Orienteering Australia

Official results for Sprint Canberra (All days entry only), race 2, Canberra Uni

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Canberra (All days entry only)
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia
Date: Thursday 25 January 2018 - Sunday 28 January 2018

Race 1, AISRace 2, Canberra UniRace 2, Canberra Uni (overall)Race 3, Bruce RidgeRace 3, Bruce Ridge (overall)Race 4, OranaRace 4, Orana (overall)Race 5, ANURace 5, ANU (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short

ACT

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
44Tamsin MoranOpen (465)18:21+4:25
81Emily WalterOpen (465)25:27+11:31
Robert MouattMedium (350)did not start

AO A

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Ingrid Shelton AgarShort (114)18:07+5:45
13Grant BluettOpen (465)15:46+1:50
27Gareth CandyOpen (465)17:04+3:08
31Patrick Shelton AgarMedium (350)23:45+5:26
32Edith GrayMedium (350)24:09+5:50
34Shannon JonesOpen (465)17:20+3:24
65Stephen StillOpen (465)20:57+7:01
John Shelton AgarMedium (350)mispunched
Matt DoyleOpen (465)did not start

BS A

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Chris AndersenMedium (350)19:17+0:58
7Alison InglisMedium (350)19:28+1:09
9Ari PiiroinenMedium (350)19:50+1:31
11Pauli PiiroinenShort (114)22:59+10:37
13Brendan WilsonMedium (350)20:10+1:51
14Susanne HarryssonMedium (350)20:37+2:18
15Eino MeuronenShort (114)26:19+13:57
17Peter AntcliffMedium (350)21:20+3:01
25Carol HardingMedium (350)23:14+4:55
34Justin HobsonMedium (350)24:41+6:22
38Natalie MillerMedium (350)25:24+7:05
41Valerie BarkerMedium (350)26:42+8:23
45Jane BarnettMedium (350)27:10+8:51
46Matthew StocksOpen (465)18:39+4:43
55Ella CuthbertOpen (465)19:33+5:37
61David StocksOpen (465)20:09+6:13
63Paul CuthbertOpen (465)20:25+6:29
64Susan HallissyMedium (350)34:42+16:23
69Toby LangOpen (465)21:13+7:17
71Coral DowMedium (350)51:11+32:52
82Greg WilsonOpen (465)26:15+12:19
86Joseph WilsonOpen (465)27:00+13:04
Jesse PiiroinenOpen (465)mispunched
Bruce BarnettOpen (465)did not start

CC A

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
24Patrick MillerOpen (465)16:36+2:40
45Tristan MillerOpen (465)18:28+4:32
91Jenna LinehanOpen (465)30:43+16:47

PO A

25 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
8Jon GlanvilleMedium (350)19:32+1:13
14Ella HoggShort (114)24:00+11:38
15Bruce BowenMedium (350)20:55+2:36
17Katy HoggShort (114)29:09+16:47
19Geoff WoodMedium (350)22:01+3:42
20Tony GarrMedium (350)22:33+4:14
23Ana HercegMedium (350)22:46+4:27
31Stephen MelhuishOpen (465)17:07+3:11
34Andy HoggOpen (465)17:20+3:24
34Natalie SmithMedium (350)24:41+6:22
41Ciaran LaneOpen (465)17:53+3:57
42Darryl ErbacherMedium (350)26:58+8:39
42Mark GlanvilleOpen (465)17:55+3:59
43Bryant AllenMedium (350)27:02+8:43
49Pat MiethkeMedium (350)29:14+10:55
52Heather LaneMedium (350)30:05+11:46
54Liz AbbottMedium (350)30:49+12:30
55Sue GarrMedium (350)30:58+12:39
57Zoe MelhuishOpen (465)19:51+5:55
59Barbara MartinMedium (350)31:51+13:32
63Bill MonaghanMedium (350)34:28+16:09
68John HardingMedium (350)37:20+19:01
74Greg LaneOpen (465)22:21+8:25
87Monika BinderOpen (465)27:28+13:32
92Tara MelhuishOpen (465)32:32+18:36
Colleen MockOpen (465)did not start

RR A

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Elye DentShort (114)12:48+0:26
2Martin DentOpen (465)14:00+0:04
13Hayden DentShort (114)23:19+10:57
19Mira WalterShort (114)32:11+19:49
19Rob WalterOpen (465)16:14+2:18
20Abby McCraeShort (114)32:13+19:51
25Belinda AllisonMedium (350)23:14+4:55
32Jason McCraeOpen (465)17:14+3:18
33Bill JonesMedium (350)24:36+6:17
44Michael BurtMedium (350)27:05+8:46
46Judy AllisonMedium (350)27:23+9:04
50Kathie DentOpen (465)19:23+5:27
51Robert AllisonMedium (350)29:41+11:22
52Allison JonesOpen (465)19:27+5:31
56Keith FifieldMedium (350)30:59+12:40
67Jonathan RicksOpen (465)21:10+7:14
71Rebecca MintyOpen (465)21:19+7:23
93Alex RicksOpen (465)33:20+19:24
94Eric WainwrightOpen (465)35:53+21:57
Jo AllisonOpen (465)mispunched
Connor DentShort (114)did not start

WE A

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
9John SuominenShort (114)22:14+9:52
10Martin WehnerMedium (350)19:53+1:34
21Hermann WehnerShort (114)33:14+20:52

Please report errors in the result list to the organiser.