Orienteering Australia

Official results for NSW Long Distance Champs SL #4

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NSW Long Distance Champs SL #4
Organisers: Bush n Beach Orienteering Club / Northern Tablelands Orienteering Club
Date: Sunday 22 April 2018

M/W10N

2 040 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Rory SheddenSouthern Highlands Orienteers20:46+7:1210:10
Euan SheddenSouthern Highlands Orienteers21:02+7:2810:18
Levi CoadyWestern and Hills Orienteers44:02+30:2821:35
Lani CooperBush n Beach Orienteering Club18:50+5:169:13
Shay SweeneyWestern and Hills Orienteers22:21+8:4710:57
Kari MarshBig Foot Orienteers20:28+6:5410:01
Baxter PeelNewcastle Orienteering Club50:00+36:2624:30
Alton FreemanBig Foot Orienteers13:346:39
Harriet ThompsonNewcastle Orienteering Clubdid not start
Eleanor ThompsonNewcastle Orienteering Clubdid not start

W10A

2 040 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers16:368:08

W12A

2 680 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aoife RotheryBig Foot Orienteers25:559:40
2Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club26:23+0:289:50
3Lyra SimpsonBig Foot Orienteers28:27+2:3210:36
4Rebecca CraigNewcastle Orienteering Club30:15+4:2011:17
5Maggie MackayUringa Orienteers32:35+6:4012:09

W14A

4 300 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Justine HobsonBushflyers47:4111:05
2Julia BarbourBig Foot Orienteers58:46+11:0513:40
3Louise BarbourBig Foot Orienteers1:00:18+12:3714:01
4Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club1:02:39+14:5814:34
5Nea ShinglerBig Foot Orienteers1:03:12+15:3114:41
6Iida LehtonenGaringal Orienteers1:10:41+23:0016:26
7Heli LaajokiAbominable O-Men1:18:15+30:3418:11
Natalie MillerBushflyersmispunched

W Junior B

4 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zoe Barker-SmithNorthern Tablelands Orienteering Club2:05:1929:08
Zara DoyleUringa Orienteersdid not start

W16A

4 870 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mikaela GrayUgly Gully Orienteers1:00:2412:24
2Serena DoyleUringa Orienteers1:32:52+32:2819:04
3Niamh CassarWestern and Hills Orienteers1:34:50+34:2619:28
4Tiia MarshBig Foot Orienteers1:36:55+36:3119:54
Ellen CurrieGaringal Orienteersdid not finish

W20A

6 540 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Caitlin YoungBushflyers1:16:4311:43
2Emily SorensenTintookies Orienteers1:27:55+11:1213:26
3Miho YamazakiParawanga Orienteers1:32:45+16:0214:10
4Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers1:35:24+18:4114:35
5Melissa AnnettsGaringal Orienteers1:53:02+36:1917:17
6Tshinta HopperBennelong Northside Orienteers1:53:23+36:4017:20
7Joanna HillGaringal Orienteers2:31:49+1:15:0623:12
Claire BurgessNewcastle Orienteering Clubmispunched

W21A

7 560 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Krystal NeumannEnoggeroos1:08:599:07
2Caroline PigerreUgly Gully Orienteers1:20:51+11:5210:41
3Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteers1:26:43+17:4411:28
4Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers1:29:08+20:0911:47
5Sally-Anne HendersonNewcastle Orienteering Club2:14:13+1:05:1417:45
Michele DawsonGaringal Orienteersdid not start

W21AS

4 870 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Felicity ZamboNorthern Tablelands Orienteering Club1:02:2112:48

W35A

6 540 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Helen BreslinUgly Gully Orienteers1:32:4614:11
2Samantha HoweNewcastle Orienteering Club1:34:57+2:1114:31
3Belinda KinneallyWestern and Hills Orienteers1:41:48+9:0215:33

W35AS

4 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nerise McQuillanWestern and Hills Orienteers1:29:0621:43
2Cassandra ThompsonNewcastle Orienteering Club1:35:45+6:3923:21
3Caroline JenkinsNewcastle Orienteering Club1:41:59+12:5324:52

W40A

6 540 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tracy MarshBig Foot Orienteers1:03:029:38
2Meredith GrayUgly Gully Orienteers1:47:14+44:1216:23
3Ruth SheddenSouthern Highlands Orienteers2:06:16+1:03:1419:18

W45A

6 540 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martina CraigNewcastle Orienteering Club1:11:0510:52
2Cath ChalmersBig Foot Orienteers1:17:28+6:2311:50
3Alexa TroedsonBig Foot Orienteers1:39:03+27:5815:08
4Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club1:42:20+31:1515:38
5Melanie ChristieUringa Orienteers2:22:40+1:11:3521:48

W45AS

4 100 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Vanessa FreemanBig Foot Orienteers1:20:0219:31
2Jo HobsonBushflyers1:22:02+2:0020:00
3Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers1:27:24+7:2221:19
4Nicola NyghBig Foot Orienteers1:32:11+12:0922:29
5Maureen FitzpatrickWestern and Hills Orienteers1:44:30+24:2825:29
Sharon BurgessNewcastle Orienteering Clubmispunched

W50A

5 940 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club1:08:2111:30
2Toni BrownBushflyers1:10:17+1:5611:49
3Barbara HillGaringal Orienteers1:10:22+2:0111:50
4Linda SestaUringa Orienteers1:14:06+5:4512:28
5Tania KennedyGaringal Orienteers1:37:55+29:3416:29
6Sharon LambertBennelong Northside Orienteers1:53:52+45:3119:10
7Margaret PeelNewcastle Orienteering Club1:57:55+49:3419:51
8Sue GarrParawanga Orienteers2:03:59+55:3820:52

W55A

4 870 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club1:03:0712:57
2Paula ShinglerBig Foot Orienteers1:05:48+2:4113:30
3Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club1:13:57+10:5015:11
4Joanna ParrBig Foot Orienteers1:19:51+16:4416:23
5Carol HardingBushflyers1:20:21+17:1416:29
6Monika BinderParawanga Orienteers1:27:27+24:2017:57
7Airdrie LongGaringal Orienteers1:35:32+32:2519:37
8Juliana de NooyUgly Gully Orienteers2:05:10+1:02:0325:42
9Lynda HewsonNewcastle Orienteering Club2:39:44+1:36:3732:47
Lisa LampeNewcastle Orienteering Clubmispunched

W55AS

4 100 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carolyn DaviesGaringal Orienteers1:24:0820:31
2Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club1:34:56+10:4823:09
3Maria OrrNewcastle Orienteering Club1:36:09+12:0123:27
4Johanna Tavner-CornerToohey Forest Orienteers1:38:30+14:2224:01
5Jane WattNorthern Tablelands Orienteering Club1:40:23+16:1524:29
6Diana CharltonNewcastle Orienteering Club1:40:50+16:4224:35
7Erica SmithNorthern Tablelands Orienteering Club2:32:26+1:08:1837:10
Julie ShepherdIllawarra Kareelah Orienteersmispunched

W60A

4 870 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny BourneEureka Orienteers57:3511:49
2Debbie DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers1:03:50+6:1513:06
3Liz AbbottParawanga Orienteers1:09:03+11:2814:10
4Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers1:19:00+21:2516:13
5Mary McDonaldAbominable O-Men1:20:06+22:3116:26
6Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers1:23:28+25:5317:08
7Ann ScownAbominable O-Men1:24:26+26:5117:20
8Liz BourneBullecourt Boulder Bounders1:28:43+31:0818:13
9Debbie ByersBig Foot Orienteers1:30:31+32:5618:35
Jane SayeAbominable O-Menmispunched

W65A

4 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lynn DabbsWestern and Hills Orienteers56:4013:49
2Jacquie RandToohey Forest Orienteers58:59+2:1914:23
3Robyn PallasCentral Coast Orienteers1:03:10+6:3015:24
Rhonda BowlingEnoggeroosmispunched

W65AS

2 680 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Barbara JunghansGaringal Orienteers57:2221:24
2Lyn MalmgronSouthern Highlands Orienteers1:07:56+10:3425:20
Cheryl BluettBennelong Northside Orienteersmispunched

W70A

4 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Val HodsdonSouthern Highlands Orienteers1:13:4918:00
2Jenny HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club1:22:45+8:5620:10
3Joan SheldonUgly Gully Orienteers1:23:00+9:1120:14
4Mary Jane MahonyUringa Orienteers2:34:25+1:20:3637:39
Carol JacobsonGaringal Orienteersdid not finish

W75A

2 680 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jean BaldwinGoldseekers Orienteers41:0315:19
2Christa SchaferGaringal Orienteers49:07+8:0418:19
3Ann SuttonRed Roos51:58+10:5519:23
4Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club55:31+14:2820:42
5Janet MorrisWestern and Hills Orienteers1:06:17+25:1424:43
Barbara PopeUgly Gully Orienteersmispunched

M10A

2 040 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan CoadyWestern and Hills Orienteers20:219:58

M12A

2 680 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club23:238:43
2Jamie MarshBig Foot Orienteers26:42+3:199:57
3Curtis PepperBennelong Northside Orienteers29:48+6:2511:07
4Tommy MellaNewcastle Orienteering Club44:28+21:0516:35

M14A

4 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sam WoolfordBush n Beach Orienteering Club40:309:25
2Jamie WoolfordBush n Beach Orienteering Club43:20+2:5010:04
3Oliver FreemanBig Foot Orienteers46:32+6:0210:49
4Oskar MellaNewcastle Orienteering Club48:25+7:5511:15
5Seth SweeneyWestern and Hills Orienteers1:20:53+40:2318:48

M Junior B

4 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jordi CanadellBushflyers57:4613:26

M16A

5 940 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ryan GrayUgly Gully Orienteers55:099:17
2Ewan ShinglerBig Foot Orienteers57:06+1:579:36
3Toby LangBushflyers1:01:52+6:4310:24
4Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers1:05:37+10:2811:02
5Finn MackayUringa Orienteers1:14:29+19:2012:32
6Joseph WilsonBushflyers1:19:58+24:4913:27
7Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club1:20:06+24:5713:29
8Will WhittingtonWellington Ranges1:24:51+29:4214:17
9Selwyn SweeneyWestern and Hills Orienteers1:39:32+44:2316:45
10Riley GraingerGaringal Orienteers1:42:21+47:1217:13
Alvin CraigNewcastle Orienteering Clubmispunched
Ben HobsonBushflyersdid not start

M20A

9 250 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alastair GeorgeBig Foot Orienteers1:14:368:03
2Robin MennetBushflyers1:14:44+0:088:04
3Tristan MillerBushflyers1:26:50+12:149:23
4Duncan CurrieGaringal Orienteers1:28:16+13:409:32
5Noah PolandBushflyers1:36:32+21:5610:26
6Flynn HopkinsRed Roos2:40:23+1:25:4717:20
7Angus LeungGaringal Orienteers2:42:23+1:27:4717:33

M21A

12 500 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Patrick MillerBushflyers1:34:537:35
2Robert BennettNewcastle Orienteering Club1:35:01+0:087:36
3Toby WilsonGaringal Orienteers1:40:59+6:068:04
4Tuve MoellerSouthern Highlands Orienteers1:48:51+13:588:42
5James SheldonUgly Gully Orienteers1:48:57+14:048:42
6Steven TodkillNewcastle Orienteering Club2:16:31+41:3810:55
7Chris FitzgeraldGoldseekers Orienteers2:38:21+1:03:2812:40
Aidan DawsonGaringal Orienteersmispunched
Anatoly KulikovUgly Gully Orienteersmispunched
Karl BicevskisAustralopersdid not start

M21AS

6 540 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Huon WilsonGaringal Orienteers1:08:1310:25
2James DunlopWestern and Hills Orienteers1:09:25+1:1210:36
3Lewis BerkholzNewcastle Orienteering Club1:36:37+28:2414:46
4Robert HerkesGaringal Orienteers1:45:01+36:4816:03
5Michael ClaydenGaringal Orienteers1:46:19+38:0616:15

M35A

9 250 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1James McQuillanWestern and Hills Orienteers1:45:3311:24

M35AS

5 940 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1William ThompsonNewcastle Orienteering Club1:18:1213:09
2Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club1:26:57+8:4514:38
3Dan SmithWestern and Hills Orienteers1:36:34+18:2216:15
4Mark BrindleyGaringal Orienteers1:44:53+26:4117:39
Peter FozoGaringal Orienteersmispunched

M40A

9 250 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Angus SheddenSouthern Highlands Orienteers1:53:4812:18
2Lee CoadyWestern and Hills Orienteers2:28:43+34:5516:04
Damien EnderbyNewcastle Orienteering Clubdid not start

M45A

7 560 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jock DavisBig Foot Orienteers1:04:598:35
2Greg BarbourBig Foot Orienteers1:08:55+3:569:06
3Scott SimsonNewcastle Orienteering Club1:10:59+6:009:23
4Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club1:15:30+10:319:59
5Shane TrotterNewcastle Orienteering Club1:20:08+15:0910:35
6Peter MillerBushflyers1:37:06+32:0712:50
7Wayne PepperBennelong Northside Orienteers1:41:22+36:2313:24
Stephen CraigNewcastle Orienteering Clubmispunched

M45AS

4 870 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael HalmyBennelong Northside Orienteers1:16:3815:44
2Andrew HobsonBushflyers1:17:03+0:2515:49
3Ian JessupGaringal Orienteers1:19:01+2:2316:13
4Greg WilsonBushflyers1:21:56+5:1816:49
5Ellis LeungGaringal Orienteers1:38:22+21:4420:11
6Kris PattersonBullecourt Boulder Bounders2:11:36+54:5827:01
Robert BradleyWestern and Hills Orienteersmispunched
Brenton GrayUgly Gully Orienteersdid not start

M50A

6 540 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andy SimpsonBig Foot Orienteers59:279:05
2Shane DoyleUringa Orienteers1:06:59+7:3210:14
3Tony HillGaringal Orienteers1:11:50+12:2310:59
4Paul MarshBig Foot Orienteers1:12:26+12:5911:04
5Peter AnnettsGaringal Orienteers1:13:36+14:0911:15
6Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers1:18:36+19:0912:01 Download route in GPX format
7Mark FreemanBig Foot Orienteers1:29:41+30:1413:42 Download route in GPX format
8Jamie KennedyGaringal Orienteers1:39:41+40:1415:14
9Adrian PlaskittNewcastle Orienteering Club2:01:53+1:02:2618:38
David BrayGaringal Orienteersdid not start

M55AS

4 100 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter MayNorthern Tablelands Orienteering Club1:06:4316:16
2Jim MackayUringa Orienteers1:07:47+1:0416:31
3Robert SprySouthern Highlands Orienteers1:18:29+11:4619:08
4Peter NewtonNewcastle Orienteering Club1:19:30+12:4719:23
5Felix BurkhardNorthern Tablelands Orienteering Club1:20:27+13:4419:37
6Bill MonaghanParawanga Orienteers1:28:34+21:5121:36
7Peter OrrNewcastle Orienteering Club1:28:36+21:5321:36
8Peter BerkholzNewcastle Orienteering Club1:35:14+28:3123:13

M65AS

2 680 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Stephen DunlopWestern and Hills Orienteers35:1213:08
2Dave LottyUringa Orienteers43:33+8:2116:15
3Tony Tavner-CornerToohey Forest Orienteers1:02:05+26:5323:09
4Dennis SparlingGaringal Orienteers1:23:40+48:2831:13

M55A

5 940 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ian ProsserAbominable O-Men50:348:30
2Bjorn MellaNewcastle Orienteering Club59:49+9:1510:04
3Mark ShinglerBig Foot Orienteers1:07:08+16:3411:18
4Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club1:08:54+18:2011:35
5Graeme DawsonGaringal Orienteers1:09:00+18:2611:36
6Simon GeorgeBig Foot Orienteers1:11:01+20:2711:57
7Peter CharltonNewcastle Orienteering Club1:21:46+31:1213:45
8Peter HopperBennelong Northside Orienteers1:27:00+36:2614:38
9Rod EckelsGaringal Orienteers2:40:13+1:49:3926:58
Colin CurrieGaringal Orienteersmispunched

M60A

5 940 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eoin RotheryBig Foot Orienteers1:02:0710:27
2Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club1:05:04+2:5710:57
3Melvyn CoxBennelong Northside Orienteers1:08:23+6:1611:30
4Alex DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers1:08:38+6:3111:33
5Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club1:13:05+10:5812:18
6Grant McDonaldAbominable O-Men1:13:13+11:0612:19
7Ian DempseyNewcastle Orienteering Club1:19:14+17:0713:20
8Warwick DavisTuckonie Orienteering Club1:23:47+21:4014:06
9Don BarkerNorthern Tablelands Orienteering Club1:25:01+22:5414:18
10Andrew Cumming ThomOrienteering ACT1:35:26+33:1916:03
11Geoff PeelNewcastle Orienteering Club1:37:26+35:1916:24
12Andrew LumsdenBig Foot Orienteers1:37:38+35:3116:26
13Michael BurtRed Roos1:40:21+38:1416:53
14Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers1:40:48+38:4116:58
15Tony GarrParawanga Orienteers1:49:00+46:5318:21

M65A

5 940 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1John ScownAbominable O-Men1:08:0411:27
2Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers1:15:34+7:3012:43
3Robert PrestonNewcastle Orienteering Club1:17:10+9:0612:59
4Bruce BowenParawanga Orienteers1:19:42+11:3813:25
5Eric BakerNorthern Tablelands Orienteering Club1:20:51+12:4713:36
6Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers1:21:11+13:0713:40
7Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers1:29:33+21:2915:04
8Alec WattNorthern Tablelands Orienteering Club1:32:53+24:4915:38
9Colin PriceCentral Coast Orienteers1:39:59+31:5516:49
10Peter RussellSunshine Orienteers Club1:41:09+33:0517:01
11Robert LewinNewcastle Orienteering Club1:41:16+33:1217:02
12Bruce MederBush n Beach Orienteering Club1:46:10+38:0617:52
13Johnny PetersenGaringal Orienteers1:53:11+45:0719:03
14John HardingParawanga Orienteers2:20:08+1:12:0423:35
Tommy SchultsUgly Gully Orienteersmispunched
Keith JayIllawarra Kareelah Orienteersdid not start

M70A

4 870 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Steve FlickBennelong Northside Orienteers58:5112:05
2Ross BarrGaringal Orienteers1:04:51+6:0013:18
3Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers1:05:06+6:1513:22
4Terry BluettBennelong Northside Orienteers1:06:12+7:2113:35
5Jim LeeNewcastle Orienteering Club1:14:24+15:3315:16
6Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club1:15:59+17:0815:36
7Kevin CurbyIllawarra Kareelah Orienteers2:23:28+1:24:3729:27
Jim MerchantGaringal Orienteersmispunched
Kevin WilliamsWestern and Hills Orienteersdid not finish

M75A

4 100 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1John Le CarpentierSouthern Highlands Orienteers1:00:4414:48
2Trevor SauerSunshine Orienteers Club1:01:45+1:0115:03
3Basil BaldwinGoldseekers Orienteers1:12:55+12:1117:47
4Jim BowlingEnoggeroos1:16:00+15:1618:32
5Graham FowlerNewcastle Orienteering Club1:18:43+17:5919:11
6Ken JacobsonGaringal Orienteers1:21:38+20:5419:54
7Ron JunghansGaringal Orienteers1:22:32+21:4820:07
8Peter MeyerSouthern Highlands Orienteers1:38:10+37:2623:56
9John SuttonRed Roos1:51:49+51:0527:16
10John HodsdonSouthern Highlands Orienteers1:59:51+59:0729:13
11Barry PearceWestern and Hills Orienteers2:11:37+1:10:5332:06

M80A

2 680 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Clive PopeUgly Gully Orienteers44:3816:39
2Brian ClelandUringa Orienteers46:00+1:2217:09
3Barry HanlonWestern and Hills Orienteers59:06+14:2822:03
Neville FathersSouthern Highlands Orienteersdid not start

M Open B

4 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andreas TillmannNorthern Tablelands Orienteering Club1:28:5520:40
2Don CooperBush n Beach Orienteering Club1:32:07+3:1221:25
3Malcom McPheeNorthern Tablelands Orienteering Club1:34:51+5:5622:03
4Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers1:48:46+19:5125:17

W Open B

4 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny CooperBush n Beach Orienteering Club1:16:2517:46
2Samantha MellaNewcastle Orienteering Club1:39:28+23:0323:07
3Fiona Le SurfNorthern Tablelands Orienteering Club1:44:16+27:5124:14
4Natalia BeliakovaBig Foot Orienteers2:11:51+55:2630:39
5Susan HallissyBushflyers2:27:05+1:10:4034:12

Open Easy

2 680 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Natalie GraingerGaringal Orienteers41:0115:18
2Justine BrindleyGaringal Orienteers1:23:13+42:1231:03

EOD Hard

4 870 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nathan BerkholzNewcastle Orienteering Club1:27:0017:51

EOD Moderate

4 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Juha Lehtonen & Gilmer MeloGaringal Orienteers1:20:3418:44
2Malcom Wood & Jennie ThompsonBush n Beach Orienteering Club1:31:01+10:2721:10
3Brooke FauxNewcastle Orienteering Club1:52:03+31:2926:03
4Kerrin DavisBig Foot Orienteers2:29:59+1:09:2534:52

EOD Easy

2 680 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Vicky LuGaringal Orienteers57:4521:32
2Patricia FlanaganNewcastle Orienteering Club1:27:53+30:0832:47

EOD Very Easy

2 040 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eino Lehtonen & Lilja LehtonenGaringal Orienteers47:1123:07

Please report errors in the result list to the organiser.