Orienteering Australia

Official results for Donnybrook MTBO

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Donnybrook MTBO
Organiser: Sunshine Orienteers Club
Date: Sunday 23 September 2018

M20

19 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Josh & MichaelTaylorNo club membershipdid not finish

M21

28 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers2:14:114:39
Blake StoneNo club membershipmispunched

M40

19 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Stuart GordonSunshine Orienteers Club2:02:426:13
Dion TaylorSunshine Orienteers Clubmispunched
Michael TaylorNo club membershipdid not start

M50

16 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig SteffensMulti Terrain Bike Orienteers1:25:095:13 Download route in GPX format
2John SkiltonNo club membership1:43:52+18:436:22
3Gordon BossleyOrienteering Queensland1:59:19+34:107:19 Download route in GPX format
4Terry GraySunshine Orienteers Club2:08:11+43:027:51
5Mike MoynihanSunshine Orienteers Club2:32:09+1:07:009:20
David HillSunshine Orienteers Clubdid not start

M60

14 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Stephen HibbertMulti Terrain Bike Orienteers2:43:1110:57

M70

9 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Reid MoranToohey Forest Orienteers59:466:05
2Bernie NicholsSunshine Orienteers Club1:27:00+27:148:52

W21

19 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Debbie GordonSunshine Orienteers Club2:25:287:23

W40

16 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joanne RogersSunshine Orienteers Club2:13:448:12
2Jenny McConachySunshine Orienteers Club2:27:16+13:329:02
3Janelle SchaferSunshine Orienteers Club2:36:20+22:369:35
4Jane ZimmermanEnoggeroos3:16:44+1:03:0012:04
Leah TrikilisNo club membershipmispunched

W50

14 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Norah SkiltonNo club membership2:07:558:35
2Jenny HillSunshine Orienteers Club2:09:26+1:318:41
3Terri GraySunshine Orienteers Club2:45:38+37:4311:06

W60

9 800 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Andrea HarrisParadise Lost Orienteersdid not start

Medium

16 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nick AllanNo club membership1:57:177:11
2Karen BeathNo club membership1:57:25+0:087:12
3Peter YoungParadise Lost Orienteers2:17:14+19:578:25

Long

28 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kim BeckinsaleSunshine Orienteers Club2:47:205:48
2Daniel BrowningQueensland Rogaine Association2:52:03+4:435:58
3Errol BebbingtonNo club membership3:11:27+24:076:38
4Nic DrosteNo club membership3:17:24+30:046:51
5Michele KromeSunshine Orienteers Club3:24:46+37:267:06
6Greg KromeSunshine Orienteers Club3:24:54+37:347:06
Mark DenhamNo club membershipmispunched
Jeremy TibbitsNo club membershipdid not finish
Adam DunneNo club membershipdid not finish
Pieter ButterbrodNo club membershipdid not finish
Fridja ErnensNo club membershipdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.