Orienteering Australia

Official results for Newcastle Urban Orienteering Series #3

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Urban Orienteering Series #3
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 7 March 2018

Long

58 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alvin CraigNC.N20:34
2Rob BennettNC.N22:30+1:56
3Alex MasseyNC.N23:22+2:48
4Andrew MorrisNC.N23:42+3:08
5Clare WilliamsNC.N25:26+4:52
6Damien EnderbyNC.N25:40+5:06
7Justin StaffordNC.N25:52+5:18
8Damian WelbourneNC.N26:45+6:11
9Scott SimsonNC.N27:10+6:36
10Anthony PriceNC.N27:26+6:52
11Robert VincentNC.N27:32+6:58
12Philip EelesSO27:44+7:10
13Daniel OrrNC.N28:11+7:37
14Kim van NettenNC.N28:26+7:52
15Jennifer EnderbyNC.N28:58+8:24
16Glenn DowneyNC.N29:04+8:30
17Bjorn MellaNC.N29:15+8:41
17Sanni KymalainenTB29:15+8:41
19Stuart KurtzNC.N29:21+8:47
20Greigor ScottNC.N29:26+8:52
21Andrew HaighNC.N30:07+9:33
22Geoff TodkillNC.N30:08+9:34
23Shane TrotterNC.N30:27+9:53
24Samantha HoweNC.N30:48+10:14
25Oskar MellaNC.N31:13+10:39
26Tamara OrrNC.N32:10+11:36
27Greg BaconNC.N32:26+11:52
28Nicole HaighNC.N32:27+11:53
29Ian DempseyNC.N32:35+12:01
30Gayle QuantockNC.N32:51+12:17
31Kendall O'ConnorNC.N33:43+13:09
32Andrew KillenNC.N33:48+13:14
33Amy PhillipsNC.N34:41+14:07
34Neil CurryerNC.N36:17+15:43
35Adrian PlaskittNC.N38:03+17:29
36Margaret PeelNC.N38:43+18:09
37Isaac and Keith MorrisNC.N39:15+18:41
38Geoff PeelNC.N39:53+19:19
39Jim LeeNC.N39:55+19:21
40Brock SmithNC.N41:03+20:29
41Ann MontgomeryNC.N42:07+21:33
42John ShawNC.N42:14+21:40
43Lisa LampeNC.N42:35+22:01
44Sharon BurgessNC.N44:26+23:52
45Maria OrrNC.N44:37+24:03
46Paul KillenNC.N45:28+24:54
47Ingrid OblasserNC.N46:57+26:23
48Peter OrrNC.N47:32+26:58
49Carolyn RigbyNC.N48:37+28:03
50Bert van NettenNC.N53:42+33:08
51Peter NewtonNC.N55:34+35:00
52Pam MontgomeryNC.N59:50+39:16
53Jack HartNC.N59:59+39:25
54Tracy PhillipsNC.N1:00:04+39:30
55Thomas Mangnall and Richard BakerNC.N1:01:12+40:38
56Bob MontgomeryNC.N1:02:34+42:00
57Thomas BunnNC.N1:06:47+46:13
58Elizabeth BunnNC.N1:09:01+48:27

Short

23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Arthur KingslandNC.N13:47
2Mikayla EnderbyNC.N16:03+2:16
3Andrew PowerNC.N17:01+3:14
4Erika EnderbyNC.N17:10+3:23
5Rudi LandsiedelNC.N17:51+4:04
6Graeme TaplinNC.N17:57+4:10
7Shane JenkinsNC.N19:28+5:41
8Bridget WhiteheadNC.N19:56+6:09
9Sally-Anne HendersonNC.N20:29+6:42
10Lewis VincentNC.N20:38+6:51
11Joy GuyNC.N22:56+9:09
12Viola O'ConnorNC.N24:10+10:23
13Deanne ShawNC.N25:06+11:19
14Andrew and Hayden IrvineNC.N25:46+11:59
15Alec PowerNC.N26:50+13:03
16Lachlan CurryerNC.N27:05+13:18
17Marg and Rob CookNC.N27:29+13:42
18Katrina ReynoldsNC.N27:59+14:12
19Ethan Healey and Megan BloxomNC.N29:07+15:20
20Rowena GehlNC.N29:41+15:54
21Kerry BaconNC.N31:03+17:16
22Robyn and Levi PhillipsNC.N32:46+18:59
23Alana HendersonNC.N54:44+40:57

Please report errors in the result list to the organiser.