Orienteering Australia

Official results for Twilight Series Event 6 - Coromandel Valley

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Twilight Series Event 6 - Coromandel Valley
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 5 January 2018

No club membership

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Cassandra SpencerShort (10)53:35.00+7:50.00
2Jodie SpencerShort (10)53:35.00+7:50.00
2Wayne SpencerShort (10)53:35.00+7:50.00
2Will SpencerShort (10)53:35.00+7:50.00
4Sarah CastelijnsShort (10)1:15:55.00+30:10.00
4Shirley CastelijnsShort (10)1:15:55.00+30:10.00
5Rebekah CastelijnsShort (10)1:16:00.00+30:15.00
5Maggie JohnsShort (10)1:16:00.00+30:15.00
6Morris AllenMedium (17)39:29.00+10:33.00
7Craig BettisonLong (9)53:21.00+20:33.00
13Daniel SchoberMedium (17)55:35.00+26:39.00
13Judy SchoberMedium (17)55:35.00+26:39.00
14Alex StuartMedium (17)57:04.00+28:08.00
14Jane StuartMedium (17)57:04.00+28:08.00
15Declan JavurkovaMedium (17)did not finish
15Katerina JavurkovaMedium (17)did not finish
15Nathan JavurkovaMedium (17)did not finish
15Zara JavurkovaMedium (17)did not finish

OH S

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Adrian UppillMedium (17)28:56.00
2Simon UppillScatter Male (5)31:03.00+2:23.00
2Evelyn ColwellScatter Female (2)1:10:00.00+21:56.00
3Zara SodenLong (9)42:06.00+9:18.00
4Craig ColwellLong (9)44:30.00+11:42.00
5Leith SodenLong (9)50:54.00+18:06.00
7Finn FogartyMedium (17)39:36.00+10:40.00
8Jeff DinningMedium (17)43:24.00+14:28.00

TJ S

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Lewis CarterScatter Male (5)28:40.00
6Meredith NormanLong (9)51:31.00+18:43.00
8Desmond NormanLong (9)56:42.00+23:54.00
Ann NolanScatter Female (2)did not finish

TT S

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Trevor DimentMedium (17)32:57.00+4:01.00
4John NieuwenhovenScatter Male (5)40:10.00+11:30.00
5Max GrivellScatter Male (5)48:25.00+19:45.00
9Ian GrivellLong (9)59:47.00+26:59.00
10Antonio GarciaMedium (17)45:36.00+16:40.00
12Erica DimentMedium (17)55:28.00+26:32.00
12Kate PearceMedium (17)55:28.00+26:32.00
John LyonScatter Male (5)did not finish

WA S

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Peter CuttenShort (10)45:45.00
1Jenny CasanovaScatter Female (2)48:04.00
3Jessica JarvisShort (10)1:00:31.00+14:46.00
3Greg RowberryScatter Male (5)32:38.00+3:58.00
9Peter KreminskiMedium (17)44:12.00+15:16.00
11Mark OvertonMedium (17)49:24.00+20:28.00
Robyn CuttenShort (10)did not finish

YA S

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Dante AfnanLong (9)32:48.00
2Remi AfnanMedium (17)31:20.00+2:24.00
2Ruhi AfnanLong (9)40:00.00+7:12.00
4Rob TuckerMedium (17)33:39.00+4:43.00
5Sandra AfnanMedium (17)38:45.00+9:49.00

Please report errors in the result list to the organiser.