Orienteering Australia

Official overall results for Sprint Canberra (All days entry only), after 2 races

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listPrint

Name: Sprint Canberra (All days entry only)
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia
Date: Thursday 25 January 2018 - Sunday 28 January 2018

Race 1, AISRace 2, Canberra UniRace 2, Canberra Uni (overall)Race 3, Bruce RidgeRace 3, Bruce Ridge (overall)Race 4, OranaRace 4, Orana (overall)Race 5, ANURace 5, ANU (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short

Open

104 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Willy GardnerMF V26:56
2Peter HodkinsonMF V27:00+0:04
3Martin DentRR A27:08+0:12
4Brodie NankervisEV T27:17+0:21
5Patrick JaffeMF V28:16+1:20
6Aidan DawsonGO N28:48+1:52
7Aston KeyMF V29:01+2:05
8Joseph DickinsonEV T29:48+2:52
9Bruce ArthurMF V29:52+2:56
10Robert BennettNC N30:05+3:09
11Mark BourneNo Club Membership30:12+3:16
12Konsta VanhanenGS N30:21+3:25
13Rob WalterRR A30:29+3:33
14Grant BluettAO A30:31+3:35
15Jed FlemingEV T30:44+3:48
16Alastair GeorgeBF N31:12+4:16
17Jarrah DayAL T31:21+4:25
18Patrick MillerCC A31:38+4:42
19Angus HainesOH S31:39+4:43
20Jason McCraeRR A31:53+4:57
21Duncan CurrieGO N31:55+4:59
22Dante AfnanYA S32:06+5:10
23Andrew HillWH N32:11+5:15
24Matthew SchepisiBG V32:13+5:17
25Craig FeuerherdtBG V32:19+5:23
26Andy HoggPO A32:20+5:24
27Ewan ShinglerBF N32:44+5:48
28Natasha KeyMF V32:52+5:56
29Krystal NeumannEN Q33:14+6:18
30Christopher NauntonBG V33:15+6:19
31Stephen MelhuishPO A33:21+6:25
32Warren KeyMF V33:47+6:51
33Shannon JonesAO A33:52+6:56
34Eric MorrisBN N33:56+7:00
35Glenn JamesBG V33:57+7:01
36Tuve MollerSH N34:44+7:48
37Ciaran LanePO A34:53+7:57
38Tamsin MoranACT35:14+8:18
39Adrian JäggiBK V35:39+8:43
39Brody McCarthyYV V35:39+8:43
41Matthew StocksBS A35:56+9:00
42Zoe MelhuishPO A36:46+9:50
43Jensen KeyMF V37:06+10:10
44Ella CuthbertBS A37:25+10:29
45Mark GlanvillePO A37:26+10:30
46Michele DawsonGO N37:32+10:36
47David StocksBS A37:43+10:47
48Mason ArthurMF V38:01+11:05
49Caroline PigerreUG Q38:40+11:44
50Ted van GeldermalsenYV V38:42+11:46
51Allison JonesRR A38:59+12:03
52Paul CuthbertBS A39:09+12:13
53Clyde McGheeBN N39:11+12:15
54Callum DavisBF N39:15+12:19
55Kathie DentRR A40:04+13:08
56Toby LangBS A40:25+13:29
57Mark ShinglerBF N40:28+13:32
58Jo Anna MaynardBO W40:54+13:58
59Eoin RotheryBF N41:07+14:11
60Blair TrewinYV V41:31+14:35
61Emily SorensenTT S41:33+14:37
62Jonathan RicksRR A41:56+15:00
63Rebecca MintyRR A42:03+15:07
64Anna DowlingWR T42:38+15:42
65Tom KennedyGO N43:42+16:46
66Briohny SeamanWR N44:55+17:59
67Greg LanePO A45:17+18:21
68Warwick DavisTK V45:52+18:56
69Jamie KennedyGO N46:02+19:06
70Rebecca GeorgeBF N48:00+21:04
71Colin CurrieGO N48:29+21:33
72Emily WalterACT50:14+23:18
73Cath ChalmersBF N50:38+23:42
74Joseph WilsonBS A51:13+24:17
75Greg WilsonBS A51:41+24:45
76Robert PrenticeNC N52:17+25:21
77David McgheeBN N53:26+26:30
78Monika BinderPO A58:57+32:01
79Alex RicksRR A1:02:56+36:00
Jo AllisonRR Adid not finish
Bridget AndersonOH Sdid not finish
Bruce BarnettBS Adid not finish
Gareth CandyAO Adid not finish
Ellen CurrieGO Ndid not finish
Max DalheimMF Vdid not finish
Zoe DowlingWR Tdid not finish
Matt DoyleAO Adid not finish
Vera KrajcovaNo Club Membershipdid not finish
Jenna LinehanCC Adid not finish
Tara MelhuishPO Adid not finish
Tristan MillerCC Adid not finish
Colleen MockPO Adid not finish
Jesse PiiroinenBS Adid not finish
Simon RouseDR Vdid not finish
Jim RussellBG Vdid not finish
Angus SheddenSH Ndid not finish
Ruth SheddenSH Ndid not finish
Asha SteerDR Vdid not finish
Lanita SteerDR Vdid not finish
Stephen StillAO Adid not finish
Simon UppillOH Sdid not finish
Bart VonhoffBF Ndid not finish
Eric WainwrightRR Adid not finish
Toby WilsonGO Ndid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.