Official results for 27th Sydney Summer Series - Lilyfield

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 27th Sydney Summer Series - Lilyfield
Organiser: Uringa Orienteers
Date: Wednesday 24 January 2018

Junior Men

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keelan BirchGON58043:34
2Duncan CurrieGON58044:17
3Clyde McGheeBNN44043:13
4Cameron WillIKN37051:53
5Blake WiebeNSW30040:54
6Curtis PepperBNN29041:52
7Timothy McConaghyGON29042:21
8Ben McConaghyGON23047:33
9Ben KerrNSW19034:17

Open Men

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ondrej PavluURN60039:44
2Karl BicevskisNSW58044:39
3Brian BlackBNN52044:54
4Konsta VanhanenNSW50054:45
5Toby WilsonGON50054:57
6Tristan WhiteNSW49046:16
7Aaron MillicanNSW49046:24
8Hugh SalterNSW46040:51
9Tim EmslieNSW43044:47
10Robert HerkesGON37047:55

Master Men

24 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew HillWHN60042:37
2Glenn HorrocksGON60044:08
3Laurent BillotURN55043:25
4James McQuillanWHN54042:20
5Owen ShepherdURN54045:54
6Kar-Soon LimGON53043:26
7Joel PutnamBNN52040:54
8Mark SchaeferCCN51044:48
9Darren SlatteryBNN51046:34
10Rohan TaylorNSW50040:38
11Andrew WandsNSW50043:24
12Istvan KerteszGON49044:18
13Andy PovahBNN48044:56
14Brett SewellBNN47045:06
15Tim GilesBFN46040:04
16Callum ThomsonNSW46044:25
17Peter FozoGON45042:34
18Tim ButcherGON44044:21
19Richard PattisonBNN42041:25
20Keith PovahBNN41042:02
21David CatterallGON37042:31
22Luigi PagnozziBFN34046:51
23Paul RainbowNSW32047:29
24Roderick SmithURN30047:57

Veteran Men

28 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard MorrisBNN58042:14
2Andrew SmithGON55045:33
3Tim AustinNSW55047:20
4Anthony PettersonGON54045:44
5Ross MorrisonGON54046:18
6Simon NashBNN53045:50
7Martin CousinsGON51042:57
8Peter AnnettsGON51043:20
9Fergus DixonGON48043:31
10Michael Ridley-SmithGON48046:08
11Iain McKernanGON47044:27
12Phillip SmythBNN47046:36
13Andrew GoddardGON46047:46
14Matt CiallellaNSW45042:50
15Paul ToomeyGON45042:50
16Graeme McLeodBFN44040:33
17John MurrayWHN43042:10
18Pete DayGON43044:36
19Chris FielderNSW42040:02
20Ian JessupGON42043:02
21Ian ClitheroeGON42045:43
22Jason BeddowGON41041:19
23Peter MorrissonNSW41046:16
24David McGheeBNN39045:15
25Miles EllisBFN38035:55
26James StuartIKN37043:17
27Eric YoungNSW3301:11:05
28Ivan KentNSW28044:11

Super Veteran Men

22 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Peter HopperBNN51047:41
2Brian BranniganBNN50049:31
3Matt PetersURN49045:43
4David NobleBFN48044:12
5John BrayanGON47044:12
6Mike HotchkisNSW47044:18
7Graham FieldGON46044:17
8Bob MorganBNN46045:46
9Graeme DawsonNSW45042:39
10Nicholas SwanGON45042:59
11Tim PerryWHN45047:30
12Andy GrahamGON44043:14
13Jim MackayURN43044:14
14Digby PritchardBNN39042:37
15Colin CurrieGON38037:12
16Rodney ParkinBNN38043:59
17Paul PrudhoeCCN38044:07
18John HaddrickNSW37045:21
19Peter ThomasonBNN36045:16
20Rod EckelsGON35044:31
21Martin MansfieldWHN35046:47
22Rupert RoperURN17039:52

Legend Men

25 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Steve FlickBNN49044:33
2Warwick SelbyGON49044:34
3Ian McKenzieURN45045:32
4Mike WardGON44044:18
5Ross BarrGON43042:49
6Ted WoodleyGON42045:57
7David BowermanCCN40044:46
8Roger MailGON40046:29
9John AndersonGON39044:26
10Stephen DunlopWHN39044:46
11Terry BluettBNN35043:05
12Ron JunghansGON35044:47
13Michael RoylanceBFN34043:29
14Johnny PetersenGON33043:40
15Ross CatterallGON32043:37
16Terry MurphyURN32043:56
17Ken JacobsonGON31046:22
18Kevin CurbyIKN30041:28
19Dave LottyURN30043:42
20Keith GoodeBFN30045:43
21Graham HorrocksGON29044:02
22Anton WoolfordNSW28044:17
23Jim ForbesGON28051:43
24Paul WebsterGON23046:55
25Jonathan D'ArcyGON3059:23

Immortal Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ted MulherinWHN40044:33
2Malcolm GledhillWHN31049:02
3Bruce StanleyGON28042:24
4Tim CoxGON22035:37

Walking Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Larry WeissGON38043:41
2Andrew WisniewskiBFN37046:16
3Jim MerchantGON35044:29
4Robert NewmanGON30042:39

GROUP

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Marek & Anna JanosURN45045:31
2Sarah SchooleyNSW31048:55
3Brad TruranNSW30041:53
4Michele FalatoNSW29045:39
5Ashton KazziNSW10041:46

Junior Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tshinta HopperBNN40042:02

Open Women

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nicole MealingBFN55044:07
2Catherine MurphyURN54043:46
3Lisa GrantGON52046:20
4Aniko Fozo-KerteszGON49046:06
5Nikolett HalmaiGON44045:04
6Helen ParkerWHN42043:12
7Lara Rogerson-WoodNSW37042:36
8Anita KircherNSW35045:06
9Lilian MaNSW25044:46
10Bryony KentNSW23043:56
11Amber KentNSW13039:51

Master Women

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Gill FowlerBFN56046:49
2Alitia DougallBNN43044:55
3Carolyn HauptGON42041:08
4Eva IkenNSW39042:50
5Lisa LinssenGON36045:25
6Katie RobinsonGON34045:24
7Anna MarcuzziURN33041:12
8Nerise McQuillanWHN30044:44

Veteran Women

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toni BachvarovaGON53046:38
2Paula ShinglerBFN51045:23
3Sharon LambertBNN48044:37
4Linda SestaURN42040:35
5Lara DabreoBFN42043:59
6Teresa LynchNSW39045:12
7Amanda MackieNSW37044:04
8Zoe MellingURN34049:06
9Melanie ChristieURN29041:42
10Rachael RevillGON26042:42
11Louise BorrksNSW23043:42
12Myf PennellsNSW15046:49

Super Veteran Women

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Karin HefftnerGON42040:46
2Robin CameronGON40046:05
3Airdrie LongGON38042:47
4Stacey BryceGON38050:57
5Carolyn DaviesGON34041:12
6Sue FroudeIKN32045:35
7Robyn DunlopWHN23040:48
8Ursula RoperURN20035:28
9Barbara DawsonGON20050:11
10Alison LoughlinNSW7051:50

Legend Women

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Adrienne KirbyURN37046:55
2Carol JacobsonGON34040:37
3Helen MurphyURN32043:40
4Margaret DuguidIKN25045:33
5Margaret WaughGON24036:33
6Bryony CoxGON21053:44
7Cheryl BluettBNN14052:45

Immortal Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sue ThomsonGON29041:15
2Janet MorrisWHN26045:28
3Marion GledhillWHN18048:00
4Gwen SewellBNN16032:27

Walking Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle PovahBNN29040:00
2Julie CossellNSW24046:26
3Vicky LuNSW18042:16
4Barbara JunghansGON16037:36

Mini

15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin BillotURN14043:15
2Manfred BesierNSW14043:53
3Joe RoperURN14044:36
4Sigrid BesierNSW14045:22
5Bekka WiebeNSW14052:10
6Jeremy GlasscockNSW14053:38
7Aidan LimNSW14054:07
8George LeeNSW14054:12
9Freya SpinkURN14057:53
10Rowan LimNSW1401:00:18
11Anna LimNSW1401:01:29
12Julia SalibaNSW1401:14:12
13Jamie WardNSW1401:14:12
14Charlotte WardNSW1401:14:12
15Phyllis SommervilleNSW14046:51

Please report errors in the result list to the organiser.