Orienteering Australia

Official results for Sprint Canberra (All days entry only), race 4, Orana

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Canberra (All days entry only)
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia
Date: Thursday 25 January 2018 - Sunday 28 January 2018

Race 1, AISRace 2, Canberra UniRace 2, Canberra Uni (overall)Race 3, Bruce RidgeRace 3, Bruce Ridge (overall)Race 4, OranaRace 4, Orana (overall)Race 5, ANURace 5, ANU (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short

ACT

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
41Tamsin MoranOpen (465)16:06+4:33
63Robert MouattMedium (350)41:13+25:21
71Emily WalterOpen (465)21:10+9:37
83Tate NeedhamOpen (465)25:48+14:15

AO A

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Ingrid Shelton AgarShort (114)12:37+2:19
7Patrick Shelton AgarMedium (350)18:31+2:39
9Matt DoyleOpen (465)12:33+1:00
10Matthew CraneOpen (465)12:42+1:09
19Grant BluettOpen (465)14:10+2:37
20John Shelton AgarMedium (350)21:10+5:18
22Shannon JonesOpen (465)14:17+2:44
31Edith GrayMedium (350)24:09+8:17
78Stephen StillOpen (465)22:58+11:25
Gareth CandyOpen (465)did not start
Kelly CandyOpen (465)did not start

BS A

26 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Brendan WilsonMedium (350)17:06+1:14
3Andrew HobsonShort (114)12:02+1:44
5Alison InglisMedium (350)17:57+2:05
14Ben HobsonMedium (350)20:00+4:08
17Pauli PiiroinenShort (114)21:57+11:39
18Peter AntcliffMedium (350)20:43+4:51
19Ari PiiroinenMedium (350)20:49+4:57
23Carol HardingMedium (350)21:58+6:06
27Susanne HarryssonMedium (350)22:46+6:54
32David StocksOpen (465)15:22+3:49
34Matthew StocksOpen (465)15:40+4:07
36Jane BarnettMedium (350)26:11+10:19
42Jo HobsonMedium (350)27:14+11:22
48Paul CuthbertOpen (465)16:58+5:25
49Ella CuthbertOpen (465)17:10+5:37
56Toby LangOpen (465)17:57+6:24
58Susan HallissyMedium (350)35:13+19:21
60Valerie BarkerMedium (350)36:51+20:59
62Coral DowMedium (350)37:31+21:39
72Joseph WilsonOpen (465)21:16+9:43
76Greg WilsonOpen (465)22:12+10:39
77Bruce BarnettOpen (465)22:25+10:52
Jesse PiiroinenOpen (465)mispunched
Justin HobsonMedium (350)mispunched
Chris AndersenMedium (350)mispunched
Ewan BarnettOpen (465)not competing
Natalie MillerMedium (350)did not start
Eino MeuronenShort (114)did not start

CC A

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
26Patrick MillerOpen (465)14:35+3:02
40Zac NeedhamOpen (465)16:04+4:31
Jenna LinehanOpen (465)not competing
Tristan MillerOpen (465)did not start

PO A

25 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
9Ana HercegMedium (350)18:54+3:02
12Jon GlanvilleMedium (350)19:21+3:29
16Natalie SmithMedium (350)20:37+4:45
17Andy HoggOpen (465)14:09+2:36
19Katy HoggShort (114)23:30+13:12
24Mark GlanvilleOpen (465)14:22+2:49
25Ella HoggShort (114)36:22+26:04
25Bruce BowenMedium (350)22:15+6:23
29Darryl ErbacherMedium (350)23:23+7:31
33Heather LaneMedium (350)24:32+8:40
41Liz AbbottMedium (350)27:12+11:20
42Bryant AllenMedium (350)27:14+11:22
44Sue GarrMedium (350)27:20+11:28
49Ciaran LaneOpen (465)17:10+5:37
51Zoe MelhuishOpen (465)17:12+5:39
54Bill MonaghanMedium (350)32:17+16:25
65John HardingMedium (350)43:28+27:36
73Greg LaneOpen (465)21:24+9:51
80Tara MelhuishOpen (465)24:06+12:33
85Colleen MockOpen (465)53:33+42:00
Monika BinderOpen (465)mispunched
Tony GarrMedium (350)mispunched
Pat MiethkeMedium (350)mispunched
Geoff WoodMedium (350)did not finish
Barbara MartinMedium (350)not competing
Stephen MelhuishOpen (465)did not start

RR A

27 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Martin DentOpen (465)12:13+0:40
7Connor DentShort (114)16:57+6:39
11Elye DentShort (114)18:05+7:47
14Hayden DentShort (114)18:50+8:32
15Rob WalterOpen (465)13:46+2:13
18Rebecca TedeschiShort (114)22:56+12:38
19Mira WalterShort (114)23:30+13:12
22Zoe McCraeShort (114)24:02+13:44
36Jo AllisonOpen (465)15:44+4:11
37Judy AllisonMedium (350)26:23+10:31
38Bill JonesMedium (350)26:33+10:41
48Michael BurtMedium (350)27:46+11:54
50Robert AllisonMedium (350)30:11+14:19
51Louise RoseMedium (350)31:12+15:20
52Kathie DentOpen (465)17:16+5:43
56Garry FryMedium (350)34:22+18:30
59Allison JonesOpen (465)18:16+6:43
59Keith FifieldMedium (350)36:31+20:39
64Michael TedeschiMedium (350)41:29+25:37
64Rebecca MintyOpen (465)19:02+7:29
66Kerryne JonesMedium (350)44:33+28:41
Eric WainwrightOpen (465)mispunched
Jason McCraeOpen (465)mispunched
Alex RicksOpen (465)not competing
Jonathan RicksOpen (465)not competing
Belinda AllisonMedium (350)not competing
Abby McCraeShort (114)not competing

WE A

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Martin WehnerMedium (350)17:39+1:47
12John SuominenShort (114)18:07+7:49
23Hermann WehnerShort (114)29:00+18:42
24Rose-Marie EdwardsShort (114)35:32+25:14

Please report errors in the result list to the organiser.