Orienteering Australia

Official results for Park-O #4 Newcombe Park (Sumners Rd)

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Park-O #4 Newcombe Park (Sumners Rd)
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Saturday 17 November 2018

BB.Q

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Ruth EnsbeyLong (19)53:24+19:2011:07

BO.W

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ricky ThackrayLong (19)35:09+1:057:19

EN.Q

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Thomas CaristoVery Easy (2)13:0710:05
4Krystal NeumannLong (19)35:32+1:287:24
8Fiona CaristoMedium (12)46:43+11:5413:20
9David ClarkMedium (12)50:00+15:1114:17

MT.Q

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Joel YoungLong (19)41:30+7:268:38

NO

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Griffin TimShort (8)24:30+12:2214:24
6Joanna ZhuShort (8)32:35+20:2719:10
12Chris EnsbeyLong (19)46:04+12:009:35
13Heidi SalonenLong (19)47:56+13:529:59
18Kylie HohnLong (19)1:10:05+36:0114:36
Wendy NeumannMedium (12)mispunched
Joshua NewnesMedium (12)mispunched

No club membership

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
John ClarkMedium (12)did not finish

SO.Q

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Brendan HenryMedium (12)35:25+0:3610:07
14Murray HainesLong (19)50:18+16:1410:28
16Julie StantonLong (19)1:08:23+34:1914:14
17Jenny McConachyLong (19)1:09:51+35:4714:33

TF.Q

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Stephen MorrisMedium (12)40:01+5:1211:26
7David SchulzMedium (12)45:43+10:5413:03
8Roy KalecinskiShort (8)45:22+33:1426:41

UG.Q

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Daniel GrayLong (19)34:047:05
1Mikaela GrayShort (8)12:087:08
1Peter EffeneyMedium (12)34:499:56
2Ryan GrayLong (19)34:29+0:257:11
2Brenton GrayShort (8)13:11+1:037:45
2Luca SchulzVery Easy (2)20:08+7:0115:29
3Michelle SchulzShort (8)20:49+8:4112:14
3Helen BreslinMedium (12)38:50+4:0111:05
4Clive PopeShort (8)23:47+11:3913:59
4Juliana de NooyMedium (12)39:03+4:1411:09
6Robin SpriggsMedium (12)43:29+8:4012:25
6Ben SchulzLong (19)35:48+1:447:27
7John CooperShort (8)41:47+29:3924:34
7Nicholas BurridgeLong (19)40:18+6:148:23
8Tony HowesLong (19)40:23+6:198:24
9Anatoly KulikovLong (19)40:37+6:338:27
10Heid Therese WiestLong (19)41:03+6:598:33
19James MitchellLong (19)1:11:12+37:0814:50
Christopher SpriggsMedium (12)mispunched
Linda BurridgeMedium (12)did not finish

WH.N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Andrew HillLong (19)35:40+1:367:25

Please report errors in the result list to the organiser.