Orienteering Australia

Official results for Canberra Street Orienteering #3 at Farrer

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Canberra Street Orienteering #3 at Farrer
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 23 October 2017

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3James SwannMen: A (15)2039:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4David MooreMen: A (15)2039:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Jerry MarkovicMen: A (15)2040:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
7Brad VallMen: A (15)2042:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
11Geoffrey StaceyMen: A (15)2044:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
12Florian BenzMen: A (15)2046:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
15Andrew WardenMen: A (15)2053:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Keira DohertyWomen: A (6)2041:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Sarah BishopWomen: A (6)2055:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Tom BanksMen: B (4)1536:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Paul CurtinMen: B (4)151:07:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Kathy BellWomen: B (4)1533:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Amelia WaltonWomen: B (4)1537:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Parissa PoulisWomen: B (4)1558:35

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Des DesTeams: B (4)1558:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Helen HelenTeams: B (4)1558:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Richard SmythMen: C (8)1228:54

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Elliot AlderMen: C (8)1230:50

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Peter PrinceMen: C (8)1239:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Dwayne CurrieMen: C (8)1248:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
8Nick VaughanMen: C (8)1255:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Tracey WhiteWomen: C (6)1232:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Christine GlanvilleWomen: C (6)1240:40

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Henry JohnsonTeams: C (6)1233:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Craig JohnsonTeams: C (6)1233:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2C WernerTeams: C (6)1237:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Troy WernerTeams: C (6)1237:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2C WernerTeams: C (6)1237:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Grant WernerTeams: C (6)1237:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Lucy SparshottWomen: D (4)830:01

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Jane TedeschiWomen: D (4)831:40

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Kathy SawWomen: D (4)836:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Karini ReddyWomen: D (4)8did not finish

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Shona PrinceTeams: D (4)833:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Ed TownerTeams: D (4)833:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Tim WebbTeams: D (4)843:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Henry WebbTeams: D (4)843:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Craig GeorgeMen: PowerWalk (5)1959:05

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Mick SaundersMen: PowerWalk (5)1758:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Jack PalmerMen: PowerWalk (5)651:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Anne SawkinsWomen: PowerWalk (4)742:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Janet GahanWomen: PowerWalk (4)759:59

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Caroline BallardTeams: PowerWalk (13)1557:50

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Sue McDonaldTeams: PowerWalk (13)1557:50

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Michael PoppleTeams: PowerWalk (13)1055:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Jeff PoppleTeams: PowerWalk (13)1055:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Tamar AmichaiTeams: PowerWalk (13)751:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Zadie TeitelbaumTeams: PowerWalk (13)751:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Aurora TeitelbaumTeams: PowerWalk (13)751:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Tuva TeitelbaumTeams: PowerWalk (13)751:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Sophia TeitelbaumTeams: PowerWalk (13)751:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Jasmine SmythTeams: PowerWalk (13)759:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Fergus SmythTeams: PowerWalk (13)759:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Kylie SmythTeams: PowerWalk (13)759:45

AO-A

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Shannon JonesWomen: A (6)2035:15

BS-A

6 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Andrew JohnsonMen: B (4)1530:54
1Kerrie CowanTeams: PowerWalk (13)1557:50
3Carol HardingWomen: B (4)1544:00
4Susanne HarryssonWomen: A (6)2046:20
6Tenzing JohnsonMen: A (15)2040:50
13Zac ZahariasMen: A (15)2048:10

GS-A

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Matthew PurcellMen: A (15)2036:00

PO-A

9 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Martin EtheringtonBike: A (1)2031:54
2Pat MiethkeWomen: PowerWalk (4)1559:30
3Geoff WoodMen: B (4)1542:20
3Elizabeth DunbarWomen: C (6)1244:30
4Bryant AllenMen: C (8)1245:30
4John HardingMen: PowerWalk (5)111:00:30
6Jill WalkerWomen: C (6)1251:00
10Jon GlanvilleMen: A (15)2043:50
14Tony SlatyerMen: A (15)2049:45

RR-A

13 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Martin DentMen: A (15)2026:01
1Tamara NeedhamTeams: B (4)1750:10
1Tate NeedhamTeams: B (4)1750:10
2Allison JonesWomen: A (6)2037:35
2Michael TedeschiMen: D (2)832:01
3Michael BurtMen: PowerWalk (5)1759:40
4Carol MastersWomen: C (6)1247:45
4Hind NeedhamWomen: D (4)841:00
5Rebecca MintyWomen: A (6)2048:00
5Louise RoseWomen: C (6)1248:50
6Garry FryMen: C (8)1249:30
8Zac NeedhamMen: A (15)2043:00
9David AlderMen: A (15)2043:15

WE-A

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Roger EdwardsMen: D (2)823:35
1Rosemarie EdwardsWomen: PowerWalk (4)1759:20
7John SuominenMen: C (8)1250:30

Please report errors in the result list to the organiser.