Orienteering Australia

Official results for Bendigo Frantics - Birds Reef

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Frantics - Birds Reef
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 21 July 2018

1

4 125 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers27:016:32
2David BrownridgeBG V Bendigo Orienteers27:27+0:266:39
3Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers28:04+1:036:48
4Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club35:21+8:208:34
5Clare BrownridgeBG V Bendigo Orienteers35:41+8:408:39
6Neil BarrBG V Bendigo Orienteers39:33+12:329:35
7Jonathan SutcliffeBK V Bayside Kangaroos Orienteers40:02+13:019:42
8Roch PrendergastEU V Eureka Orienteers41:13+14:129:59
9Henry CameronBG V Bendigo Orienteers42:15+15:1410:14
10Thorlene EgertonBK V Bayside Kangaroos Orienteers43:09+16:0810:27
11Glen WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club43:27+16:2610:32
12Jayne SalesMF V Melbourne Forest Racers44:36+17:3510:48
13Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers45:14+18:1310:57
14Callum WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club46:33+19:3211:17
15Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers48:01+21:0011:38
16Sue KeyMF V Melbourne Forest Racers51:27+24:2612:28
17Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers52:15+25:1412:40
18Richard BillsCH V Central Highlands Orienteering53:51+26:5013:03
19Heather O`DonnellYV V Yarra Valley Orienteering Club58:59+31:5814:17

2

3 325 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Iain McDonaldBG V Bendigo Orienteers27:328:16
1Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers27:328:16
3Archie NeylonBG V Bendigo Orienteers28:00+0:288:25
4Jacqui KneeBG V Bendigo Orienteers33:27+5:5510:03
5David NeylonBG V Bendigo Orienteers34:39+7:0710:25
6Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers36:06+8:3410:51
7Darren EenjesBG V Bendigo Orienteers36:57+9:2511:06
8Sophia TavernaCH V Central Highlands Orienteering40:40+13:0812:13
9Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club40:41+13:0912:14
10Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteers43:39+16:0713:07
11Bob CameronBG V Bendigo Orienteers46:41+19:0914:02
12Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers48:06+20:3414:27
13Peter YeatesDR V Dandenong Ranges Orienteering48:27+20:5514:34
14Bradley SaundersBK V Bayside Kangaroos Orienteers53:26+25:5416:04
15Melissa BivianoBK V Bayside Kangaroos Orienteers53:29+25:5716:05
16Peter SearleBG V Bendigo Orienteers54:12+26:4016:18
17Geoff AdamsBK V Bayside Kangaroos Orienteers55:49+28:1716:47
18Wayne LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering58:30+30:5817:35
19Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering59:43+32:1117:57
20James LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering1:01:46+34:1418:34
Andrew CampbellFN Q Far North Orienteersmispunched

3

2 525 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Patrick Bradfield smithOV/No club Orienteering Victoria21:138:24
2Jemima Bradfield SmithCH V Central Highlands Orienteering31:51+10:3812:36
3Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers32:49+11:3612:59
4Dale TavernaCH V Central Highlands Orienteering32:53+11:4013:01
5Amos WalzBG V Bendigo Orienteers33:04+11:5113:05
6Jenny BallBG V Bendigo Orienteers37:12+15:5914:43
7Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers42:37+21:2416:52
8Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers46:36+25:2318:27
9Kathy LileyYV V Yarra Valley Orienteering Club47:37+26:2418:51
10Rose CampbellFN Q Far North Orienteers48:31+27:1819:12
11Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers49:06+27:5319:26
12Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club53:47+32:3421:18
13Peter GalvinBG V Bendigo Orienteers56:14+35:0122:16
14John SteerBG V Bendigo Orienteers56:18+35:0522:17
15Judy PrendergastEU V Eureka Orienteers1:06:50+45:3726:28

4

1 450 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Charlotte OughBG V Bendigo Orienteers19:1913:19
2Dustan GilesBG V Bendigo Orienteers22:38+3:1915:36
3Ebony NauntonBG V Bendigo Orienteers25:18+5:5917:26
4Claire AdamsBK V Bayside Kangaroos Orienteers26:19+7:0018:08
5Xavier OughBG V Bendigo Orienteers36:56+17:3725:28
6Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers48:30+29:1133:26
Jack BarianosBG V Bendigo Orienteersdid not finish

5

1 425 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Henry NeylonBG V Bendigo Orienteers21:2915:04
2Sammy LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering21:34+0:0515:08
3Hannah AdamsBK V Bayside Kangaroos Orienteers21:48+0:1915:17
4Max CrouchBG V Bendigo Orienteers36:49+15:2025:50

Please report errors in the result list to the organiser.