Orienteering Australia

Official results for Bush - OY7 - Ripley RIfle Range

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush - OY7 - Ripley RIfle Range
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 1 July 2018

Hard 1

8 000 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mark NemethTF.Q1:03:287:56
2Jack NeumannCyclo1:07:21+3:538:25
3Daniel GrayUG.Q1:08:09+4:418:31
4Riley de JongRR.Q1:09:21+5:538:40
5Andrew HillWH.N1:09:46+6:188:43
6Anna SheldonUG.Q1:10:52+7:248:51
7Anatoly KulikovUG.Q1:30:44+27:1611:20
8John GanTF.Q1:51:09+47:4113:53
Thomas GarbelliniEN.Qdid not finish

Hard 2

6 100 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Samuel GarbelliniEN.Q1:03:1210:21
2Jaiden FidgeBB.Q1:03:24+0:1210:23
3Pierre LardetNO1:05:35+2:2310:45
4Meredith GrayUG.Q1:08:58+5:4611:18
5Geoff PeckTF.Q1:09:23+6:1111:22
6Mark PetrieSO.Q1:12:59+9:4711:57
7Neil SimsonTF.Q1:17:22+14:1012:40
8Cliff HowardEN.Q1:18:36+15:2412:53
9Jess RogersRR.Q1:19:44+16:3213:04
10John WebersNO1:22:52+19:4013:35
11Ross McGinnisSO.Q1:32:15+29:0315:07
12Darren SaundersUG.Q1:36:40+33:2815:50
Glenn CromptonNOmispunched
Pascal LardetNOmispunched

Hard 3

4 600 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Brenton GrayUG.Q41:489:05
2Su Yan TayUG.Q47:20+5:3210:17
3Mikaela GrayUG.Q47:29+5:4110:19
4Robert RapkinsEN.Q50:21+8:3310:56
5Michael BurridgeNo club membership54:13+12:2511:47
6Tony BryantEN.Q57:02+15:1412:23
7Joseph GarbelliniEN.Q59:44+17:5612:59
8Geraldine ChatfieldUG.Q1:01:57+20:0913:28
9Brendan HenrySO.Q1:02:21+20:3313:33
10Jennifer LeonardNO1:04:16+22:2813:58
11Nicole WilliamsRR.Q1:04:23+22:3513:59
12Annette RogersRR.Q1:04:24+22:3614:00
13David SchulzTF.Q1:05:01+23:1314:08
14William CoxRR.Q1:08:59+27:1114:59
15Kathy PetrieSO.Q1:20:02+38:1417:23
16Brian CordwellTF.Q1:20:34+38:4617:30
17Linda ThompsonNO2:02:03+1:20:1526:31
Greg ChatfieldUG.Qmispunched
Cameron WilliamsRR.Qmispunched

Hard 4

3 600 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Reid MoranTF.Q36:4210:11
2Peter RussellSO.Q41:22+4:4011:29
3Cayleb FidgeBB.Q44:19+7:3712:18
4Jacquie RandUG.Q47:07+10:2513:05
5Frances PowellUG.Q48:23+11:4113:26
6Juliana de NooyUG.Q49:10+12:2813:39 Download route in GPX format
7Trevor SauerSO.Q52:08+15:2614:28
8James MitchellUG.Q53:49+17:0714:56
9Robin SpriggsUG.Q1:01:08+24:2616:58
10Murray PowellUG.Q1:07:45+31:0318:49
11Jim BowlingEN.Q1:07:52+31:1018:51
12Jennifer SchulzTF.Q1:13:49+37:0720:30
Tom SchultsUG.Qmispunched

Hard 5

2 100 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lynda RapkinsEN.Q28:2913:33
2Tony Tavner-CornerTF.Q40:22+11:5319:13
3Christopher SpriggsUG.Q43:39+15:1020:47
4Johanna Tavner-CornerTF.Q44:22+15:5321:07
5Pam CoxTF.Q50:05+21:3623:50
6Neville CobboldUG.Q53:21+24:5225:24
7Rhonda BowlingEN.Q1:04:36+36:0730:45
8Alan W CoxTF.Q1:11:43+43:1434:09
Christine CordwellTF.Qmispunched

Moderate 1

4 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Dylan BryantEN.Q53:4711:57
2Sara GarbelliniEN.Q1:26:14+32:2719:09
3Chris NemethTF.Q1:45:37+51:5023:28
4Josephine GarbelliniEN.Q1:59:50+1:06:0326:37

Moderate 2

3 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alison BryantEN.Q59:4716:09
2Ella RogersRR.Q1:07:19+7:3218:11
3Joshua NewnesEN.Q1:12:02+12:1519:28
4Eloise LardetNO1:17:01+17:1420:48
Sam CromptonNOmispunched

Easy

1 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Adrian GarbelliniEN.Q16:0010:00
2Antonia CromptonNO30:08+14:0818:50
3Dom CromptonNO30:13+14:1318:53

Very Easy

1 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Miles BryantEN.Q10:527:45
2Caelan WilliamsRR.Q17:41+6:4912:37
3Cate NemethTF.Q20:08+9:1614:22
4Callum BryantEN.Q20:11+9:1914:25
5Alara WilliamsRR.Q21:43+10:5115:30
Lucy PeljoEN.Qmispunched
Indigo NewnesEN.Qmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.