Orienteering Australia

Official results for Twilight Series Event 5 - Oakden

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Twilight Series Event 5 - Oakden
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 15 December 2017

Short

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ben MarschallTT S21:32
2Peter KreminskiWA S24:10+2:38
3Tristan BettermanNo club membership24:42+3:10
4Fi PahorTT S37:58+16:26
5Robyn CuttenWA S44:01+22:29
6Helen SmithTT S45:53+24:21
7Jenny KennedyTT S46:01+24:29
8Lucy MoonCR S48:02+26:30
8Philippa SmernikCR S48:02+26:30

Medium

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Craig BettisonCR S31:54
2Keren FaulknerOH S32:38+0:44
3Trevor DimentTT S36:56+5:02
4Robin UppillOH S37:14+5:20
5Dave NicholsonYA S40:40+8:46
6Jeff DinningOH S42:49+10:55
7Eliza GrivellTT S43:20+11:26
8Peter CuttenWA S49:59+18:05
9Jim ChungCR S53:59+22:05
9Bishouy GhalyCR S53:59+22:05
9Matt RokkasCR S53:59+22:05
12Carol SuchOH S55:41+23:47
13John SuchOH S57:53+25:59
14Ruth NicolsonYA S59:25+27:31
15Ken ThompsonTT S1:00:41+28:47
16Sharon WalkerCR S1:06:52+34:58
17John LyonTT S1:11:58+40:04
18Kara SmernikCR S1:15:52+43:58
19Charlie AylingCR S1:17:08+45:14
19Genelle AylingCR S1:17:08+45:14
19Rubee AylingCR S1:17:08+45:14
19Olive BettisonCR S1:17:08+45:14
23Chris SchofieldCR S1:25:00+53:06
23Ros SchofieldCR S1:25:00+53:06
Rachel MoonCR Sdid not finish
Josie SmernikCR Sdid not finish

Long

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ben CazzolatoTJ S38:23
2Phil HazellTT S40:09+1:46
3Nadia VelaitisNo club membership42:15+3:52
4Craig ColwellOH S43:25+5:02
5Rob TuckerYA S47:13+8:50
6Gerry VelaitisYA S48:47+10:24
7Evelyn ColwellOH S53:51+15:28
8Mike RoundTT S55:42+17:19
9Jemma WigleyCR S1:17:47+39:24
9Shane WigleyCR S1:17:47+39:24

Scatter Male

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Greg RowberryWA S25:41
2Jack MarschallTT S32:36+6:55
3Lewis CarterTJ S32:46+7:05
4Clive ArthurTT S35:27+9:46
5Doug McMurrayYA S36:15+10:34
6Ron AmernikNo club membership38:39+12:58
7John NieuwenhovenTT S42:46+17:05
8Toby CazzolatoTJ S44:31+18:50
9Max GrivellTT S44:57+19:16
10George ReevesTT S49:57+24:16

Scatter Female

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Marian ArthurTT S29:32
2Erica DimentTT S34:56+5:24
3Ann NolanTJ S39:31+9:59
4Jenny CasanovaWA S46:12+16:40

Please report errors in the result list to the organiser.