Orienteering Australia

Official results for Sprint Canberra (All days entry only), race 3, Bruce Ridge

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Canberra (All days entry only)
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia
Date: Thursday 25 January 2018 - Sunday 28 January 2018

Race 1, AISRace 2, Canberra UniRace 2, Canberra Uni (overall)Race 3, Bruce RidgeRace 3, Bruce Ridge (overall)Race 4, OranaRace 4, Orana (overall)Race 5, ANURace 5, ANU (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short

Medium

72 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Finn MarslandNo Club Membership18:54
2Malcolm RobertsNC N20:55+2:01
3Alison InglisBS A20:58+2:04
4Torren ArthurMF V21:04+2:10
5Ari PiiroinenBS A21:10+2:16
6Tony GarrPO A21:20+2:26
7Alex DaveyWR N21:28+2:34
8Jon GlanvillePO A22:11+3:17
9Martin WehnerWE A22:19+3:25
10Chris AndersenBS A22:21+3:27
11Paul PrudhoeCC N22:54+4:00
12Natalie SmithPO A23:01+4:07
13Ana HercegPO A23:16+4:22
14Jose ZapataCC N23:55+5:01
15Brendan WilsonBS A24:29+5:35
16Geoff PeelNC N25:02+6:08
17Carolyn MatthewsNC N25:30+6:36
18Peter AntcliffBS A25:50+6:56
19Bill JonesRR A25:58+7:04
20Patrick Shelton AgarAO A26:16+7:22
21Peter ShepherdIK N26:18+7:24
22Susanne HarryssonBS A26:50+7:56
23John Le CarpentierSH N27:18+8:24
24Geoff WoodPO A27:23+8:29
25Bruce BowenPO A27:30+8:36
26Carolyn JacksonBK V27:33+8:39
27Tania KennedyGO N27:59+9:05
28Bill VandendoolBK V28:38+9:44
29Debbie DaveyWR N29:03+10:09
30Carol HardingBS A29:24+10:30
31Airdrie LongGO N30:16+11:22
32Robert AllisonRR A30:17+11:23
33Cormac McCarthyYV V30:31+11:37
34Sue KeyMF V30:39+11:45
35Margaret PeelNC N30:41+11:47
36Darryl ErbacherPO A30:46+11:52
37Fiona CaristoYV V30:57+12:03
38Liz AbbottPO A30:58+12:04
39Michael BurtRR A31:06+12:12
40Dick OgilvieUR N31:28+12:34
41Valerie BarkerBS A31:47+12:53
42Keith FifieldRR A32:20+13:26
43Sue GarrPO A32:37+13:43
44Heather LanePO A32:59+14:05
45Edith GrayAO A33:23+14:29
46Judy AllisonRR A33:28+14:34
47Bryant AllenPO A33:49+14:55
48Margi FreemantleYV V34:42+15:48
49Melanie ChristieUR N34:50+15:56
50Peter YeatesDR V35:18+16:24
51Robyn PallasCC N36:00+17:06
52Garry FryRR A36:35+17:41
53Jane BarnettBS A37:30+18:36
54Bill MonaghanPO A39:10+20:16
55Sue FroudeIK N39:30+20:36
56Pat MiethkePO A40:43+21:49
57Michael TedeschiRR A42:46+23:52
58John HardingPO A43:50+24:56
59Robert MouattACT45:01+26:07
60Lisa DownsNo Club Membership45:17+26:23
61Margaret DuguidIK N47:44+28:50
62Louise RoseRR A47:58+29:04
63Jocelyn WattsYV V48:54+30:00
64Debbie DoddDR V49:02+30:08
65Susan HallissyBS A54:06+35:12
66Michael HubbertBK V1:09:59+51:05
67Ilze YeatesDR V1:12:11+53:17
Natalie MillerBS Amispunched
John Shelton AgarAO Amispunched
Elaine MurdochGO Ndid not finish
Belinda AllisonRR Anot competing
Justin HobsonBS Anot competing
Phoebe DentCC Ndid not start
Coral DowBS Adid not start
Alex KennedyGO Ndid not start
Dave LottyUR Ndid not start
Barbara MartinPO Adid not start

Please report errors in the result list to the organiser.