Orienteering Australia

Official results for OY5 - Goomburra

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: OY5 - Goomburra
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 27 May 2018

BB Q

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Zach BuckleyHard 5 (9)25:478:33
2Ewan McFarlandModerate 1 (6)1:01:52+13:1715:44
3Jemima WixtedHard 4 (17)39:34+7:599:54
3Kydan CharlesModerate 2 (11)46:50+19:5915:33
3Rorey CharlesVery Easy (14)23:28+4:0110:14
3Saxon CharlesHard 3 (11)50:01+15:009:00
4Trinity WellingModerate 1 (6)1:48:33+59:5827:37
4Cayleb FidgeHard 4 (17)42:37+11:0210:40
4Jaiden FidgeHard 2 (10)59:42+13:558:31
5Bronwyn WellingModerate 1 (6)1:51:08+1:02:3328:16
5Anne WilsonHard 4 (17)44:42+13:0711:12
8Ken LawsHard 1 (8)1:31:52+29:449:45
8Timothy GeorgeHard 2 (10)1:10:59+25:1210:08
8Philip BurrillHard 3 (11)1:16:59+41:5813:52
9Kris PattersonHard 3 (11)1:25:19+50:1815:22
9Doug WilsonHard 4 (17)56:18+24:4314:06
10Madeline BallochModerate 2 (11)1:08:33+41:4222:46
14Marion BurrillHard 4 (17)1:08:43+37:0817:13
15Ariona Laws Easy (15)42:40+23:4219:13
15Liz BourneHard 4 (17)1:10:47+39:1217:44
16Alan BallochHard 4 (17)1:16:05+44:3019:04
Andrew FidgeModerate 1 (6)mispunched

EN Q

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Dylan BryantModerate 2 (11)26:518:55
1Sara GarbelliniModerate 1 (6)48:3512:21
2Paul GarbelliniModerate 2 (11)40:42+13:5113:31
3Samuel GarbelliniHard 2 (10)58:50+13:038:24
3Thomas GarbelliniHard 1 (8)1:03:35+1:276:45
5Cliff HowardHard 2 (10)1:05:29+19:429:21
6Tony BryantHard 3 (11)1:00:34+25:3310:54
6Adrian Garbellini Easy (15)23:14+4:1610:27
6Josephine GarbelliniModerate 2 (11)58:44+31:5319:30
8Esther TownsendHard 5 (9)1:08:02+42:1522:36
10Joseph GarbelliniHard 3 (11)1:25:34+50:3315:25

Frösö IF

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Gunnar HagqvistHard 1 (8)1:23:29+21:218:52
14Birgit HagqvistVery Easy (14)1:20:50+1:01:2335:17

No club membership

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Kyle RyanModerate 1 (6)1:15:03+26:2819:05
4Cooper MortonVery Easy (14)24:56+5:2910:53
5Emma DayVery Easy (14)25:21+5:5411:04
6Will DayVery Easy (14)27:13+7:4611:53
7Jayce MorganModerate 2 (11)1:00:40+33:4920:09
7Hudson SparrowModerate 2 (11)1:00:40+33:4920:09
9Ben MorganModerate 2 (11)1:00:41+33:5020:09
14Risako Yamashiro Easy (15)39:45+20:4717:54

RR Q

39 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Grant ReinbottHard 2 (10)45:476:32
1Georgia Barons Easy (15)18:588:32
1Riley de JongHard 1 (8)1:02:086:36
1Skye HassallVery Easy (14)19:278:29
2Bella Cooper Easy (15)21:43+2:459:46
2Blake ReinbottHard 2 (10)48:03+2:166:51
2Laura de JongHard 4 (17)36:50+5:159:13
2Andrew BrennanHard 5 (9)28:32+2:459:28
2Elliot HassallVery Easy (14)22:12+2:459:41
3Maxine LovellHard 5 (9)32:24+6:3710:45
3Scott Loader Easy (15)21:53+2:559:51
4Annette RogersHard 5 (9)37:48+12:0112:33
4Oliver SchubertHard 3 (11)53:39+18:389:40
4Eric Lovell Easy (15)22:36+3:3810:10
5Gabriel SchubertModerate 2 (11)55:11+28:2018:20
5Cassy Reinbott Easy (15)22:50+3:5210:17
6Ellie de JongHard 2 (10)1:08:41+22:549:48
7Stacy NottleHard 5 (9)1:03:05+37:1820:57
7Xanthe SchubertVery Easy (14)27:39+8:1212:04
7Deb Reinbott Easy (15)23:35+4:3710:37
8Saxon RichterVery Easy (14)28:29+9:0212:26
8Jade Hassall Easy (15)23:59+5:0110:48
9Jess RogersHard 2 (10)1:21:03+35:1611:34
9Alex Wright Easy (15)27:42+8:4412:28
9Matilda RogersVery Easy (14)36:09+16:4215:47
10Caitlin LoaderVery Easy (14)37:05+17:3816:11
10Deborah Loader Easy (15)30:37+11:3913:47
11William CoxHard 3 (11)1:27:59+52:5815:51
11Rhys Loader Easy (15)30:53+11:5513:54
11Holly MillsModerate 2 (11)1:37:49+1:10:5832:29
12Danielle RichterHard 4 (17)1:05:53+34:1816:30
12Angus Bennetts Easy (15)35:54+16:5616:10
12Emrys RogersVery Easy (14)38:47+19:2016:56
13Lisa de Jong Easy (15)36:45+17:4716:33
13Peta LovellVery Easy (14)39:38+20:1117:18
13Bruce JonesHard 4 (17)1:07:29+35:5416:54
Jack ReinbottModerate 1 (6)did not finish
Sara LoaderVery Easy (14)did not finish
Timothy NollModerate 1 (6)did not finish

SO Q

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Mark PetrieHard 3 (11)1:04:54+29:5311:41
11Kathy PetrieHard 4 (17)1:01:37+30:0215:26

TF Q

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Mark NemethHard 1 (8)1:03:12+1:046:42
4Chris NemethModerate 2 (11)48:14+21:2316:01
5Tony Tavner-CornerHard 5 (9)41:43+15:5613:51
7Reid MoranHard 4 (17)48:37+17:0212:11
7Neil SimsonHard 2 (10)1:09:02+23:159:51
9Johanna Tavner-CornerHard 5 (9)1:16:43+50:5625:29
10Cate NemethVery Easy (14)37:05+17:3816:11

UG Q

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mikaela GrayHard 4 (17)31:357:54
1Ryan GrayHard 3 (11)35:016:18
2Meredith GrayHard 3 (11)45:20+10:198:10
4Daniel GrayHard 1 (8)1:03:51+1:436:47
5James SheldonHard 1 (8)1:06:50+4:427:06
5Greg ChatfieldHard 3 (11)54:13+19:129:46
6Anna SheldonHard 1 (8)1:07:23+5:157:09
6Jacquie RandHard 4 (17)46:39+15:0411:41
6Tom SchultsHard 5 (9)45:21+19:3415:03
8Su Yan TayHard 4 (17)54:54+23:1913:45
10Darren SaundersHard 2 (10)1:32:56+47:0913:16
10Joan SheldonHard 4 (17)59:40+28:0514:57
Brenton GrayHard 4 (17)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.