Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Kaleen

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Kaleen
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 22 January 2018

A: Men

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Matt BerringtonNo club membership46:10
2Graham FifieldRR-A47:50
3Ciaran LanePO-A53:05
4Geoff StaceyNo club membership53:25
5David AlderRR-A58:15
6Ged KeaneNo club membership59:40
7James SwannNo club membership1:03:15
8Peter AntcliffBS-A1:06:05
9Florian BenzNo club membership1:11:00

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Shannon JonesAO-A50:55

B: Men

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Greg LanePO-A1:01:15

B: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol HardingBS-A57:00
2Susanne HarryssonBS-A1:00:30

C: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mark SparshottNo club membership41:50
2Geoff WoodPO-A50:25
3Bill JonesRR-A54:30
4Bryant AllenPO-A1:10:25

C: Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Valerie BarkerBS-A56:55
2Carol MastersRR-A58:00
3Heather LanePO-A59:50
4Elizabeth DunbarPO-A1:04:20
5Colleen MockPO-A1:07:40

C: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Dan CrockerNo club membership59:15
1Dan RadnidgeNo club membership59:15
2Kerrie DickieNo club membership1:15:20
2Milja HakoniemiNo club membership1:15:20

D: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michael BurtRR-A40:00
2John SuominenWE-A40:10
3Peter PalmerNo club membership43:15
4Ed TownerNo club membership45:20

D: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ann IngwersenPO-A47:35

D: Teams

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James GaoNo club membership37:25
1Shan GaoNo club membership37:25
2Jennifer SparshottNo club membership42:15
2Lucy SparshottNo club membership42:15
3Sandor HorvathNo club membership43:30
3Helen PalmerNo club membership43:30
4Alex GrahamNo club membership50:05
4Brett GrahamNo club membership50:05
5Natalie ShadwellNo club membership58:30
5Alistair SmithNo club membership58:30
6Jareck HenryNo club membership1:03:50
6Orion HenryNo club membership1:03:50
6Tysen HenryNo club membership1:03:50

PowerWalk: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jonathan MillerBS-A1154:05
2Geoff BarkerNo club membership101:03:40
3Keith FifieldRR-A949:35
4John HardingPO-A856:00

PowerWalk: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochraneNo club membership1111:02:45
2Jodie EvansPO-A852:20
3Peta HudsonNo club membership652:45

PowerWalk: Teams

20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Blake PerryNo club membership1056:05
1Julia PerryNo club membership1056:05
1Kira PerryNo club membership1056:05
2Caroline BallardNo club membership101:00:15
2Kerrie CowanBS-A101:00:15
2Sue MacDonaldNo club membership101:00:15
3Phillip SaverNo club membership855:00
3Judy TranNo club membership855:00
4Enzo WellsNo club membership855:20
4Jenny WellsNo club membership855:20
4Mahlda WellsNo club membership855:20
5Cassie ColeNo club membership641:20
5Indi ColeNo club membership641:20
6Jeff PoppleNo club membership650:40
6Michael PoppleNo club membership650:40
7Jarrah BourneNo club membership449:00
7Jack PalmerNo club membership657:30
7Jane ReynoldsNo club membership657:30
8Ruth HillNo club membership449:00
8Jodie O'BrienNo club membership449:00

Bike: All

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin EtheringtonPO-A46:45

Please report errors in the result list to the organiser.