Orienteering Australia

Official results for OY5 - Goomburra

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY5 - Goomburra
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 27 May 2018

Hard 1

9 410 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Riley de JongRR Q1:02:086:36
2Mark NemethTF Q1:03:12+1:046:42
3Thomas GarbelliniEN Q1:03:35+1:276:45
4Daniel GrayUG Q1:03:51+1:436:47
5James SheldonUG Q1:06:50+4:427:06
6Anna SheldonUG Q1:07:23+5:157:09
7Gunnar HagqvistFrösö IF1:23:29+21:218:52
8Ken LawsBB Q1:31:52+29:449:45

Hard 2

7 000 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant ReinbottRR Q45:476:32
2Blake ReinbottRR Q48:03+2:166:51
3Samuel GarbelliniEN Q58:50+13:038:24
4Jaiden FidgeBB Q59:42+13:558:31
5Cliff HowardEN Q1:05:29+19:429:21
6Ellie de JongRR Q1:08:41+22:549:48
7Neil SimsonTF Q1:09:02+23:159:51
8Timothy GeorgeBB Q1:10:59+25:1210:08
9Jess RogersRR Q1:21:03+35:1611:34
10Darren SaundersUG Q1:32:56+47:0913:16

Hard 3

5 550 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan GrayUG Q35:016:18
2Meredith GrayUG Q45:20+10:198:10
3Saxon CharlesBB Q50:01+15:009:00
4Oliver SchubertRR Q53:39+18:389:40
5Greg ChatfieldUG Q54:13+19:129:46
6Tony BryantEN Q1:00:34+25:3310:54
7Mark PetrieSO Q1:04:54+29:5311:41
8Philip BurrillBB Q1:16:59+41:5813:52
9Kris PattersonBB Q1:25:19+50:1815:22
10Joseph GarbelliniEN Q1:25:34+50:3315:25
11William CoxRR Q1:27:59+52:5815:51

Hard 4

3 990 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUG Q31:357:54
2Laura de JongRR Q36:50+5:159:13
3Jemima WixtedBB Q39:34+7:599:54
4Cayleb FidgeBB Q42:37+11:0210:40
5Anne WilsonBB Q44:42+13:0711:12
6Jacquie RandUG Q46:39+15:0411:41
7Reid MoranTF Q48:37+17:0212:11
8Su Yan TayUG Q54:54+23:1913:45
9Doug WilsonBB Q56:18+24:4314:06
10Joan SheldonUG Q59:40+28:0514:57
11Kathy PetrieSO Q1:01:37+30:0215:26
12Danielle RichterRR Q1:05:53+34:1816:30
13Bruce JonesRR Q1:07:29+35:5416:54
14Marion BurrillBB Q1:08:43+37:0817:13
15Liz BourneBB Q1:10:47+39:1217:44
16Alan BallochBB Q1:16:05+44:3019:04
Brenton GrayUG Qmispunched

Hard 5

3 010 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zach BuckleyBB Q25:478:33
2Andrew BrennanRR Q28:32+2:459:28
3Maxine LovellRR Q32:24+6:3710:45
4Annette RogersRR Q37:48+12:0112:33
5Tony Tavner-CornerTF Q41:43+15:5613:51
6Tom SchultsUG Q45:21+19:3415:03
7Stacy NottleRR Q1:03:05+37:1820:57
8Esther TownsendEN Q1:08:02+42:1522:36
9Johanna Tavner-CornerTF Q1:16:43+50:5625:29

Moderate 1

3 930 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sara GarbelliniEN Q48:3512:21
2Ewan McFarlandBB Q1:01:52+13:1715:44
3Kyle RyanNo club membership1:15:03+26:2819:05
4Trinity WellingBB Q1:48:33+59:5827:37
5Bronwyn WellingBB Q1:51:08+1:02:3328:16
Andrew FidgeBB Qmispunched
Jack ReinbottRR Qdid not finish
Timothy NollRR Qdid not finish

Moderate 2

3 010 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dylan BryantEN Q26:518:55
2Paul GarbelliniEN Q40:42+13:5113:31
3Kydan CharlesBB Q46:50+19:5915:33
4Chris NemethTF Q48:14+21:2316:01
5Gabriel SchubertRR Q55:11+28:2018:20
6Josephine GarbelliniEN Q58:44+31:5319:30
7Jayce MorganNo club membership1:00:40+33:4920:09
7Hudson SparrowNo club membership1:00:40+33:4920:09
9Ben MorganNo club membership1:00:41+33:5020:09
10Madeline BallochBB Q1:08:33+41:4222:46
11Holly MillsRR Q1:37:49+1:10:5832:29

Easy

2 220 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Georgia BaronsRR Q18:588:32
2Bella CooperRR Q21:43+2:459:46
3Scott LoaderRR Q21:53+2:559:51
4Eric LovellRR Q22:36+3:3810:10
5Cassy ReinbottRR Q22:50+3:5210:17
6Adrian GarbelliniEN Q23:14+4:1610:27
7Deb ReinbottRR Q23:35+4:3710:37
8Jade HassallRR Q23:59+5:0110:48
9Alex WrightRR Q27:42+8:4412:28
10Deborah LoaderRR Q30:37+11:3913:47
11Rhys LoaderRR Q30:53+11:5513:54
12Angus BennettsRR Q35:54+16:5616:10
13Lisa de JongRR Q36:45+17:4716:33
14Risako YamashiroNo club membership39:45+20:4717:54
15Ariona LawsBB Q42:40+23:4219:13

Very Easy

2 290 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Skye HassallRR Q19:278:29
2Elliot HassallRR Q22:12+2:459:41
3Rorey CharlesBB Q23:28+4:0110:14
4Cooper MortonNo club membership24:56+5:2910:53
5Emma DayNo club membership25:21+5:5411:04
6Will DayNo club membership27:13+7:4611:53
7Xanthe SchubertRR Q27:39+8:1212:04
8Saxon RichterRR Q28:29+9:0212:26
9Matilda RogersRR Q36:09+16:4215:47
10Caitlin LoaderRR Q37:05+17:3816:11
10Cate NemethTF Q37:05+17:3816:11
12Emrys RogersRR Q38:47+19:2016:56
13Peta LovellRR Q39:38+20:1117:18
14Birgit HagqvistFrösö IF1:20:50+1:01:2335:17
Sara LoaderRR Qdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.