Orienteering Australia

Official results for OY4 - Bush - Slickers

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY4 - Bush - Slickers
Organiser: Sunshine Orienteers Club
Date: Sunday 29 April 2018

Moderate 1

4 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul GarbelliniEN.Q46:1810:31
2Sara GarbelliniEN.Q54:35+8:1712:24
3Andrew FidgeBB.Q57:33+11:1513:04
4Josephine GarbelliniEN.Q1:17:12+30:5417:32
John BakerSO.Qdid not start

Moderate 2

3 000 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joshua NewnesEN.Q36:2012:06
2Chris NemethTF.Q39:23+3:0313:07
3Andrew McNeillNo club membership43:36+7:1614:32
4Angella LissettNo club membership47:01+10:4115:40
5Jack ReinbottRR.Q47:33+11:1315:51
6Lucy PeljoEN.Q48:49+12:2916:16
7Alison BryantEN.Q55:19+18:5918:26
8Donna MacKenzieNo club57:15+20:5519:05
9Scott FergusonUG.Q1:02:32+26:1220:50
10StephanieSheehan No club membership1:24:27+48:0728:09
11John ClarkeNo club membership1:27:07+50:4729:02
12Viacheslav OstapenkoMBRC1:29:35+53:1529:51
13Ray KalesinskiTF.Q1:31:34+55:1430:31
14Sharon WithersEN.Q1:34:52+58:3231:37
Elizabeth FergusonUG.Qmispunched
David ClarkeEN.Qmispunched

Easy

2 600 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Adrian GarbillinniEN.Q36:5514:11
2Michael & Zayd BlackmoreNo club37:10+0:1514:17
3maryse No club47:43+10:4818:21
4Stephanie McCaulMBRC51:29+14:3419:48
5James FergusonUG.Q52:34+15:3920:13
6Mike & Josh Davidson / TurnerMBRC56:59+20:0421:55
7Liz HorneNo club membership57:15+20:2022:01
8Jayden & Noah Davidson / TurnerMBRC1:00:46+23:5123:22
Riley & Amali Davidson / TurnerMBRCmispunched

Very Easy

2 200 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Miles BryantEN.Q12:065:29
2Cassy ReinbottRR.Q13:55+1:496:19
3Lachlan FergusonUG.Q15:04+2:586:50
4Deb ReinbottRR.Q15:49+3:437:11
5Thomas CaristoEN.Q18:01+5:558:11
6Alara WilliamsRR.Q18:28+6:228:23
7Caelan WilliamsRR.Q19:13+7:078:44
8Penny GibsonMBRC27:02+14:5612:17
9Kelly LojenMBRC32:20+20:1414:41
10Callum BryantEN.Q34:31+22:2515:41
11Lisa HobsonMBRC38:10+26:0417:20
12Cate NemethTF.Q41:03+28:5718:39
13Indigo NewnesEN.Q43:56+31:5019:58
14Seth & MikaylaNo club47:38+35:3221:39
15Wendy StevensMBRC53:39+41:3324:23
16Matt & Donna  Davidson / TurnerMBRC54:55+42:4924:57

Hard 1

11 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Daniel GrayUG.Q1:13:376:34
2Anatoly KulikovUG.Q1:14:18+0:416:38
3Krystal NeumannEN.Q1:19:28+5:517:05
4Paul ElbyEN.Q1:32:43+19:068:16
5Lachlan HowardEN.Q1:34:25+20:488:25
6Thomas GarbelliniEN.Q1:35:14+21:378:30
7Caroline PigerreUG.Q1:37:23+23:468:41
Jack NeumannEN.Qmispunched
Ross MorrisonEN.Qmispunched

Hard 2

8 500 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Blake ReinbottRR.Q54:196:23
2Grant ReinbottRR.Q54:59+0:406:28
3Mark NemethTF.Q56:31+2:126:38
4Samuel GarbelliniEN.Q57:15+2:566:44
5Ryan GrayUG.Q1:00:33+6:147:07
6Tim McIntyreUG.Q1:07:00+12:417:52
7Nicholas BurridgeUG.Q1:12:25+18:068:31
8Geoff PeckTF.Q1:16:10+21:518:57
9Lance ReadUG.Q1:18:20+24:019:12
10Cliff HowardEN.Q1:54:30+1:00:1113:28
11Joseph GarbelliniEN.Q2:22:20+1:28:0116:44
James EllisonEN.Qmispunched

Hard 3

6 300 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jaiden FidgeBB.Q48:327:42
2Russell BlatchfordPL.Q51:42+3:108:12
3Winnie OakhillUG.Q55:18+6:468:46
4Ross McGinnisSO.Q56:33+8:018:58
5Meredith GrayUG.Q59:29+10:579:26
6Wendy ReadUG.Q1:01:21+12:499:44
7Neil SimsonTF.Q1:01:26+12:549:45
8Tony BryantEN.Q1:10:45+22:1311:13
9James ShulmeisterUG.Q1:24:01+35:2913:20
10William CoxRR.Q1:39:43+51:1115:49

Hard 4

4 800 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUG.Q37:547:53
2Su Yan TayUG.Q47:03+9:099:48
3Peter RussellSO.Q49:10+11:1610:14
4Greg ChatfieldUG.Q50:00+12:0610:25
5Cameron WilliamsRR.Q51:42+13:4810:46
6Reid MoranTF.Q54:52+16:5811:25
7Cayleb FidgeBB.Q57:45+19:5112:01
8Michael SchaferSO.Q59:46+21:5212:27
9Walter KelemenSO.Q59:51+21:5712:28
10Nicole WilliamsRR.Q1:03:57+26:0313:19
11Fiona CaristoEN.Q1:05:24+27:3013:37
12Janelle SchaferSO.Q1:05:58+28:0413:44
13Leanne O'SheaEN.Q1:06:17+28:2313:48
14Kathy PetrieSO.Q1:07:34+29:4014:04
15Philip BurrillBB.Q1:07:39+29:4514:05
16Juliana de NooyUG.Q1:13:54+36:0015:23
17Anastasia HeikkilaSO.Q1:18:34+40:4016:22
18Sue ClarkeSO.Q1:21:11+43:1716:54
19Brian CordwellTF.Q1:28:06+50:1218:21
20Jim BowlingEN.Q1:53:32+1:15:3823:39
21Iain DuncanSO.Q2:26:13+1:48:1930:27
Geraldine ChatfieldUG.Qmispunched
Trevor SauerSO.Qdid not finish

Hard 5

3 800 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Julia GannonRR.Q37:229:50
2Jacquie RandUG.Q44:20+6:5811:40
3Nina GannonRR.Q52:11+14:4913:43
4Judith HayTF.Q1:00:10+22:4815:50
5Marion BurrillBB.Q1:00:36+23:1415:56
6Esther TownsendEN.Q1:14:49+37:2719:41
7Christopher SpriggsUG.Q1:17:53+40:3120:29
8Robin SpriggsUG.Q1:20:17+42:5521:07
9Alex GannonRR.Q1:21:24+44:0221:25
10Christine CordwellTF.Q1:22:15+44:5321:38
11Pam CoxTF.Q1:34:58+57:3624:59
12Fiona McIntyreUG.Q1:44:11+1:06:4927:25
13Rhonda BowlingEN.Q1:57:26+1:20:0430:54
Glyn ReinbottRR.Qmispunched
Alan W CoxTF.Qmispunched
Jane ZimmermanEN.Qmispunched
Neil GannonRR.Qdid not finish
Tom SchultsUG.Qdid not finish
Brenton GrayUG.Qdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.