Orienteering Australia

Official results for 2018 Sydney Sprint Series - Sydney Uni

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2018 Sydney Sprint Series - Sydney Uni
Organiser: NSW Stingers
Date: Sunday 18 February 2018

Sprint

90 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Aidan DawsonNSW16:18
2Alastair GeorgeNSW17:05+0:47
3Andrew HillNSW17:36+1:18
4Andrew BrownNSW17:37+1:19
5Karl BicevskiNSW18:22+2:04
6James McQuillanNSW18:42+2:24
7Michele DawsonNSW20:27+4:09
8Hamish ProsserNSW20:36+4:18
9Alex KennedyNSW20:42+4:24
10Jock DavisNSW20:54+4:36
11Clyde McGheeNSW21:08+4:50
12Huon WilsonNSW21:28+5:10
13Michael Ridley-SmithNSW21:32+5:14
13Lisa GrantNSW21:32+5:14
15Istvan KerteszNSW21:39+5:21
16Hamish MackieNSW21:58+5:40
17Paula ShinglerNSW22:12+5:54
18Tom KennedyNSW22:35+6:17
19Colin CurrieNSW22:36+6:18
20Maree DoyleNSW22:40+6:22
21Gary McGregorNSW22:45+6:27
22Andy SimpsonNSW22:46+6:28
23David BrayNSW23:10+6:52
24Aniko Fozo-KerteszNSW23:11+6:53
25Shane DoyleNSW23:18+7:00
26Peter FozoNSW23:26+7:08
27Paul PrudhoeNSW24:04+7:46
28Miles EllisNSW24:19+8:01
29Andrew WisniewskiNSW24:40+8:22
30Rebecca GeorgeNSW24:45+8:27
31Ellen CurrieNSW25:07+8:49
32Holly RobertsNSW25:12+8:54
33Warwick SelbyNSW25:29+9:11
34Peter AnnettsNSW25:31+9:13
35Nikolett HalmaiNSW25:41+9:23
36Matt PetersNSW25:44+9:26
37Tim PerryNSW25:48+9:30
38Serena DoyleNSW26:00+9:42
39Clare MurphyNSW26:05+9:47
40Kata TasNSW26:10+9:52
41David McGheeNSW26:26+10:08
42Ross BarrNSW26:49+10:31
43Brett LeaversNSW27:00+10:42
44Tania kennedyNSW27:25+11:07
44Colin BurnettNSW27:25+11:07
46Melissa AnnettsNSW27:26+11:08
47Amy HarmerNSW27:33+11:15
48Ian McKenzieNSW27:44+11:26
49Gordon WilsonNSW28:42+12:24
50Rodney ParkinNSW28:46+12:28
51Joanna ParrNSW29:00+12:42
52Ian JessupNSW29:06+12:48
53Saacha DonaldsonNSW29:25+13:07
54Julian LedgerNSW29:35+13:17
55Peter ThomasonNSW29:40+13:22
56Julia PrudhoeNSW29:51+13:33
57Terry BluettNSW30:22+14:04
58Ken JacobsonNSW31:50+15:32
59John AndersonNSW31:53+15:35
60Helen MurphyNSW32:32+16:14
61Amanda MackieNSW32:37+16:19
62Airdrie LongNSW32:39+16:21
63Andy GrahamNSW32:44+16:26
64Dick OgilvieNSW32:59+16:41
65Connor Sheng+ Robert HerkesNSW33:06+16:48
66Johnny PetersenNSW34:00+17:42
67Michael RoylanceNSW34:17+17:59
68Carol JacbsonNSW34:59+18:41
69Nicky NyghNSW36:13+19:55
70Ron JunghansNSW38:01+21:43
71Steve HollowayNSW38:58+22:40
72Keith GoodeNSW41:26+25:08
73Joao SilvaNSW42:56+26:38
74Gayle ShepherdNSW43:02+26:44
75Dave LottyNSW43:10+26:52
76Oliver McFarlaneNSW44:29+28:11
77Terry MurphyNSW47:02+30:44
78Janet MorrisNSW53:11+36:53
79Becki SteinNSW53:34+37:16
80Ron PallasNSW53:52+37:34
81Barbara JunghansNSW1:00:07+43:49
82Sue ThomzsonNSW1:04:43+48:25
83Maureen OgilvieNSW1:07:09+50:51
84Selina Sun`NSW1:08:01+51:43
85Louise BrooksNSW1:24:51+1:08:33
Linda SestaNSWdisqualified
Ian MillerNSWmispunched
Kevin RobertsNSWmispunched
Jamie KennedyNSWmispunched
Mark ShinglerNSWdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.