Orienteering Australia

Official results for Sprint Canberra (All days entry only), race 5, ANU

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Canberra (All days entry only)
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia
Date: Thursday 25 January 2018 - Sunday 28 January 2018

Race 1, AISRace 2, Canberra UniRace 2, Canberra Uni (overall)Race 3, Bruce RidgeRace 3, Bruce Ridge (overall)Race 4, OranaRace 4, Orana (overall)Race 5, ANURace 5, ANU (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short

Open

101 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Brodie NankervisEV T14:47
2Willy GardnerMF V14:48+0:01
3Simon UppillOH S15:03+0:16
4Patrick JaffeMF V15:14+0:27
5Konsta VanhanenGS N15:52+1:05
6Aidan DawsonGO N15:58+1:11
7Grant BluettAO A16:01+1:14
7Duncan CurrieGO N16:01+1:14
9Matt DoyleAO A16:06+1:19
10Rob WalterRR A16:26+1:39
11Bruce ArthurMF V16:31+1:44
12Robert BennettNC N16:33+1:46
13Joseph DickinsonEV T17:11+2:24
14Martin DentRR A17:24+2:37
14Andrew HillWH N17:24+2:37
14Patrick MillerCC A17:24+2:37
17Jarrah DayAL T17:31+2:44
18Andy HoggPO A17:36+2:49
18Alastair GeorgeBF N17:36+2:49
20Toby WilsonGO N17:52+3:05
21Jed FlemingEV T18:02+3:15
22Natasha KeyMF V18:19+3:32
23Tamsin MoranACT18:32+3:45
24Ciaran LanePO A18:45+3:58
25Mark GlanvillePO A18:54+4:07
26Lanita SteerDR V18:58+4:11
27Krystal NeumannEN Q18:59+4:12
28Brody McCarthyYV V19:01+4:14
29Jo AllisonRR A19:04+4:17
29Tuve MollerSH N19:04+4:17
31Warren KeyMF V19:11+4:24
32Mark BourneNo Club Membership19:14+4:27
33Ella CuthbertBS A19:16+4:29
34Craig FeuerherdtBG V19:19+4:32
35Ewan ShinglerBF N19:24+4:37
36Adrian JäggiBK V19:30+4:43
36Zoe MelhuishPO A19:30+4:43
38Eric MorrisBN N19:31+4:44
39Paul CuthbertBS A19:35+4:48
40Zac NeedhamCC A19:36+4:49
41Shannon JonesAO A19:43+4:56
42Bridget AndersonOH S19:46+4:59
43David StocksBS A19:48+5:01
44Dante AfnanYA S19:49+5:02
45Caroline PigerreUG Q20:00+5:13
46Matthew StocksBS A20:07+5:20
47Rebecca MintyRR A20:44+5:57
48Jensen KeyMF V20:47+6:00
49Callum DavisBF N20:55+6:08
50Mason ArthurMF V21:14+6:27
51Max DalheimMF V21:26+6:39
52Kathie DentRR A21:30+6:43
53Angus SheddenSH N21:39+6:52
53Ewan BarnettBS A21:39+6:52
55Clyde McGheeBN N21:40+6:53
56Zoe DowlingWR T21:45+6:58
57Blair TrewinYV V21:48+7:01
58Matthew SchepisiBG V21:51+7:04
59Jesse PiiroinenBS A21:58+7:11
60Briohny SeamanWR N22:06+7:19
61Allison JonesRR A22:27+7:40
62Emily SorensenTT S22:44+7:57
63Linda SestaUR N22:56+8:09
64Simon RouseDR V23:39+8:52
65Mark ShinglerBF N24:20+9:33
66Ted van GeldermalsenYV V24:22+9:35
67Warwick DavisTK V24:53+10:06
68Greg LanePO A25:03+10:16
69Toby LangBS A25:09+10:22
70Bruce BarnettBS A25:24+10:37
71Stephen StillAO A25:37+10:50
72Jo Anna MaynardBO W25:43+10:56
73Rebecca GeorgeBF N26:00+11:13
74David McgheeBN N27:01+12:14
75Tom KennedyGO N27:03+12:16
76Emily WalterACT27:06+12:19
77Tara MelhuishPO A27:16+12:29
78Joseph WilsonBS A27:24+12:37
79Jamie KennedyGO N27:48+13:01
80Anna DowlingWR T28:00+13:13
81Ruth SheddenSH N28:06+13:19
82Greg WilsonBS A28:16+13:29
83Tate NeedhamACT30:15+15:28
84Angus HainesOH S30:44+15:57
85Ellen CurrieGO N31:24+16:37
86Monika BinderPO A32:39+17:52
87Colin CurrieGO N34:14+19:27
88Eric WainwrightRR A39:19+24:32
Mark GregsonRR Amispunched
Jason McCraeRR Amispunched
Eoin RotheryBF Nmispunched
Aston KeyMF Vmispunched
Matthew CraneAO Anot competing
Glenn JamesBG Vnot competing
Vera KrajcovaNo Club Membershipnot competing
Jenna LinehanCC Anot competing
Dave MeyerSH Nnot competing
Christopher NauntonBG Vnot competing
Robert PrenticeNC Nnot competing
Alex RicksRR Anot competing
Jonathan RicksRR Anot competing
Gareth CandyAO Adid not start
Kelly CandyAO Adid not start
Cath ChalmersBF Ndid not start
Michele DawsonGO Ndid not start
Peter HodkinsonMF Vdid not start
Stephen MelhuishPO Adid not start
Tristan MillerCC Adid not start
Colleen MockPO Adid not start
Hamish ProsserAO Adid not start
Jim RussellBG Vdid not start
Asha SteerDR Vdid not start
Bart VonhoffBF Ndid not start

Please report errors in the result list to the organiser.