Orienteering Australia

Official overall results for Sprint Canberra (All days entry only), after 2 races

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listPrint

Name: Sprint Canberra (All days entry only)
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia
Date: Thursday 25 January 2018 - Sunday 28 January 2018

Race 1, AISRace 2, Canberra UniRace 2, Canberra Uni (overall)Race 3, Bruce RidgeRace 3, Bruce Ridge (overall)Race 4, OranaRace 4, Orana (overall)Race 5, ANURace 5, ANU (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short

Medium

74 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Finn MarslandNo Club Membership33:12
2Jon GlanvillePO A35:44+2:32
3Alex KennedyGO N36:00+2:48
4Torren ArthurMF V36:27+3:15
5Chris AndersenBS A37:11+3:59
6Martin WehnerWE A37:17+4:05
7Brendan WilsonBS A37:18+4:06
8Alex DaveyWR N37:29+4:17
9Susanne HarryssonBS A37:33+4:21
10Paul PrudhoeCC N37:38+4:26
11Ari PiiroinenBS A37:43+4:31
12Bruce BowenPO A38:35+5:23
13Peter AntcliffBS A39:05+5:53
14Ana HercegPO A39:47+6:35
15Tania KennedyGO N40:38+7:26
16Debbie DaveyWR N41:03+7:51
17Tony GarrPO A41:22+8:10
18Bill VandendoolBK V42:06+8:54
19Geoff WoodPO A42:16+9:04
20Natalie SmithPO A43:04+9:52
21Carolyn JacksonBK V43:18+10:06
22Carol HardingBS A43:57+10:45
23Margaret PeelNC N44:09+10:57
24Natalie MillerBS A44:44+11:32
25Airdrie LongGO N45:12+12:00
26Geoff PeelNC N45:25+12:13
27Edith GrayAO A46:05+12:53
28Darryl ErbacherPO A46:23+13:11
29Bill JonesRR A47:02+13:50
30Sue KeyMF V48:02+14:50
31Valerie BarkerBS A48:14+15:02
31John Le CarpentierSH N48:14+15:02
33Bryant AllenPO A48:24+15:12
34Dick OgilvieUR N50:32+17:20
35Michael BurtRR A50:37+17:25
36Judy AllisonRR A50:38+17:26
37Liz AbbottPO A51:51+18:39
38Peter ShepherdIK N51:56+18:44
39Patrick Shelton AgarAO A52:14+19:02
40Jane BarnettBS A52:40+19:28
41Cormac McCarthyYV V53:30+20:18
42Margi FreemantleYV V53:34+20:22
43Sue GarrPO A53:43+20:31
44Melanie ChristieUR N54:18+21:06
45Heather LanePO A54:28+21:16
46Debbie DoddDR V54:36+21:24
47Peter YeatesDR V54:51+21:39
48Pat MiethkePO A55:46+22:34
49Robyn PallasCC N56:38+23:26
50Robert AllisonRR A56:50+23:38
51Bill MonaghanPO A59:49+26:37
52Keith FifieldRR A1:00:10+26:58
53Susan HallissyBS A1:03:57+30:45
54Jocelyn WattsYV V1:06:05+32:53
55John HardingPO A1:10:32+37:20
56Coral DowBS A1:22:46+49:34
57Ilze YeatesDR V1:24:10+50:58
58Michael HubbertBK V1:44:26+1:11:14
Belinda AllisonRR Adid not finish
Fiona CaristoYV Vdid not finish
Phoebe DentCC Ndid not finish
Lisa DownsNo Club Membershipdid not finish
Margaret DuguidIK Ndid not finish
Sue FroudeIK Ndid not finish
Justin HobsonBS Adid not finish
Alison InglisBS Adid not finish
Dave LottyUR Ndid not finish
Barbara MartinPO Adid not finish
Carolyn MatthewsNC Ndid not finish
Robert MouattACTdid not finish
Elaine MurdochGO Ndid not finish
Malcolm RobertsNC Ndid not finish
John Shelton AgarAO Adid not finish
Jose ZapataCC Ndid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.