Orienteering Australia

Official results for Bush - Banks Street Reserve, Alderley

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush - Banks Street Reserve, Alderley
Organiser: Enoggeroos
Date: Saturday 7 July 2018

Moderate Long

3 400 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew HillWH.N25:477:35
2Mark NemethTF.Q27:02+1:157:57
3Sam GarbelliniEN.Q27:04+1:177:57
4Alex GagelMT.Q43:14+17:2712:42
5Sara GarbelliniEN.Q44:30+18:4313:05
6Fiona CaristoEN.Q46:24+20:3713:38
7Paul GarbelliniEN.Q48:07+22:2014:09
8James ShulmeisterUG.Q48:10+22:2314:10
9Juliana De NooyUG.Q48:37+22:5014:17
10Reid MoranTF.Q51:01+25:1415:00
11Natasha GagelMT.Q55:34+29:4716:20
12Kerrie GagelMT.Q55:40+29:5316:22
13Rudi BartelsNo club membership58:26+32:3917:11
14Hugh BartelsNo club membership1:00:56+35:0917:55
15Gina De La CruzNo club membership1:21:59+56:1224:06
16Joanne CootesNo club1:22:02+56:1524:07
17Joseph GarbelliniEN.Q1:22:03+56:1624:07
Tichatyeyi NwshingaNo club membershipmispunched
Daniel Del DotNo club membershipmispunched
Josephine GarbellniEN.Qmispunched

Moderate Short

2 400 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew MunroEN.Q27:4911:35
2Gavin Axman-FriendNo club membership28:08+0:1911:43
3Chris NemethTF.Q28:18+0:2911:47
4Robin SpriggsUG.Q31:15+3:2613:01
5Sarah Axman-FriendNo club35:08+7:1914:38
6Aaron HutsonNo club35:59+8:1014:59
7Jane HutsonNo club36:02+8:1315:00
8Joshua NewnesEN.Q37:10+9:2115:29
9Luke DangSO.Q38:06+10:1715:52
10Petrea RogersSO.Q38:11+10:2215:54
11Nev CobbaldUG.Q44:48+16:5918:40
12Alison BryantEN.Q50:45+22:5621:08
13Jennifer BrettTF.Q57:42+29:5324:02
14David ClarkEN.Q1:01:11+33:2225:29
15John ClarkNo club membership1:10:17+42:2829:17
16Pam CoxTF.Q1:12:33+44:4430:13
Chris SpriggsUG.Qmispunched

Easy

1 800 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Adrian GarbelliniEN.Q19:0210:34
2Luca SchulzUG.Q20:46+1:4411:32
3Elin SchulzUG.Q25:20+6:1814:04
4Haemish LandermcbrideNo club25:46+6:4414:18
5Matt RichmondNo club25:50+6:4814:21
6Nick NormanNo club26:37+7:3514:47
7Ed ThomasNo club26:40+7:3814:48
8Oscar LandermcbrideNo club26:46+7:4414:52
9Ollie SmithNo club26:53+7:5114:56
10Adam SmithNo club26:55+7:5314:57
11Josie LanderNo club26:59+7:5714:59
12Sarah FreudigmannNo club29:52+10:5016:35
13Michael FreudigmannNo club29:54+10:5216:36
14Chloe Axmn-FriendNo club33:34+14:3218:38
15Jasmine Axman-FriendNo club33:50+14:4818:47
16Maddie SmithNo club34:49+15:4719:20
17Sharyn SmithNo club34:53+15:5119:22
18Josiah FreudigmannNo club36:04+17:0220:02
19Roy KalecinskiTF.Q54:26+35:2430:14
Lucy PeljoEN.Qdid not finish

Very Easy

1 300 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jasmine Axman-FriendNo club12:069:18
2Thomas CaristoEN.Q13:40+1:3410:30
3Chloe Axmn-FriendNo club14:19+2:1311:00
4Josiah FreudigmannNo club14:43+2:3711:19
5Michael FreudigmannNo club16:25+4:1912:37
6Sarah FreudigmannNo club16:29+4:2312:40
7Callum BryantEN.Q16:59+4:5313:03
8Don MayesNo club28:15+16:0921:43
9Lois MayesNo club28:21+16:1521:48

Please report errors in the result list to the organiser.