Orienteering Australia

Official results for Twilight Series Event 7 - Torrens Linear Park, Paradise

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Twilight Series Event 7 - Torrens Linear Park, Paradise
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 12 January 2018

Short

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ana PenckYA S19:00
2Erica NormanTT S20:10+1:10
3Zoe CarterTJ S20:20+1:20
4Abbie FaulknerTJ S24:45+5:45
5Tristan BettermanCR S24:56+5:56
6Helen SmithTT S45:07+26:07
7Robyn CuttenWA S48:45+29:45

Medium

31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Cameron GreenYA S34:32
2Adrian UppillOH S36:50+2:18
3Remi AfnanYA S37:30+2:58
4Keren FaulknerTJ S42:53+8:21
5Trevor DimentTT S46:24+11:52
6Eliza GrivellTT S46:37+12:05
7Sandra AfnanYA S49:30+14:58
8Dave NicholsonYA S50:21+15:49
9Luke AshmanCR S51:21+16:49
9Peter AshmanCR S51:21+16:49
9Lachie BrooksCR S51:21+16:49
12Geoff BennettTT S52:45+18:13
13Peter CuttenWA S53:54+19:22
14Mike RoundTT S55:00+20:28
15Peter KreminskiWA S56:07+21:35
16Simon GilbieTJ S59:13+24:41
17Robin UppillOH S1:00:00+25:28
18Erica DimentTT S1:02:39+28:07
18Kate PearceTT S1:02:39+28:07
19Ken ThompsonTT S1:09:03+34:31
21Archer BettisonCR S1:10:00+35:28
21Callum BettisonCR S1:10:00+35:28
21Craig BettisonCR S1:10:00+35:28
21Joel BettisonCR S1:10:00+35:28
25Ruth NicholsonYA S1:20:19+45:47
26Charlie AylingCR S1:33:19+58:47
26Genelle AylingCR S1:33:19+58:47
26Rubee AylingCR S1:33:19+58:47
26Olive BettisonCR S1:33:19+58:47
30Hermione BurgoyneCR Sdid not finish
30Judith BurgoyneCR Sdid not finish

Long

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ruhi AfnanYA S52:30
2Meredith NormanTJ S53:49+1:19
3Steve CooperYA S54:00+1:30
4Ethan PenckYA S57:25+4:55
5Craig ColwellOH S58:49+6:19
6Leith SodenOH S1:03:35+11:05
7Rob TuckerYA S1:03:52+11:22
8Emily SorensenTT S1:04:50+12:20
9Bennett MaxwellCR S1:06:36+14:06
9Luca MaxwellCR S1:06:36+14:06
11David GeorgeTT S1:07:47+15:17
12Brittany MarchCR S1:45:00+52:30
13Georgette MarchCR S1:45:00+52:30
14Ben CazzolatoTJ Sdid not finish
14John SodenOH Sdid not finish

Scatter Male

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Greg RowberryWA S34:14
2Craig HeapYA S34:25+0:11
3Clive ArthurTT S44:42+10:28
4Lewis CarterTJ S50:21+16:07
5Doug McMurrayYA S50:53+16:39
6Andrew MogridgeCR S51:27+17:13
7John NieuwenhovenTT S55:52+21:38
8Toby CazzolatoTJ S56:18+22:04
9Max GrivellTT S1:03:31+29:17
10Des NormanTJ S1:13:19+39:05
11George ReevesTT S1:15:48+41:34
12Sam WattCR S1:20:08+45:54
13John LyonTT S1:31:04+56:50

Scatter Female

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Wendy HeapYA S34:25
2Marian ArthurTT S36:11+1:46
3Joanna GeorgeTT S57:13+22:48
4Ann NolanTJ S1:02:33+28:08
5Sarah LimTJ S1:04:20+29:55
6Evelyn ColwellOH S1:11:17+36:52
7Tanya SchneyderCR S1:20:08+45:43
8Sam WattCR S1:20:08+45:43
9John LyonTT S1:31:04+56:39

Please report errors in the result list to the organiser.