Orienteering Australia

Official results for OY6 - Bush - Gympie

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: OY6 - Bush - Gympie
Organiser: Enoggeroos
Date: Sunday 17 June 2018

Enoggeroos

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Dylan BryantModerate 1 (9)40:5213:37
1Miles BryantVery Easy (5)7:426:59
2Jim BowlingHard 4 (9)1:12:18+22:3524:06
2Rhonda BowlingHard 5 (3)1:13:30+33:2136:45
3Alison BryantModerate 1 (9)52:39+11:4717:33
3Callum BryantVery Easy (5)10:54+3:129:54
4Thomas GarbelliniHard 1 (7)1:36:27+16:2311:12
5Jack NeumannHard 1 (7)1:37:08+17:0411:17
5Josephine GarbelliniModerate 1 (9)1:21:27+40:3527:09
6Paul GarbelliniModerate 1 (9)1:25:31+44:3928:30
9Leanne O'SheaHard 3 (15)1:18:35+23:0117:27
13Joseph GarbelliniHard 3 (15)1:40:28+44:5422:19
Samuel GarbelliniHard 1 (7)did not start
Lachlan HowardHard 1 (7)did not start
Sara GarbelliniModerate 1 (9)did not start
Adrian Garbellini Easy (5)did not start

Minnesota Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tom LacksonenHard 1 (7)mispunched

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Peggy RadfordModerate 1 (9)1:31:01+50:0930:20

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Dan RadfordModerate 1 (9)1:31:05+50:1330:21

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Robert RadfordModerate 1 (9)1:31:07+50:1530:22

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Isaac SamsomModerate 2 (1)1:06:0930:04

No club membership

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Oskar BoothHard 1 (7)1:20:049:18
2Peggy Radford Easy (5)36:15+11:5924:10
3Dan Radford Easy (5)36:53+12:3724:35
4Robert Radford Easy (5)36:55+12:3924:36
5Ross Duncan Easy (5)43:58+19:4229:18
8Katy BoothHard 2 (8)2:17:30+1:14:5121:29

Range Runners Orienteering Club

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Georgia Barons Easy (5)24:1616:10
2Alara WilliamsVery Easy (5)8:31+0:497:44
4Ashlee BaronsModerate 1 (9)1:11:09+30:1723:43
5Caelan WilliamsVery Easy (5)11:23+3:4110:20
10Nina GannonHard 3 (15)1:22:52+27:1818:24
11Julia GannonHard 3 (15)1:25:25+29:5118:58
12Nicole WilliamsHard 3 (15)1:33:49+38:1520:50
14Cameron WilliamsHard 3 (15)1:48:41+53:0724:09
Neil GannonHard 3 (15)mispunched

Sunshine Orienteers Club

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Peter RussellHard 3 (15)1:06:22+10:4814:44
4John BakerHard 3 (15)1:07:57+12:2315:06
5Ross McGinnisHard 2 (8)1:26:51+24:1213:34
5Iain DuncanHard 4 (9)1:44:31+54:4834:50
5Kathy PetrieHard 3 (15)1:09:00+13:2615:20
6Mark PetrieHard 2 (8)1:28:43+26:0413:51
7Trevor SauerHard 3 (15)1:15:25+19:5116:45
8Brendan HenryHard 3 (15)1:18:22+22:4817:24
Janelle SchaferHard 4 (9)mispunched
Michael SchaferHard 4 (9)mispunched

Toohey Forest Orienteers

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Reid MoranHard 4 (9)49:4316:34
2Chris NemethModerate 1 (9)50:57+10:0516:59
3Johanna Tavner-CornerHard 4 (9)1:13:57+24:1424:39
4Cate NemethVery Easy (5)11:20+3:3810:18
4Jennifer SchulzHard 4 (9)1:15:14+25:3125:04
4Neil SimsonHard 2 (8)1:23:03+20:2412:58
6David SchulzHard 3 (15)1:13:29+17:5516:19
6Mark NemethHard 1 (7)1:41:40+21:3611:49
6Tony Tavner-CornerHard 4 (9)1:46:51+57:0835:37

Ugly Gully Orienteers

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ryan GrayHard 2 (8)1:02:399:47
1Brenton GrayHard 3 (15)55:3412:20
2James SheldonHard 1 (7)1:23:02+2:589:39
2Tim McIntyreHard 2 (8)1:05:32+2:5310:14
2Mikaela GrayHard 3 (15)57:41+2:0712:49
3Anna SheldonHard 1 (7)1:30:58+10:5410:34
3Fiona McIntyreHard 5 (3)1:18:56+38:4739:28
3Daniel GrayHard 2 (8)1:10:20+7:4110:59
7Meredith GrayHard 2 (8)2:01:26+58:4718:58
Jacquie RandHard 4 (9)mispunched
Anatoly KulikovHard 1 (7)did not start
Tom SchultsHard 5 (3)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.