Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 1 - Wildflower Drive

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 1 - Wildflower Drive
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 7 April 2018

1

7 250 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers41:405:44
2Matthew SchepisiBG V Bendigo Orienteers42:00+0:205:47
3Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers44:48+3:086:10
4Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers46:38+4:586:25
5Christopher NauntonBG V Bendigo Orienteers46:40+5:006:26
6Blair TrewinYV V Yarra Valley Orienteering Club52:37+10:577:15
7Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:17:28+35:4810:41
8Ian CollinsTK V Tuckonie Orienteering Club1:36:51+55:1113:21

2

5 700 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Iain MacDonaldBG V Bendigo Orienteers45:117:55
2Mason ArthurMF V Melbourne Forest Racers45:59+0:488:04
3Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers49:12+4:018:37
4John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers49:45+4:348:43
5Archie NeylonBG V Bendigo Orienteers54:32+9:219:34
6Tony BirdDR V Dandenong Ranges Orienteering1:00:56+15:4510:41
7Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:01:22+16:1110:45
8Callum WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club1:03:44+18:3311:10
9Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteers1:06:17+21:0611:37
10Heather O`DonnellYV V Yarra Valley Orienteering Club1:07:45+22:3411:53
11John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:22:59+37:4814:33

3

3 475 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Torren ArthurMF V Melbourne Forest Racers25:547:27
2David NeylonBG V Bendigo Orienteers30:18+4:248:43
3Peter HillBG V Bendigo Orienteers32:28+6:349:20
4Sophie ArthurMF V Melbourne Forest Racers34:29+8:359:55
5Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers37:13+11:1910:42
6Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers40:24+14:3011:37
7Jenny BallBG V Bendigo Orienteers40:42+14:4811:42
8Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers42:03+16:0912:06
9Raelee EenjesBG V Bendigo Orienteers44:35+18:4112:49
10Bob CameronBG V Bendigo Orienteers47:09+21:1513:34
11Peter GalvinBG V Bendigo Orienteers50:06+24:1214:25
12Ross SlaterBG V Bendigo Orienteers57:50+31:5616:38
13Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club59:59+34:0517:15
14Judy FittBG V Bendigo Orienteers1:10:54+45:0020:24

4

3 350 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John SteerBG V Bendigo Orienteers31:229:21
2Xavier OughBG V Bendigo Orienteers44:11+12:4913:11
3Rick McDonaldBG V Bendigo Orienteers44:44+13:2213:21
4Ashley WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club48:56+17:3414:36
5Rhiannon BinksBG V Bendigo Orienteers55:06+23:4416:26
6Henry NeylonBG V Bendigo Orienteers59:59+28:3717:54
7Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers1:00:33+29:1118:04
8Hayley WalkerAUS Australia - No Club1:08:51+37:2920:33
9Charlotte OughAUS Australia - No Club1:09:49+38:2720:50
10Sylvia MurphyTK V Tuckonie Orienteering Club1:10:43+39:2121:06
11Dustan GilesBG V Bendigo Orienteers1:14:09+42:4722:08

5

1 950 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Johanna LindsayPL Q Paradise Lost Orienteers15:117:47
2Jack BarianosBG V Bendigo Orienteers20:49+5:3810:40
3Clementine NeylonBG V Bendigo Orienteers33:49+18:3817:20
4Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers41:49+26:3821:26

Please report errors in the result list to the organiser.