Orienteering Australia

Official results for Twilight Series Event 6 - Coromandel Valley

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Twilight Series Event 6 - Coromandel Valley
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 5 January 2018

Short

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Peter CuttenWA S45:45.00
2Cassandra SpencerNo club membership53:35.00+7:50.00
2Jodie SpencerNo club membership53:35.00+7:50.00
2Wayne SpencerNo club membership53:35.00+7:50.00
2Will SpencerNo club membership53:35.00+7:50.00
3Jessica JarvisWA S1:00:31.00+14:46.00
4Sarah CastelijnsNo club membership1:15:55.00+30:10.00
4Shirley CastelijnsNo club membership1:15:55.00+30:10.00
5Rebekah CastelijnsNo club membership1:16:00.00+30:15.00
5Maggie JohnsNo club membership1:16:00.00+30:15.00
Robyn CuttenWA Sdid not finish

Medium

21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Adrian UppillOH S28:56.00
2Remi AfnanYA S31:20.00+2:24.00
3Trevor DimentTT S32:57.00+4:01.00
4Rob TuckerYA S33:39.00+4:43.00
5Sandra AfnanYA S38:45.00+9:49.00
6Morris AllenNo club membership39:29.00+10:33.00
7Finn FogartyOH S39:36.00+10:40.00
8Jeff DinningOH S43:24.00+14:28.00
9Peter KreminskiWA S44:12.00+15:16.00
10Antonio GarciaTT S45:36.00+16:40.00
11Mark OvertonWA S49:24.00+20:28.00
12Erica DimentTT S55:28.00+26:32.00
12Kate PearceTT S55:28.00+26:32.00
13Daniel SchoberNo club membership55:35.00+26:39.00
13Judy SchoberNo club membership55:35.00+26:39.00
14Alex StuartNo club membership57:04.00+28:08.00
14Jane StuartNo club membership57:04.00+28:08.00
15Declan JavurkovaNo club membershipdid not finish
15Katerina JavurkovaNo club membershipdid not finish
15Nathan JavurkovaNo club membershipdid not finish
15Zara JavurkovaNo club membershipdid not finish

Long

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Dante AfnanYA S32:48.00
2Ruhi AfnanYA S40:00.00+7:12.00
3Zara SodenOH S42:06.00+9:18.00
4Craig ColwellOH S44:30.00+11:42.00
5Leith SodenOH S50:54.00+18:06.00
6Meredith NormanTJ S51:31.00+18:43.00
7Craig BettisonNo club membership53:21.00+20:33.00
8Desmond NormanTJ S56:42.00+23:54.00
9Ian GrivellTT S59:47.00+26:59.00

Scatter Male

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Lewis CarterTJ S28:40.00
2Simon UppillOH S31:03.00+2:23.00
3Greg RowberryWA S32:38.00+3:58.00
4John NieuwenhovenTT S40:10.00+11:30.00
5Max GrivellTT S48:25.00+19:45.00
John LyonTT Sdid not finish

Scatter Female

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jenny CasanovaWA S48:04.00
2Evelyn ColwellOH S1:10:00.00+21:56.00
Ann NolanTJ Sdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.