Orienteering Australia

Official results for OY2 at Dalmoak, east of The Summit

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: OY2 at Dalmoak, east of The Summit
Organiser: Bullecourt Boulder Bounders
Date: Sunday 18 March 2018

BB Q

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Simeon BurrillHard 1 (10)1:09:296:46
2Trinity WellingModerate 2 (4)1:02:55+16:5424:34
3Trinity Welling Easy (9)25:11+9:5511:36
3Bronwyn WellingModerate 2 (4)1:03:08+17:0724:39
4Madeline BallochModerate 2 (4)2:04:19+1:18:1848:33
4Ariona LawsVery Easy (6)38:18+13:2122:00
6Anne WilsonHard 5 (20)59:10+16:1215:54
6Bronwyn Welling Easy (9)1:07:45+52:2931:13
7Jacob Welling Easy (9)1:07:50+52:3431:15
8Philip BurrillHard 3 (9)1:42:52+34:2816:02
8Stuart WattHard 4 (10)1:32:30+35:3619:01
9Ken LawsHard 1 (10)3:22:01+2:12:3219:41
9Jemima WixtedHard 4 (10)1:34:23+37:2919:25
10Zach BuckleyHard 5 (20)1:06:00+23:0217:44
15Marion BurrillHard 5 (20)1:21:36+38:3821:56
16Doug WilsonHard 5 (20)1:22:06+39:0822:04
19Alan BallochHard 5 (20)1:29:15+46:1723:59
Ewan McFarlandModerate 1 (7)mispunched
Timothy GeorgeHard 1 (10)did not finish
Saxon CharlesHard 3 (9)did not start
CharlesModerate 1 (7)did not start

EN Q

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sara GarbelliniModerate 1 (7)1:12:4818:57
2Samuel GarbelliniHard 2 (5)1:37:32+6:4911:26
2Krystal NeumannHard 1 (10)1:12:56+3:277:06
3Cliff HowardHard 2 (5)2:00:05+29:2214:04
4David FirmanHard 4 (10)1:03:40+6:4613:06
4Joseph GarbelliniHard 2 (5)2:05:52+35:0914:45
5Tony BryantHard 3 (9)1:30:58+22:3414:11
5Adrian Garbellini Easy (9)39:13+23:5718:04
5Thomas GarbelliniHard 1 (10)1:23:29+14:008:08
5Josephine GarbelliniModerate 1 (7)2:06:10+53:2232:51
7Lachlan HowardHard 1 (10)1:39:54+30:259:44
Paul GarbelliniModerate 1 (7)mispunched

No club membership

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Nicholas SpriggsHard 5 (20)42:5811:33
2Kris PattersonModerate 1 (7)1:23:39+10:5121:47
4Jack&Marcus Mcculloch Easy (9)28:43+13:2713:14

NT N

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Jenny HawkinsHard 5 (20)53:35+10:3714:24
5Alec WattHard 4 (10)1:06:26+9:3213:40
Bob HawkinsHard 3 (9)mispunched

QC Q

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Anna SheldonHard 1 (10)1:33:28+23:599:06

RR Q

24 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ellie de JongHard 2 (5)1:30:4310:38
1Timothy NollModerate 2 (4)46:0117:58
1Matilda RogersVery Easy (6)24:5714:20
2Felicity CrosatoHard 5 (20)44:28+1:3011:57
2Georgia Barons Easy (9)24:32+9:1611:18
2Emrys RogersVery Easy (6)27:15+2:1815:39
3John ParkerModerate 1 (7)1:24:08+11:2021:54
3Nathaniel BaronsVery Easy (6)27:52+2:5516:00
3Riley de JongHard 1 (10)1:15:58+6:297:24
3Julia GannonHard 3 (9)1:16:41+8:1711:57
4Ella RogersModerate 1 (7)1:24:51+12:0322:05
4Wim de JongHard 3 (9)1:20:52+12:2812:36
5Laura de JongHard 5 (20)54:20+11:2214:36
6Jed LaneVery Easy (6)47:23+22:2627:13
6Laurel GannonHard 3 (9)1:41:41+33:1715:51
7Nina GannonHard 3 (9)1:41:49+33:2515:53
8Jess RogersHard 1 (10)2:07:39+58:1012:26
8William CoxHard 5 (20)1:04:21+21:2317:17
10Robert CrosatoHard 4 (10)1:44:54+48:0021:35
11Bruce JonesHard 5 (20)1:09:45+26:4718:45
14Annette RogersHard 5 (20)1:17:42+34:4420:53
Abbie Lane Easy (9)mispunched
Lisa de Jong Easy (9)mispunched
Richard LaneHard 3 (9)did not finish
Alex GannonHard 5 (20)did not start

TF Q

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Chris Nemeth Easy (9)15:167:02
2Neil SimsonHard 3 (9)1:11:09+2:4511:05
4Mark NemethHard 1 (10)1:20:42+11:137:51
5Cate NemethVery Easy (6)42:53+17:5624:38
12Johanna Tavner-CornerHard 5 (20)1:11:19+28:2119:10
18Tony Tavner-CornerHard 5 (20)1:28:52+45:5423:53

UG Q

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Greg ChatfieldHard 4 (10)56:5411:42
1Su Yan TayHard 3 (9)1:08:2410:40
2Geraldine ChatfieldHard 4 (10)1:02:21+5:2712:49
3Jacquie RandHard 4 (10)1:02:26+5:3212:50
4Robin SpriggsHard 5 (20)54:17+11:1914:35
6Juliana de NooyHard 4 (10)1:11:43+14:4914:45
7James MitchellHard 4 (10)1:19:22+22:2816:19
7Joan SheldonHard 5 (20)1:00:17+17:1916:12
9Tom SchultsHard 5 (20)1:04:43+21:4517:23
13Jay MairHard 5 (20)1:15:26+32:2820:16
17Christopher SpriggsHard 5 (20)1:25:03+42:0522:51
20Fiona McIntyreHard 5 (20)1:29:53+46:5524:09
James SheldonHard 1 (10)mispunched
Tim McIntyreHard 2 (5)mispunched
Caroline PigerreHard 2 (5)did not finish
Ryan GrayHard 3 (9)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.