Orienteering Australia

Official overall results for Sprint Canberra (All days entry only), after 3 races

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listPrint

Name: Sprint Canberra (All days entry only)
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia
Date: Thursday 25 January 2018 - Sunday 28 January 2018

Race 1, AISRace 2, Canberra UniRace 2, Canberra Uni (overall)Race 3, Bruce RidgeRace 3, Bruce Ridge (overall)Race 4, OranaRace 4, Orana (overall)Race 5, ANURace 5, ANU (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short

Medium

77 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Finn MarslandNo Club Membership52:06
2Torren ArthurMF V57:31+5:25
3Jon GlanvillePO A57:55+5:49
4Ari PiiroinenBS A58:53+6:47
5Alex DaveyWR N58:57+6:51
6Chris AndersenBS A59:32+7:26
7Martin WehnerWE A59:36+7:30
8Paul PrudhoeCC N1:00:32+8:26
9Brendan WilsonBS A1:01:47+9:41
10Tony GarrPO A1:02:42+10:36
11Ana HercegPO A1:03:03+10:57
12Susanne HarryssonBS A1:04:23+12:17
13Peter AntcliffBS A1:04:55+12:49
14Bruce BowenPO A1:06:05+13:59
14Natalie SmithPO A1:06:05+13:59
16Tania KennedyGO N1:08:37+16:31
17Geoff WoodPO A1:09:39+17:33
18Debbie DaveyWR N1:10:06+18:00
19Geoff PeelNC N1:10:27+18:21
20Bill VandendoolBK V1:10:44+18:38
21Carolyn JacksonBK V1:10:51+18:45
22Bill JonesRR A1:13:00+20:54
23Carol HardingBS A1:13:21+21:15
24Margaret PeelNC N1:14:50+22:44
25Airdrie LongGO N1:15:28+23:22
26John Le CarpentierSH N1:15:32+23:26
27Darryl ErbacherPO A1:17:09+25:03
28Peter ShepherdIK N1:18:14+26:08
29Patrick Shelton AgarAO A1:18:30+26:24
30Sue KeyMF V1:18:41+26:35
31Edith GrayAO A1:19:28+27:22
32Valerie BarkerBS A1:20:01+27:55
33Michael BurtRR A1:21:43+29:37
34Dick OgilvieUR N1:22:00+29:54
35Bryant AllenPO A1:22:13+30:07
36Liz AbbottPO A1:22:49+30:43
37Cormac McCarthyYV V1:24:01+31:55
38Judy AllisonRR A1:24:06+32:00
39Sue GarrPO A1:26:20+34:14
40Robert AllisonRR A1:27:07+35:01
41Heather LanePO A1:27:27+35:21
42Margi FreemantleYV V1:28:16+36:10
43Melanie ChristieUR N1:29:08+37:02
44Peter YeatesDR V1:30:09+38:03
45Jane BarnettBS A1:30:10+38:04
46Keith FifieldRR A1:32:30+40:24
47Robyn PallasCC N1:32:38+40:32
48Pat MiethkePO A1:36:29+44:23
49Bill MonaghanPO A1:38:59+46:53
50Debbie DoddDR V1:43:38+51:32
51John HardingPO A1:54:22+1:02:16
52Jocelyn WattsYV V1:54:59+1:02:53
53Susan HallissyBS A1:58:03+1:05:57
54Ilze YeatesDR V2:36:21+1:44:15
55Michael HubbertBK V2:54:25+2:02:19
Belinda AllisonRR Adid not finish
Fiona CaristoYV Vdid not finish
Phoebe DentCC Ndid not finish
Coral DowBS Adid not finish
Lisa DownsNo Club Membershipdid not finish
Margaret DuguidIK Ndid not finish
Sue FroudeIK Ndid not finish
Garry FryRR Adid not finish
Justin HobsonBS Adid not finish
Alison InglisBS Adid not finish
Alex KennedyGO Ndid not finish
Dave LottyUR Ndid not finish
Barbara MartinPO Adid not finish
Carolyn MatthewsNC Ndid not finish
Natalie MillerBS Adid not finish
Robert MouattACTdid not finish
Elaine MurdochGO Ndid not finish
Malcolm RobertsNC Ndid not finish
Louise RoseRR Adid not finish
John Shelton AgarAO Adid not finish
Michael TedeschiRR Adid not finish
Jose ZapataCC Ndid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.