*** Instance-specific ***

Official results for 2017 Xmas 5 Days (all days entry only), canyonleigh

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2017 Xmas 5 Days (all days entry only)
Organiser: Orienteering NSW
Date: Wednesday 27 December 2017 - Sunday 31 December 2017

Chevalier CollegeCanyonleighCanyonleigh (overall)Baronga CreekBaronga Creek (overall)BoroBoro (overall)BelangloBelanglo (overall)

Classes: Show all | WA | WB | WC | WD | WE | WF | MA | MB | MC | MD | ME | MF | MG | M/WN | EODHL | EODHS | EODM | EODE | EODVE

Women A

6 500 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Caroline PigerreUG Q50:227:44
2Allison JonesRR A55:03+4:418:28
3Anni BurgerAUT1:01:39+11:179:29
4Nikolett HalmaiGO N1:25:37+35:1513:10
Shannon JonesAO Adid not finish
Pat MiethkePO Anot competing

Women B

5 600 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kathie DentRR A1:03:4511:23
2Jenny BourneEU V1:07:00+3:1511:57
3Georgina MackenCC N1:10:01+6:1612:30
4Sue KeyMF V1:19:46+16:0114:14
5Serena DoyleUR N1:21:41+17:5614:35
6Rebecca GeorgeBF N1:35:10+31:2516:59
7Melissa AnnettsGO N1:39:21+35:3617:44
8Claire BurgessNC N1:42:01+38:1618:13
Melissa GangemiYV Vmispunched
Tracy MarshBF Ndid not start

Women C

4 800 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Carolyn JacksonBK V44:189:13
2Natalie SmithPO A54:34+10:1611:22
3Cath ChalmersBF N55:28+11:1011:33
4Mikaela GrayUG Q55:51+11:3311:38
5Paula ShinglerBF N56:57+12:3911:51
6Carolyn MatthewsNC N1:00:09+15:5112:31
7Michelle SchulzUG Q1:01:59+17:4112:54
8Joanna ParrBF N1:02:57+18:3913:06
9Geraldine ChatfieldUG Q1:06:49+22:3113:55
10Helen O'CallaghanBB N1:07:21+23:0314:01
11Airdrie LongGO N1:08:50+24:3214:20
12Meredith GrayUG Q1:10:32+26:1414:41
13Margaret PeelNC N1:12:49+28:3115:10
14Juliana de NooyUG Q1:26:31+42:1318:01
15Pat MiethkePO A1:29:47+45:2918:42
16Heather BurridgeUG Q1:32:21+48:0319:14
17Melanie ChristieUR N1:35:03+50:4519:48
18Janine SteerDR V1:36:55+52:3720:11
19Nerise McQuillanWH N1:53:22+1:09:0423:37
20Vanessa FreemanBF N2:10:16+1:25:5827:08
21Margaret KerteszBG V2:31:49+1:47:3131:37
Ellen CurrieGO Ndid not finish
Tania KennedyGO Ndid not finish
Linda BurridgeUG Qnot competing
Edith GrayAO Anot competing
Amanda MackieBF Nnot competing

Women D

3 100 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alison RadfordBG V35:2611:25
2Liz AbbottPO A36:39+1:1311:49
3Jacquie RandUG Q37:59+2:3312:15
4Margi FreemantleYV V41:22+5:5613:20
5Julia PrudhoeCC N41:28+6:0213:22
6Judy AllisonRR A43:19+7:5313:58
7Lisa GrantGO N45:33+10:0714:41
8Ann ScownAO A47:43+12:1715:23
9Valerie BarkerBS A50:39+15:1316:20
10Simone KraussNo club membership52:29+17:0316:55
11Caroline JenkinsNC N57:45+22:1918:37
12Sharon BurgessNC N57:53+22:2718:40
13Louise RoseRR A1:03:41+28:1520:32
14Barbara DawsonGO N1:04:57+29:3120:57
15Elaine MurdochGO N1:06:15+30:4921:22
16Amanda MackieBF N1:11:50+36:2423:10
17Jennifer SchulzTF Q1:13:23+37:5723:40
18Mary Jane MahonyUR N1:15:07+39:4124:13
19Janet MorrisWH N1:15:09+39:4324:14
20Barbara JunghansGO N1:36:38+1:01:1231:10
Kristie CarrollSH Nnot competing
Andra LeungGO Nnot competing
Julie ShepherdIK Nnot competing
Sandra StewartSH Nnot competing
Merran WarltersBB Nnot competing
Val HodsdonSH Ndid not start

Women E

2 800 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nea ShinglerBF N42:3315:11
2Andra LeungGO N44:06+1:3315:45
3Caroline RogersBF N44:34+2:0115:55
4Elizabeth FergusonUG Q49:38+7:0517:43
5Susanne StrasserYV V54:53+12:2019:36
6Sara GarbelliniEN Q55:26+12:5319:47
7Chris BendleDR V57:00+14:2720:21
8Alison BryantEN Q57:11+14:3820:25
9Elise KennedyBN N1:01:12+18:3921:51
10Luca SquiresSH N1:05:20+22:4723:20
11Heidi MillissBN N1:08:12+25:3924:21
12Cheryl BluettBN N1:10:33+28:0025:11
13Josephine GarbelliniEN Q1:31:01+48:2832:30
14Saffron SweeneyWH N1:32:31+49:5833:02
15Tiia MarshBF N1:40:37+58:0435:56
Merran WarltersBB Nmispunched

Women F

2 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rebecca CraigNC N19:328:08
2Eleanor WilliamsBG V25:18+5:4610:32
3Aoife RotheryBF N27:40+8:0811:31
4Milla KeyMF V29:19+9:4712:12
5Linda BurridgeUG Q31:06+11:3412:57
6Isabella BurridgeUG Q56:36+37:0423:35
Ingrid Shelton AgarAO Anot competing
Robin DonnadieuIK Ndid not start
Sue HealyNE Vdid not start
Amy RogersBF Ndid not start

Men A

7 700 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peter HodkinsonMF V40:535:18
2William GardnerMF V43:04+2:115:35
3Rob WalterRR A45:03+4:105:51
4Martin DentRR A47:17+6:246:08
5Grant BluettAO A49:00+8:076:21
6Todd NeveMF V52:09+11:166:46
7Natasha KeyMF V52:26+11:336:48
8Stephen CraigNC N53:01+12:086:53
9Simon RouseDR V53:14+12:216:54
10Alastair GeorgeBF N54:41+13:487:06
11Kurt NeumannEN Q55:08+14:157:09
12Toby WilsonGO N57:37+16:447:28
13Andy HoggPO A59:55+19:027:46
14Krystal NeumannEN Q59:59+19:067:47
15Geoff LawfordEU V1:01:10+20:177:56
16Eric MorrisBN N1:01:21+20:287:58
17Alexandra EnlundIF Femman1:06:28+25:358:37
18Anatoly KulikovUG Q1:06:58+26:058:41
19Aston KeyMF V1:07:57+27:048:49
20Mark GlanvillePO A1:14:27+33:349:40
21James McQuillanWH N1:18:38+37:4510:12
22Michael WarltersUR N1:21:05+40:1210:31
23Huon WilsonGO N1:22:18+41:2510:41
24Martin EtheringtonPO A1:25:22+44:2911:05
25Thomas CarterGS N1:25:32+44:3911:06
26Ian McKenzieUR N1:39:11+58:1812:52
27Istvan KerteszGO N1:44:17+1:03:2413:32
28Ted WoodleyGO N2:08:32+1:27:3916:41
Justin StaffordNC Nmispunched
Aidan DawsonGO Nmispunched
Belinda LawfordAO Adid not finish
Shannon JonesRR Anot competing
Jason RutkowskiGS Ndid not start
Konsta VanhanenGS Ndid not start

Men B

6 500 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Warren KeyMF V45:016:55
2Thomas GarbelliniEN Q47:31+2:307:18
3Alvin CraigNC N47:59+2:587:22
4Daniel GrayUG Q48:11+3:107:24
5Duncan CurrieGO N50:51+5:507:49
6Ben SchulzUG Q51:03+6:027:51
7Tim RogersBF N51:44+6:437:57
8Ted van GeldermalsenYV V53:41+8:408:15
9Jensen KeyMF V54:55+9:548:26
10Samuel GarbelliniEN Q56:32+11:318:41
11Nicholas BurridgeUG Q58:52+13:519:03
12Zac NeedhamCC A1:00:01+15:009:14
13Ewan ShinglerBF N1:03:30+18:299:46
14Warwick WilliamsBG V1:05:17+20:1610:02
15Warwick DavisTK V1:12:18+27:1711:07
16James SouthwellBN N1:14:37+29:3611:28
17Peter AnnettsGO N1:17:34+32:3311:56
18Jon GlanvillePO A1:18:42+33:4112:06
Tom KennedyGO Ndid not finish
Dean WilliamsonSH Nnot competing
Ryan GrayUG Qdid not start

Men C

5 600 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Richard MorrisBN N47:328:29
2Mark ShinglerBF N50:48+3:169:04
3Martin SteerDR V56:56+9:2410:10
4Paul MarshBF N57:08+9:3610:12
5Glenn BurgessNC N58:28+10:5610:26
6Tony WoolfordBB N1:00:19+12:4710:46
7Wayne PepperBN N1:02:13+14:4111:06
8Oscar WoolfordBB N1:05:52+18:2011:45
9Hamish MackieBF N1:06:27+18:5511:51
10Simon GeorgeBF N1:07:21+19:4912:01
11Sam WoolfordBB N1:08:29+20:5712:13
12Jamie KennedyGO N1:11:05+23:3312:41
13Tim WardropYV V1:11:10+23:3812:42
14Clyde McGheeBN N1:11:53+24:2112:50
15Stephen StillAO A1:12:33+25:0112:57
16John ScownAO A1:16:31+28:5913:39
17Warwick SelbyGO N1:16:53+29:2113:43
18Tony BryantEN Q1:18:49+31:1714:04
19Shane DoyleUR N1:21:29+33:5714:33
20David McGheeBN N1:22:28+34:5614:43
21Joseph GarbelliniEN Q1:42:46+55:1418:21
22Angus LeungGO N1:43:17+55:4518:26
23Selwyn SweeneyWH N1:44:42+57:1018:41
24John AndersonGO N1:44:52+57:2018:43
25Andreas StrasserYV V1:49:36+1:02:0419:34
26Riley GraingerGO N2:03:22+1:15:5022:01
Ellis LeungGO Nmispunched
Geoff TodkillNC Nmispunched
Eoin RotheryBF Nmispunched
Alex KennedyGO Ndid not finish
Robert PrenticeNC Nnot competing
John Shelton AgarAO Anot competing
Eric WainwrightRR Anot competing
Mark FreemanBF Ndid not start
Graeme McLeodBF Ndid not start
David SchulzTF Qdid not start

Men D

4 800 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Brenton GrayUG Q42:188:48
2Ian DempseyNC N51:51+9:3310:48
3Malcolm RobertsNC N52:14+9:5610:52
4Tony RadfordBG V52:18+10:0010:53
5Terry BluettBN N55:30+13:1211:33
6Paul PrudhoeCC N57:24+15:0611:57
7Hugh MooreRR A59:41+17:2312:26
8Bruce BowenPO A59:42+17:2412:26
9Gordon WilsonBN N1:02:25+20:0713:00
10Rudi LandsiedelNC N1:03:45+21:2713:16
11Geoff PeelNC N1:06:30+24:1213:51
12Shane JenkinsNC N1:15:13+32:5515:40
13Colin CurrieGO N1:15:40+33:2215:45
14Jim ForbesGO N1:16:45+34:2715:59
15Bill VandendoolBK V1:16:56+34:3816:01
16David SquiresSH N1:18:01+35:4316:15
17Dick OgilvieUR N1:18:57+36:3916:26
18Bob MorganBN N1:21:20+39:0216:56
19Ron JunghansGO N1:21:59+39:4117:04
20Johnny PetersenGO N1:24:41+42:2317:38
21Greg ChatfieldUG Q1:29:19+47:0118:36
22Peter ThomasonBN N1:33:58+51:4019:34
23John HardingPO A1:41:51+59:3321:13
Finn MackayUR Nmispunched
Rodney ParkinBN Nmispunched
Michael BurtRR Adid not finish
Eoin RotheryBF Nnot competing
Robert SprySH Nnot competing
Neil BarrBG Vdid not start
Jim MackayUR Ndid not start
Greg RowberryWA Sdid not start

Men E

3 100 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Darryl ErbacherPO A29:529:38
2Eric BakerNT N32:44+2:5210:33
3Keith JayIK N34:21+4:2911:04
4Trevor SauerSO Q36:13+6:2111:40
5Peter ShepherdIK N41:52+12:0013:30
6Tom SchultsUG Q42:52+13:0013:49
7Robert AllisonRR A43:17+13:2513:57
8Garry FryRR A45:40+15:4814:43
9Dene LittlerNo club membership50:49+20:5716:23
10Peter KreminskiWA S51:38+21:4616:39
11Peter MeyerSH N53:06+23:1417:07
12Bill MonaghanPO A58:12+28:2018:46
13Brian ClelandUR N58:13+28:2118:46
14John HodsdonSH N1:02:18+32:2620:05
15Barry HanlonWH N1:25:53+56:0127:42
Ross DukerGO Nmispunched
Garry StewartSH Nnot competing
Dave LottyUR Ndid not start
Michael RoylanceBF Ndid not start

Men F

2 800 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oliver FreemanBF N29:1610:27
2Jamie WoolfordBB N33:13+3:5711:51
3Paul GarbelliniEN Q37:59+8:4313:33
4Merv BendleDR V38:57+9:4113:54
5Dylan BryantEN Q43:56+14:4015:41
6Conor BendleAO A45:21+16:0516:11
7Seth SweeneyWH N59:14+29:5821:09
8Paul SweeneyWH N1:16:53+47:3727:27
Philippe DonnadieuIK Nmispunched
Patrick Shelton AgarAO Anot competing

Men G

2 400 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jamie MarshBF N17:207:13
2Alex WoolfordBB N18:32+1:127:43
3Elye DentRR A22:39+5:199:26
4Curtis PepperBN N25:01+7:4110:25
5James FergusonUG Q28:49+11:2912:00
Nat CarrollSH Nnot competing

M/W Novice

1 300 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Miles BryantEN Q8:186:23
2Maggie MackayUR N9:38+1:207:24
3Ella HoggPO A9:40+1:227:26
4Adrian GarbelliniEN Q9:54+1:367:36
5Connor DentRR A10:01+1:437:42
6Mira WalterRR A10:24+2:068:00
7Alexander MorrisBN N10:33+2:158:06
8Hayden DentRR A11:37+3:198:56
9Sam MorrisBN N12:14+3:569:24
10Lachlan FergusonUG Q12:26+4:089:33
11Katy HoggPO A17:26+9:0813:24
12Elin SchulzUG Q17:47+9:2913:40
13Callum BryantEN Q18:04+9:4613:53
14Luca SchulzUG Q19:05+10:4714:40
15Savanna SweeneyWH N19:59+11:4115:22
Vincent MorrisBN Nmispunched
Ailie CarrollSH Nnot competing
Alton FreemanBF Ndid not start
Kari MarshBF Ndid not start
Shay SweeneyWH Ndid not start

EODHL

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Noah PolandBS A48:27
2Tate NeedhamRR A1:07:00+18:33
3Toni BrownBS A1:08:49+20:22
Axel KolsvikNC Nnot competing
John Le carpentierSH Nnot competing
Jason LewisNSWnot competing
Eleanor MatthewsNSWnot competing
Alex RicksNSWnot competing
Jonathan RicksRR Anot competing

EODHS

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michele DawsonGO N24:32
2Axel KolsuikNC N35:09+10:37
3Nathan BerkholzNC N41:14+16:42
4Martina CraigNC N43:52+19:20
5Peter BerkholzNC N52:41+28:09
6Lewis BerkholzNC N1:07:48+43:16

EODM

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Allan De NooyNSW49:25
Tamara NeedhamRR Anot competing
Geoffrey WilliamsSH Nnot competing

EODE

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jason AimanNSW39:53
2Isobel De NooyNSW43:29+3:36
3Angus De NooyNSW53:24+13:31
4Elena SlominGO N1:11:13+31:20
Joanna DarbyNSWnot competing
Allan De NooyNSWnot competing
Maureen OgilvieUR Nnot competing
Jason AlmanNSWdid not start

EODVE

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lachlan GraingerGO N31:07
Angela DarbyNSWnot competing
Evangeline De NooyNSWnot competing
Sarah_Aurora McQuillanWH Nnot competing

Please report errors in the result list to the organiser.