Orienteering Australia

Official results for OY1 - Sprint USQ Toowoomba & OQ AGM

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY1 - Sprint USQ Toowoomba & OQ AGM
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 4 March 2018

Hard 1-3.9km

34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simeon BurrillBB Q17:38
2Grant ReinbottRR Q18:33+0:55
3Ryan GrayUG Q18:34+0:56
4Krystal NeumannEN Q18:53+1:15
5Thomas GarbelliniEN Q19:14+1:36
6Jack NeumannEN Q19:29+1:51
7Riley de JongRR Q19:31+1:53
8Blake ReinbottRR Q19:32+1:54
9Jaiden FidgeBB Q20:18+2:40
10Anna SheldonUG Q20:20+2:42
11Daniel GrayUG Q20:30+2:52
12Caroline PigerreUG Q21:04+3:26
13Mark NemethTF Q21:24+3:46
14Samuel GarbelliniEN Q21:34+3:56
15Mikaela GrayUG Q22:31+4:53
16Elliott MeelenRR Q22:39+5:01
17Ellie de JongRR Q23:46+6:08
18Tim McIntyreUG Q24:05+6:27
19Jess RogersRR Q24:36+6:58
20Meredith GrayUG Q24:46+7:08
21Julia GannonRR Q25:50+8:12
22Joseph GarbelliniEN Q26:08+8:30
22Alison BurrillBB Q26:08+8:30
24Laurel GannonRR Q26:25+8:47
25Tony BryantEN Q27:26+9:48
26Neil SimsonTF Q28:23+10:45
27Stewart MeelenRR Q29:54+12:16
28Juliana de NooyUG Q32:09+14:31
29Nina GannonRR Q35:38+18:00
30Philip BurrillBB Q35:40+18:02
31Guy PigerreUG Q37:14+19:36
32James MitchellUG Q39:16+21:38
James ShulmeisterUG Qmispunched
Brenton GrayUG Qmispunched

Hard 2-3.1km

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Su Yan TayUG Q18:28
2Dylan BryantEN Q21:28+3:00
3Andrew BrennanRR Q22:08+3:40
4Wim de JongRR Q23:09+4:41
5Rani BrennanRR Q23:53+5:25
6Cayleb FidgeBB Q25:20+6:52
7Reid MoranTF Q26:50+8:22
8David FirmanEN Q27:06+8:38
9Christina MeelenRR Q28:21+9:53
10Laura de JongRR Q30:57+12:29
11Danielle RichterRR Q31:06+12:38
12Sara GarbelliniEN Q31:48+13:20
13Marion BurrillBB Q32:13+13:45
14Stacy NottleRR Q36:48+18:20
15Christopher SpriggsUG Q37:56+19:28
16Liz BourneBB Q38:10+19:42
17Clive PopeUG Q43:39+25:11
18Judy RaffertyNo club membership54:22+35:54
Doug WilsonBB Qmispunched

Hard 3-2.5km

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cameron WilliamsRR Q17:06
2Annette RogersRR Q19:53+2:47
3Ella RogersRR Q20:44+3:38
4William CoxRR Q21:53+4:47
5Jodie ChiaNo club membership27:29+10:23
6Bruce JonesRR Q33:33+16:27
7Fiona McIntyreUG Q35:26+18:20
8Glyn ReinbottRR Q41:00+23:54
9Robin SpriggsUG Q41:42+24:36
10Barbara PopeUG Q45:36+28:30
Anne WilsonBB Qmispunched

Moderate-2.4km

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Deb ReinbottRR Q19:50
2Nicole WilliamsRR Q20:54+1:04
3Jack ReinbottRR Q23:10+3:20
4Kiara MaddenRR Q31:22+11:32
5Samuel GladwinRR Q47:03+27:13

Easy-1.7km

1 700 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Chris NemethTF Q11:186:38
2Mali BrennanRR Q14:57+3:398:47
3Cassy ReinbottRR Q15:31+4:139:07
4Angus BennettsRR Q16:17+4:599:34

Very Easy-1.1km

1 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alara WilliamsRR Q9:188:27
2Caelan WilliamsRR Q9:39+0:218:46
3Cate NemethTF Q11:06+1:4810:05
4Emrys RogersRR Q11:31+2:1310:28
5Alexander EddieNo club membership12:29+3:1111:20
6Matilda RogersRR Q15:40+6:2214:14
7Sofie QuinlanNo club membership17:03+7:4515:30
8Kari BrennanRR Q17:04+7:4615:30
9Georgina EddieNo club membership18:10+8:5216:30
10Saxon RichterRR Q22:19+13:0120:17

Please report errors in the result list to the organiser.