Orienteering Australia

Official results for Sprint Canberra (All days entry only), race 1, AIS

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Canberra (All days entry only)
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia
Date: Thursday 25 January 2018 - Sunday 28 January 2018

Race 1, AISRace 2, Canberra UniRace 2, Canberra Uni (overall)Race 3, Bruce RidgeRace 3, Bruce Ridge (overall)Race 4, OranaRace 4, Orana (overall)Race 5, ANURace 5, ANU (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short

Medium

63 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Finn MarslandNo Club Membership14:15
2Jon GlanvillePO A16:12+1:57
3Alex KennedyGO N16:52+2:37
4John Shelton AgarAO A16:53+2:38
5Susanne HarryssonBS A16:56+2:41
6Ana HercegPO A17:01+2:46
7Torren ArthurMF V17:03+2:48
8Brendan WilsonBS A17:08+2:53
9Martin WehnerWE A17:24+3:09
10Paul PrudhoeCC N17:33+3:18
11Bruce BowenPO A17:40+3:25
12Peter AntcliffBS A17:45+3:30
13Ari PiiroinenBS A17:53+3:38
14Chris AndersenBS A17:54+3:39
15Natalie SmithPO A18:23+4:08
16Debbie DaveyWR N18:30+4:15
17Tony GarrPO A18:49+4:34
18Alex DaveyWR N19:10+4:55
19Tania KennedyGO N19:15+5:00
20Natalie MillerBS A19:20+5:05
21Darryl ErbacherPO A19:25+5:10
22Bill VandendoolBK V19:30+5:15
23Airdrie LongGO N19:59+5:44
24Geoff WoodPO A20:15+6:00
25Carolyn JacksonBK V20:31+6:16
26Margaret PeelNC N20:40+6:25
27Carol HardingBS A20:43+6:28
28Liz AbbottPO A21:02+6:47
29Peter ShepherdIK N21:09+6:54
30Bryant AllenPO A21:22+7:07
31Valerie BarkerBS A21:32+7:17
32Edith GrayAO A21:56+7:41
33Cormac McCarthyYV V22:00+7:45
34Geoff PeelNC N22:10+7:55
35Bill JonesRR A22:26+8:11
36Sue GarrPO A22:45+8:30
37Melanie ChristieUR N22:50+8:35
38Judy AllisonRR A23:15+9:00
39Sue KeyMF V23:19+9:04
40Michael BurtRR A23:32+9:17
41Robyn PallasCC N23:34+9:19
42Dick OgilvieUR N24:03+9:48
43Heather LanePO A24:23+10:08
43Margi FreemantleYV V24:23+10:08
45John Le CarpentierSH N25:00+10:45
46Bill MonaghanPO A25:21+11:06
47Jane BarnettBS A25:30+11:15
48Peter YeatesDR V25:33+11:18
49Debbie DoddDR V25:44+11:29
50Pat MiethkePO A26:32+12:17
51Robert AllisonRR A27:09+12:54
52Patrick Shelton AgarAO A28:29+14:14
53Keith FifieldRR A29:11+14:56
54Susan HallissyBS A29:15+15:00
55Jocelyn WattsYV V30:59+16:44
56Coral DowBS A31:35+17:20
57John HardingPO A33:12+18:57
58Michael HubbertBK V38:07+23:52
59Robert MouattACT40:10+25:55
60Ilze YeatesDR V45:45+31:30
Dave LottyUR Ndid not finish
Lisa DownsNo Club Membershipdid not finish
Barbara MartinPO Adid not finish
Margaret DuguidIK Ndid not start
Sue FroudeIK Ndid not start
Carolyn MatthewsNC Ndid not start
Elaine MurdochGO Ndid not start
Malcolm RobertsNC Ndid not start

Please report errors in the result list to the organiser.