Orienteering Australia

Official results for Vic MTBO Series #1 - Paddy's Swamp

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Vic MTBO Series #1 - Paddy's Swamp
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Saturday 12 May 2018

Classes: Show all | M1 | W1 | M2 | W2 | M3 | W3 | M4 | W4 | Score

BK V

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sofie Van GunsterenCourse 3 Women (2)2:03:277:10
1Peter CusworthCourse 2 Men (7)1:30:234:13
1Carolyn JacksonCourse 1 Women (3)2:02:355:07
1Tim HatleyCourse 3 Men (6)1:22:464:48
1Kate GavensCourse 2 Women (5)1:53:225:17
1Leo Oster HillScore (6)1:42:1410:13
2Carolyn CusworthCourse 4 Women (2)2:05:36+10:1512:33
2Scott GavensCourse 1 Men (8)1:41:43+5:244:15
2Daniel OsterScore (6)1:42:23+0:0910:14
3Glenn MartiniCourse 1 Men (8)2:00:52+24:335:03
3Brad SaundersCourse 3 Men (6)1:58:21+35:356:52
3Bruce PatersonCourse 2 Men (7)1:42:11+11:484:46
4Anthony JonesCourse 1 Men (8)2:02:28+26:095:07
5Steve LawCourse 1 Men (8)2:10:42+34:235:28
5Bill VandendoolCourse 2 Men (7)2:11:31+41:086:08
6Tom LothianCourse 1 Men (8)2:12:22+36:035:32
6Helen AlexanderScore (6)2:15:56+33:4213:35
6Geoff RobinsonCourse 2 Men (7)2:17:53+47:306:26
Chris TaylorCourse 3 Men (6)mispunched
Melissa BivianoCourse 3 Women (2)did not finish

CH V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ed SteenbergenCourse 2 Men (7)1:33:14+2:514:21

DR V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Graham WallisCourse 3 Men (6)mispunched

EU V

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Monica DicksonCourse 3 Women (2)2:09:42+6:157:32
3Dale Ann GordonScore (6)1:51:37+9:2311:09
3Blake GordonCourse 4 Men (3)1:42:43+17:5710:16

MF V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jayne SalesCourse 2 Women (5)2:13:40+20:186:14

NE V

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Melinda BuchananCourse 2 Women (5)2:17:07+23:456:24
7Luke GoodfellowCourse 1 Men (8)2:31:13+54:546:19
Serge KirovCourse 1 Men (8)did not finish

TK V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Keith WadeCourse 3 Men (6)1:52:08+29:226:31

VIC

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Alex RandallCourse 1 Men (8)1:36:194:01
2Simon RonaldsCourse 1 Women (3)2:15:41+13:065:40
2Andrew CampbellCourse 4 Men (3)1:27:52+3:068:47
3Dorman BernadetteCourse 1 Women (3)2:18:05+15:305:46
4Moira ChalkCourse 2 Women (5)2:49:17+55:557:54
4John BresolinCourse 3 Men (6)2:55:50+1:33:0410:13
4Ian MackCourse 2 Men (7)2:09:16+38:536:02
4Gleb BelovScore (6)2:07:55+25:4112:47
5Andrew TurnerScore (6)2:10:07+27:5313:00
7James MckoyCourse 2 Men (7)2:49:27+1:19:047:55
Lisa PageCourse 2 Women (5)mispunched
Leo TheoharisCourse 1 Men (8)mispunched
Sharon HannaCourse 1 Women (3)did not finish
John PrestonCourse 4 Men (3)did not finish

YV V

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Peta WhitfordCourse 4 Women (2)1:55:2111:32
1Ralph KochCourse 4 Men (3)1:24:468:28
Kathy LileyCourse 4 Women (2)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.