Orienteering Australia

Official results for Victorian Autumn Series 1 - Eureka Challenge

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Victorian Autumn Series 1 - Eureka Challenge
Organiser: Eureka Orienteers
Date: Sunday 25 March 2018

OV Course 1

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Patrick JaffeMF V46:27
2Brodie NankervisMF V47:24+0:57
3Aston KeyMF V48:03+1:36
4Teemu KarjalainenMF V51:59+5:32
5Kerrin RattrayMF V55:12+8:45
6Matthew SchepisiBG V57:21+10:54
7Warren KeyMF V59:48+13:21
8Simon RouseDR V1:01:35+15:08
9Bruce ArthurMF V1:04:25+17:58
10Fredrik JohanssonMF V1:04:53+18:26
11Natasha KeyMF V1:05:52+19:25
12Blair TrewinYV V1:08:18+21:51
13David BrownridgeBG V1:09:05+22:38
14Jim RussellBG V1:09:38+23:11
15Brody McCarthyYV V1:11:38+25:11
16Geoff LawfordEU V1:12:30+26:03
17Ben GoonanBG V1:14:21+27:54
18Lachlan CherryBG V1:16:24+29:57
19Liis JohansonMF V1:16:55+30:28
20Robert FellNE V1:30:35+44:08
Richard GoonanBG Vmispunched
Steve LeicesterBK Vdid not finish

OV Course M2

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Andrew BarnettBS A42:02
2Tim HatleyBK V55:58+13:56
3Jensen KeyMF V56:17+14:15
4Ian DaviesDR V1:11:08+29:06
5David JaffeMF V1:17:57+35:55
6Warwick DavisTK V1:18:09+36:07
7Martin KozmaBK V1:20:07+38:05
8Don CherryBG V1:21:49+39:47
9Artem OsmerkinYV V1:22:45+40:43
10James GrayEU V1:28:26+46:24
11Toby CooperEU V1:31:11+49:09
12Chris Godfred-SpenningBK V1:33:33+51:31
13Archie NeylonBG V1:36:26+54:24
14Andrew WallaceBG V2:51:16+2:09:14

OV Course W2

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Clare BrownridgeBG V1:06:16
2Sonia AliYV V1:41:05+34:49

OV Course M3

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Mason ArthurMF V52:40
2David RowlandsBK V1:00:12+7:32
3Cormac McCarthyYV V1:00:55+8:15
4Roch PrendergastEU V1:01:24+8:44
5Leigh PrivettAW V1:03:32+10:52
6Stephen BirdBK V1:16:24+23:44
7Andras BogdanovitsDR V1:26:08+33:28
8Ian ChennellEU V1:26:57+34:17
9Stuart McWilliamDR V1:28:06+35:26
10Geoff HudsonNE V1:31:45+39:05
11Damian SpencerDR V1:39:59+47:19
12Geoff ArmstrongNE V1:43:13+50:33
13Don FellNE V1:47:24+54:44
14Ron FrederickNE V1:49:44+57:04
15Darren EenjesBG V1:57:24+1:04:44
16John CarberryNE V2:01:36+1:08:56
David KnightBK Vmispunched
Tony RadfordBG Vmispunched

OV Course W3

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Jenny BourneEU V1:05:03
2Carolyn JacksonBK V1:15:09+10:06
3Sarah DaviesDR V1:20:43+15:40
4Caitlyn SteerBG V1:36:12+31:09
Mary EnterBK Vdid not finish

OV Course M4

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Peter DalwoodDR V1:27:15
2John ChellewBG V2:11:43+44:28
Ken DowlingEU Vdisqualified Download route in GPX format
Bill VandendoolBK Vdid not finish
Mark HennessyCH Vdid not finish

OV Course M5

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Tim DentYV V58:55
2Peter YeatesDR V1:07:59+9:04
3John MeekingYV V1:11:31+12:36
4Blake GordonEU V1:12:24+13:29
5Geoff AdamsBK V1:27:38+28:43
Peter JonesEU Vmispunched
Dennis TrewinYV Vmispunched
David NeylonBG Vmispunched
Dennis MewsBK Vdid not finish

OV Course W5

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Alison RadfordBG V49:55
2Raelee EenjesBG V1:02:08+12:13
3Libby MeekingYV V1:09:33+19:38
4Anne GarveyTK V1:12:34+22:39
5Laurie NivenNE V1:23:40+33:45
6Pamela KingDR V1:50:38+1:00:43
7Judy PrendergastEU V1:53:30+1:03:35
Judi HerkesBK Vmispunched
Anitra DowlingEU Vdid not finish

OV Course M6

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Barry SampsonYV V1:00:28
2Lindsay ThomasTK V1:10:16+9:48

OV Course W6

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Sylvia MurphyTK V55:53
2BJ JohnsonEU V1:02:04+6:11
3Dale Ann GordonEU V1:08:20+12:27
Leone CarberryNE Vmispunched
Schon HudsonNE Vmispunched
Dorothy AdrianNE Vdid not finish
Sue HealyNE Vdid not finish

OV Course M7

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1John SteerBG V43:37
2Ayden MayallEU V54:44+11:07
3Osama AliYV V1:06:51+23:14
4Aaron DeBuhrEU V1:20:57+37:20

OV Course W7

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Sophie TavernaCH V52:05
2Wendy TavernaCH V54:57+2:52
3Elizabeth HatleyBK V1:02:23+10:18
4Jocelyn WattsYV V1:39:24+47:19
5Eleanor WilliamsBG V1:42:53+50:48
Ilze YeatesDR Vdid not finish
Jan ThomasTK Vdid not finish
Claire AdamsBK Vdid not finish

OV Course M8

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Henry NeylonBG V32:01

OV Course W8

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Sophie ArthurMF V20:47
2Aimee FoleyEU V34:18+13:31
2Hannah AdamsBK V34:18+13:31
4Pat MewsBK V43:38+22:51
5Arika BogdanovitsDR V52:56+32:09
6Luca BogdanovitsDR V54:53+34:06

OV Course M9

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Neo KozmaBK V47:08

OV Course W9

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Angelina KozmaBK V47:03

Please report errors in the result list to the organiser.