Orienteering Australia

Official results for Sprint Canberra (All days entry only), race 1, AIS

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Canberra (All days entry only)
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia
Date: Thursday 25 January 2018 - Sunday 28 January 2018

Race 1, AISRace 2, Canberra UniRace 2, Canberra Uni (overall)Race 3, Bruce RidgeRace 3, Bruce Ridge (overall)Race 4, OranaRace 4, Orana (overall)Race 5, ANURace 5, ANU (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short

ACT

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
38Tamsin MoranOpen (465)16:53+4:12
59Robert MouattMedium (350)40:10+25:55
80Emily WalterOpen (465)24:47+12:06

AO A

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4John Shelton AgarMedium (350)16:53+2:38
6Ingrid Shelton AgarShort (114)16:08+5:40
7Matt DoyleOpen (465)14:08+1:27
17Grant BluettOpen (465)14:45+2:04
32Edith GrayMedium (350)21:56+7:41
36Shannon JonesOpen (465)16:32+3:51
52Patrick Shelton AgarMedium (350)28:29+14:14
Gareth CandyOpen (465)did not start
Stephen StillOpen (465)did not start

BS A

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Susanne HarryssonMedium (350)16:56+2:41
8Brendan WilsonMedium (350)17:08+2:53
11Pauli PiiroinenShort (114)20:19+9:51
12Peter AntcliffMedium (350)17:45+3:30
13Ari PiiroinenMedium (350)17:53+3:38
14Chris AndersenMedium (350)17:54+3:39
17Eino MeuronenShort (114)25:43+15:15
20Natalie MillerMedium (350)19:20+5:05
27Carol HardingMedium (350)20:43+6:28
31Valerie BarkerMedium (350)21:32+7:17
43Matthew StocksOpen (465)17:17+4:36
47David StocksOpen (465)17:34+4:53
47Jane BarnettMedium (350)25:30+11:15
49Ella CuthbertOpen (465)17:52+5:11
53Paul CuthbertOpen (465)18:44+6:03
54Toby LangOpen (465)19:12+6:31
54Susan HallissyMedium (350)29:15+15:00
56Coral DowMedium (350)31:35+17:20
57Jesse PiiroinenOpen (465)19:22+6:41
78Joseph WilsonOpen (465)24:13+11:32
82Greg WilsonOpen (465)25:26+12:45
Bruce BarnettOpen (465)did not finish

CC A

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
20Patrick MillerOpen (465)15:02+2:21
Tristan MillerOpen (465)mispunched

PO A

25 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Jon GlanvilleMedium (350)16:12+1:57
6Ana HercegMedium (350)17:01+2:46
10Ella HoggShort (114)19:26+8:58
11Bruce BowenMedium (350)17:40+3:25
15Natalie SmithMedium (350)18:23+4:08
16Katy HoggShort (114)23:31+13:03
17Tony GarrMedium (350)18:49+4:34
19Andy HoggOpen (465)15:00+2:19
21Darryl ErbacherMedium (350)19:25+5:10
24Geoff WoodMedium (350)20:15+6:00
28Liz AbbottMedium (350)21:02+6:47
30Bryant AllenMedium (350)21:22+7:07
33Stephen MelhuishOpen (465)16:14+3:33
36Sue GarrMedium (350)22:45+8:30
39Zoe MelhuishOpen (465)16:55+4:14
41Ciaran LaneOpen (465)17:00+4:19
43Heather LaneMedium (350)24:23+10:08
46Bill MonaghanMedium (350)25:21+11:06
50Pat MiethkeMedium (350)26:32+12:17
57John HardingMedium (350)33:12+18:57
58Mark GlanvilleOpen (465)19:31+6:50
74Greg LaneOpen (465)22:56+10:15
85Monika BinderOpen (465)31:29+18:48
86Colleen MockOpen (465)39:01+26:20
Barbara MartinMedium (350)did not finish
Tara MelhuishOpen (465)did not start

RR A

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Martin DentOpen (465)13:08+0:27
7Mira WalterShort (114)16:52+6:24
9Rob WalterOpen (465)14:15+1:34
14Connor DentShort (114)21:58+11:30
16Jason McCraeOpen (465)14:39+1:58
35Bill JonesMedium (350)22:26+8:11
38Judy AllisonMedium (350)23:15+9:00
40Michael BurtMedium (350)23:32+9:17
50Jo AllisonOpen (465)18:00+5:19
51Robert AllisonMedium (350)27:09+12:54
53Keith FifieldMedium (350)29:11+14:56
59Allison JonesOpen (465)19:32+6:51
66Kathie DentOpen (465)20:41+8:00
67Rebecca MintyOpen (465)20:44+8:03
69Jonathan RicksOpen (465)20:46+8:05
84Alex RicksOpen (465)29:36+16:55
Hayden DentShort (114)mispunched
Eric WainwrightOpen (465)mispunched
Elye DentShort (114)mispunched

WE A

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
8John SuominenShort (114)18:38+8:10
9Martin WehnerMedium (350)17:24+3:09
18Hermann WehnerShort (114)27:00+16:32

Please report errors in the result list to the organiser.