO.W44:08+20:23
21Digby MercerWO.W44:40+20:55
22Carol BrownlieWO.W45:15+21:30 Download route in GPX format
23Sarah RichardsWO.W50:44+26:59
24Phil DuftyBO.W50:55+27:10
25Toivo PedasteLO.W52:15+28:30
26Shaun RichardsWO.W54:20+30:35
27Helen PostWO.W56:30+32:45
28John MajorKO.W59:50+36:05
29Helen BaileyLO.W1:02:02+38:17
30Debra LethbridgeWO.W1:08:00+44:15
31Moreen CoxLO.W1:08:20+44:35
32Jennifer MajorKO.W1:08:45+45:00

Short

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Alex TarrYV.V20:45
2Liam DuftyBO.W21:18+0:33
3Mason EvesBO.W21:45+1:00
4Rohan Braid + 1KO.W21:46+1:01
5Kate BraidKO.W22:25+1:40
6Lachlan BraidKO.W22:28+1:43
7Michelle MartinWO.W24:04+3:19
8Rosemary KullmannLO.W24:52+4:07
9Amy DuftyBO.W26:12+5:27
10Lois WestBO.W26:35+5:50
11Jay Ong + 2Casual membership27:22+6:37
12Andrea EvesBO.W27:24+6:39
13Toni FrankBO.W28:15+7:30
14Penny DuftyBO.W31:27+10:42
15David PassKO.W32:10+11:25
16Coco TuiCasual membership38:16+17:31
17Ruben ClaessensKO.W41:05+20:20
18Sue DowlingBO.W42:50+22:05
19Melinda RichardsWO.W43:10+22:25
20Tia LavellCasual membership43:12+22:27
21Nick Lethbridge + 1WO.W43:40+22:55
22Eleanor Sansom + 1BO.W44:20+23:35
23Alan CoxLO.W1:10:30+49:45
24Wendy Drok + 3Casual membership1:14:01+53:16
25Anne AustinWO.W1:15:00+54:15

Bike

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Mark NewhouseCasual membership34:13
2Ben CoetzerWO.W36:20+2:07
3Richard MatthewsLO.W38:11+3:58
4Robert PullellaKO.W42:55+8:42
5Jack DowlingBO.W45:58+11:45 Download route in GPX format
6Cedric GrosCasual membership46:00+11:47
7Rob BeattieBO.W53:45+19:32

Please report errors in the result list to the organiser.