Orienteering Australia

Official results for OY3 - Sprint Champs - The Gap

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: OY3 - Sprint Champs - The Gap
Organiser: Enoggeroos
Date: Saturday 28 April 2018

Australopers

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Zali McCombW14A (2)13:55+0:048:26
2Jett McCombM14A (5)13:28+1:548:09
6Jonathan McCombM21A (9)27:03+7:448:20
Cathy McCombW45A (2)did not start

Bullecourt Boulder Bounders

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ruth EnsbeyOpen Hard (1)25:3311:12
4Marion BurrillW55A (7)26:00+6:0912:15
4Grace BurrillOpen Moderate (5)22:53+7:3013:52
6Philip BurrillM55A (8)29:13+6:0912:48
Chris EnsbeyM21A (9)mispunched

Enoggeroos

27 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sara GarbelliniW14A (2)13:518:23
1Alvin IsenstromM12A (4)8:486:31
1Dylan BryantM14A (5)11:347:00
1James EllisonM35A (1)21:127:37
1Miles BryantM10A (4)4:245:21
1Jim BowlingM75A (2)20:4711:32
1Krystal NeumannW21A (4)15:555:43
1Lucy PeljoOpen Moderate (5)15:239:19
2Josephine GarbelliniW45A (2)42:21+21:5718:34
2Adrian GarbelliniM12A (4)11:36+2:488:35
2Klara IsenstromW10A (3)9:09+2:0311:09
3Rhonda BowlingW65A (3)27:15+9:5315:08
3Paulo Alvear FujiiM21A (9)21:42+2:236:41
3Fiona CaristoW35A (6)26:49+4:5311:45
3Joshua NewnesM14A (5)14:51+3:179:00
3Callum BryantM10A (4)8:27+4:0310:18
3Lisa IsenstromOpen Moderate (5)19:21+3:5811:43
3Indigo NewnesW10A (3)13:16+6:1016:10
3Freja IvenstromM/W10-N (3)17:50+8:3521:44
3Cliff HowardM55A (8)24:29+1:2510:44
4Thomas CaristoM10A (4)10:22+5:5812:38
5Thomas GarbelliniM17-20A (10)19:10+1:455:54
5Alison BryantW35A (6)29:07+7:1112:46
6Samuel GarbelliniM17-20A (10)19:23+1:585:58
6Henrik IsenstromM45A (11)22:26+4:119:50
7Joseph GarbelliniM45A (11)22:27+4:129:50
Paul GarbelliniM14A (5)mispunched
Jen RamamurthyW45A (2)did not start

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Sean HaselgroveM21A (9)36:52+17:3311:22

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Zara ArnedoOpen Easy (4)17:18+5:4712:48

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Gary NewboldOpen Easy (4)17:30+5:5912:57

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Charlotte Hanmer-SedgmanOpen Easy (4)20:32+9:0115:12

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sam GarrardOpen Very Easy (3)10:2612:43

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Charlotte Hanmer-SedgmanOpen Very Easy (3)10:39+0:1312:59

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Asher Di LizioOpen Very Easy (3)13:26+3:0016:22

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Sean Di LizioOpen Moderate (5)17:24+2:0110:32

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jaz ArnedoOpen Moderate (5)26:43+11:2016:11

Range Runners Orienteering Club

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Cassy ReinbottW12A (1)11:028:10
1William CoxM16A (1)22:289:51
1Deb ReinbottOpen Easy (4)11:318:31
1Alara WilliamsW10A (3)7:068:39
2Nina GannonW16A (3)17:39+1:328:19
2Riley de JongM17-20A (10)17:55+0:305:31
2Caelan WilliamsM10A (4)6:40+2:168:07
2Stewart MeelenM55A (8)24:25+1:2110:42
3Julia GannonW16A (3)19:43+3:369:18
3Zazi BrennanW17-20A (4)23:07+5:328:18
3Grant ReinbottM17-20A (10)18:34+1:095:43
4Jack ReinbottM14A (5)15:21+3:479:18
4Toby BrennanM21A (9)23:55+4:367:22
4Bronte GannonW21A (4)21:21+5:267:40
4Nicole WilliamsW35A (6)27:14+5:1811:56
4Cameron WilliamsM45A (11)21:09+2:549:16
5Elliott MeelenM21A (9)24:52+5:337:40
7Blake ReinbottM17-20A (10)20:32+3:076:20
9Neil GannonM45A (11)31:26+13:1113:47

Sunshine Orienteers Club

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Mark PetrieM55A (8)26:57+3:5311:49
4Anastasia HeikkilaW17-20A (4)30:12+12:3710:51
5Brendan HenryM45A (11)21:53+3:389:35
5Kathy PetrieW55A (7)27:18+7:2712:52
6Sue ClarkeW55A (7)27:44+7:5313:04
8Walter KelemenM55A (8)41:16+18:1218:05
John BakerM45A (11)did not start

Tjuringa Orienteers

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Chris JacksonM45A (11)19:00+0:458:20
8Rohan JacksonM17-20A (10)23:23+5:587:13

Toohey Forest Orienteers

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Pam CoxW75A (1)33:2118:31
3Neil SimsonM45A (11)21:05+2:509:14
3Reid MoranM65A (3)30:09+10:2314:13

Ugly Gully Orienteers

35 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jacquie RandW65A (3)17:229:38
1Mikaela GrayW16A (3)16:077:36
1Su Yan TayW45A (2)20:248:56
1Anatoly KulikovM21A (9)19:195:57
1Caroline PigerreW17-20A (4)17:356:19
1Meredith GrayW35A (6)21:569:37
1Geraldine ChatfieldW55A (7)19:519:21
1Greg ChatfieldM65A (3)19:469:19
1James ShulmeisterM55A (8)23:0410:07
1Tim McIntyreM45A (11)18:158:00
1Elin SchulzM/W10-N (3)9:1511:16
2Winnie OakhillW17-20A (4)20:06+2:317:13
2Ben SchulzM21A (9)21:16+1:576:33
2Juliana de NooyW55A (7)23:37+3:4611:08
2Rachel EffeneyW21A (4)16:09+0:145:48
2Michelle SchulzW35A (6)25:53+3:5711:21
2Phil ScottM65A (3)30:01+10:1514:09
2Robin SpriggsW65A (3)20:30+3:0811:23
2Christopher SpriggsM75A (2)26:44+5:5714:51
2Luca SchulzM/W10-N (3)9:47+0:3211:55
3Lachlan FergusonM12A (4)13:50+5:0210:14
3Frances PowellW55A (7)23:42+3:5111:10
3Anna SheldonW21A (4)17:23+1:286:15
4James FergusonM12A (4)17:21+8:3312:51
4Ryan GrayM17-20A (10)18:53+1:285:49
5Steve ManningM55A (8)26:59+3:5511:50
6Elizabeth FergusonW35A (6)30:44+8:4813:28
7Fiona McIntyreW55A (7)38:29+18:3818:09
7Guy PigerreM55A (8)30:07+7:0313:12
8Lance ReadM45A (11)24:36+6:2110:47
9Nicholas BurridgeM17-20A (10)25:03+7:387:43
10Murray PowellM17-20A (10)27:00+9:358:20
10Scott FergusonM45A (11)42:48+24:3318:46
Daniel ManningM21A (9)mispunched
Brenton GrayM45A (11)mispunched
Wendy ReadW45A (2)did not start
Daniel GrayM17-20A (10)did not start
Tom SchultsM65A (3)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.