*** Instance-specific ***

Official results for OY11 - Wilmot's Waterholes, Ultralong NOL 12, Applethorpe

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY11 - Wilmot's Waterholes, Ultralong NOL 12, Applethorpe
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 9 September 2018

M21E

22 674 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nathan LawsonVI V2:11:535:48
2Bruce ArthurVI V2:22:11+10:186:16
3Anatoly KulikovQC Q2:25:50+13:576:25
4Jack NeumannQC Q2:28:27+16:346:32
5James SheldonQC Q2:29:22+17:296:35
6Jim RussellVI V3:04:48+52:558:09
7Paul ElbyEN Q3:35:42+1:23:499:30

M20E

16 581 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus HainesSW S1:39:135:59
2Dante AfnanSW S1:44:39+5:266:18
3Riley de JongQC Q1:51:30+12:176:43
4Jaiden FidgeQC Q2:01:05+21:527:18
5Thomas GarbelliniQC Q2:01:45+22:327:20
6Daniel GrayQC Q2:06:24+27:117:37

W21E

15 625 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Krystal NeumannQC Q1:39:426:22
2Belinda LawfordCC A2:04:08+24:267:56

W20E

10 352 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Asha SteerVI V1:12:226:59
2Winnie OakhillQC Q1:13:56+1:347:08
3Ellie de JongQC Q1:22:09+9:477:56
4Jess RogersQC Q1:37:56+25:349:27

M/W10Novice

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Xanthin LawsBB Q30:4413:58
2Emrys RogersRR Q42:52+12:0819:29
Matilda RogersRR Qmispunched

W10A

2 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alara WilliamsRR Q13:176:02
2Xanthe SchubertRR Q17:01+3:447:44
3Cate NemethTF Q17:19+4:027:52
4Ariona LawsBB Q21:30+8:139:46

W12A

3 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cassy ReinbottRR Q23:007:25

W14A

3 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ella RogersRR Q20:286:36
2Sara GarbelliniEN Q21:04+0:366:47
3Isabella CooperRR Q35:07+14:3911:19

W16A

4 620 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUG Q30:316:36
2Julia GannonRR Q34:53+4:227:33
3Nina GannonRR Q39:05+8:348:27
4Maxine LovellRR Q41:51+11:209:03

W21A

6 251 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Helen BreslinUG Q52:598:28
2Jemima WixtedBB Q53:09+0:108:30

W35AS

4 621 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nicole WilliamsRR Q48:5910:36

W40A

5 617 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Meredith GrayUG Q40:257:11
2Su Yan TayUG Q43:17+2:527:42
3Helen O'CallaghanBB N54:30+14:059:42
4Annette RogersRR Q59:56+19:3110:40

W45A

4 620 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jenny BourneEU V35:367:42

W50A

4 621 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ingrid BaadeUG Q1:14:3816:09

W55A

4 620 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Felicity CrosatoRR Q37:088:02
2Leanne O'SheaEN Q39:25+2:178:31
3Juliana de NooyUG Q42:53+5:459:16
4Marion BurrillBB Q54:39+17:3111:49
5Frances PowellUG Q1:03:06+25:5813:39

W55AS

3 446 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jane WattNT N46:1613:25
2Fiona McIntyreUG Q47:48+1:3213:52
3Erica SmithNT N49:51+3:3514:27
Stacy NottleRR Qdid not start

W60A

4 620 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anne WilsonBB Q39:488:36
2Jacquie RandUG Q54:34+14:4611:48
3Kathy PetrieSO Q56:30+16:4212:13

W70A

3 446 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Robin SpriggsUG Q44:1312:49
2Joan SheldonUG Q45:36+1:2313:13

M/WOpenB Mod2

3 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ulla HeikkilaSO Q32:5710:37
2Bronwyn WellingBB Q39:27+6:3012:43
3Annie FiletUG Q40:52+7:5513:10
4Josephine GarbelliniEN Q51:51+18:5416:43

WOpenEasy

3 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lisa de JongRR Q34:1711:03

WJuniorEasy

3 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zoe AuvinetRR Q26:058:24
2Trinity WellingBB Q29:48+3:429:36

WJunior VE

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Indigo NewnesEN Q13:466:15

M10A

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Miles BryantEN Q13:025:55
2Caelan WilliamsRR Q17:57+4:558:09
Callum BryantEN Qdid not start

M12A

3 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Eric LovellRR Q22:597:24
2Adrian GarbelliniEN Q27:00+4:018:42
3Lachlan FergusonUG Q35:18+12:1911:23
James FergusonUG Qmispunched

M14A

4 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joshua NewnesEN Q31:167:06
2Dylan BryantEN Q31:39+0:237:11
3Paul GarbelliniEN Q32:15+0:597:19
4Jack ReinbottRR Q36:56+5:408:23
5Kydan CharlesBB Q42:35+11:199:40
6Chris NemethTF Q46:47+15:3110:37
7Gabriel SchubertRR Q49:59+18:4311:21

M16A

5 617 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sam WoolfordBB N35:116:15
2Mason ArthurMF V35:12+0:016:16
3Oscar WoolfordBB N42:45+7:347:36
4William CoxRR Q46:40+11:298:18
5Oliver SchubertRR Q50:37+15:269:00
6Cayleb FidgeBB Q52:42+17:319:22
7Ewan McFarlandBB Q57:14+22:0310:11

M21A

8 635 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Blake ReinbottRR Q48:115:34
2Ryan GrayUG Q51:26+3:155:57
3Samuel GarbelliniEN Q53:28+5:176:11
4Grant ReinbottRR Q56:27+8:166:32
5Lachlan HowardEN Q57:59+9:486:42
6Saxon CharlesBB Q1:00:22+12:116:59
7Daniel Del DotBS A1:36:14+48:0311:08
8Io Pan WongNo club membership1:38:10+49:5911:22
9Daniel Antonio PereiraHKIOF1:50:10+1:01:5912:45
Timothy GeorgeBB Qdid not finish

M21AS

5 617 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Brenton GrayUG Q40:267:11

M35A

8 635 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Francis BreslinUG Q1:10:418:11
2Ken LawsBB Q1:16:29+5:488:51
3Samuel WilsonRR A1:23:27+12:469:39

M35AS

4 620 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cameron WilliamsRR Q37:268:06

M40A

8 635 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tony BryantEN Q1:24:399:48
Ross McGinnisSO Qdid not finish

M45A

8 635 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Geoff LawfordEU V57:476:41
2Mark NemethTF Q1:05:13+7:267:33
3Neil SimsonTF Q1:13:35+15:488:31
Joseph GarbelliniEN Qdid not finish
Blair TrewinYV Vdid not finish

M50A

6 251 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Wim de JongRR Q55:208:51
2Neil GannonRR Q1:06:18+10:5810:36

M55A

6 251 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Russell BlatchfordPL Q48:187:43
2Peter MayNT N53:20+5:028:31
3Peter EffeneyUG Q1:06:27+18:0910:37
Tim McIntyreUG Qdid not start

M55AS

3 446 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Piet FiletUG Q31:099:02
2Robert CrosatoRR Q45:05+13:5613:04

M60A

5 617 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Don BarkerNT N47:568:32
2Mark PetrieSO Q57:53+9:5710:18
3Philip BurrillBB Q58:02+10:0610:19
4Michael BurtRR A58:31+10:3510:25
5Richard NottleRR Q1:27:08+39:1215:30

M65A

5 617 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alec WattNT N55:199:50
2Doug WilsonBB Q1:03:22+8:0311:16
3James MitchellUG Q1:14:04+18:4513:11
4Tom SchultsUG Q1:33:08+37:4916:34

M70A

4 620 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Reid MoranTF Q39:168:29
2Ross BarrGO N39:56+0:408:38
Greg ChatfieldUG Qdid not start

M75A

4 620 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Christopher SpriggsUG Q1:03:4313:47
2Trevor SauerSO Q1:20:22+16:3917:23
3Clive PopeUG Q1:30:20+26:3719:33

M/WOpenB Mod1

4 400 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elizabeth FergusonUG Q43:119:48
2Lucy PeljoEN Q43:23+0:129:51
3Cam SchubertRR Q46:43+3:3210:37
4Scott FergusonUG Q49:16+6:0511:11
5Alison BryantEN Q52:06+8:5511:50
6Iain DuncanSO Q1:19:04+35:5317:58

MJunior VeryEasy

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jacob WellingBB Q24:1110:59

Please report errors in the result list to the organiser.