Orienteering Australia

Official results for Snap Sprint Series #4 - Underdale - Torrens Linear Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Snap Sprint Series #4 - Underdale - Torrens Linear Park
Organiser: SA Arrows
Date: Friday 23 February 2018

W Open Long

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Meredith NormanTJ S22:27
Jenny CasanovaWA S30:08+7:41

M Open Long

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Will KennedyWA S20:12
2Rhys FogartyOH S23:49+3:37
John NieuwenhovenTT S22:23+2:11

W Vet Long

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Zara SodenOH S29:01
2Sandra AfnanYA S35:40+6:39
3Evelyn ColwellOH S37:20+8:19
4Erica DimentTT S37:36+8:35
5Robin UppillOH S44:48+15:47

M Vet Long

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ben CazzolatoTJ S22:44
2Steve CooperYA S23:05+0:21
3Ruhi AfnanYA S23:57+1:13
4Craig ColwellOH S25:17+2:33
4David GeorgeTT S25:17+2:33
6Adrian UppillOH S26:47+4:03
7Simon BurdenOH S27:34+4:50
8Frank BurdenOH S28:18+5:34
9Antonio Garcia CouceTT S28:24+5:40
10Lewis CarterTJ S28:56+6:12
11Desmond NormanTJ S29:40+6:56
12Greg RowberryWA S31:43+8:59
13Trevor DimentTT S32:33+9:49
14Harry WaterhouseTJ S38:18+15:34
15George ReevesTT S44:02+21:18
16Ian GrivellTT S47:25+24:41

W Jun Long

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Joanna GeorgeTT S21:04
2Abigail GeorgeTT S23:42+2:38
3Ana PenckYA S28:54+7:50
4Jemima LloydTT S33:52+12:48

M Jun Long

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Max GrivellTT S21:10
2Toby CazzolatoTJ S22:25+1:15
3Jack MarschallTT S22:37+1:27
4Ethan PenckYA S24:59+3:49
5Remi AfnanYA S28:47+7:37
6Finn FogartyOH S30:33+9:23
7Mitchell MorcomTJ S35:04+13:54

W Open Short

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Sarah LimTJ S17:56
2Keren FaulknerTJ S19:40+1:44
3Jacqueline StephensYA S24:22+6:26

M Open Short

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Dante AfnanYA S13:50
2Angus HainesOH S14:22+0:32
3Manuel JuradoSA S14:40+0:50
4James LloydTT S32:02+18:12

W Vet Short

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Marian ArthurTT S28:12
2Rachael BurdenOH S36:21+8:09

M Vet Short

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Colin DoddOH S26:28
2Peter KreminskiWA S26:44+0:16
3Aylwin LimTJ S33:04+6:36
4Ken ThompsonTT S33:35+7:07
Clive ArthurTT Sdid not finish
Jeff DinningOH Sdid not finish
David TilbrookOH Sdid not finish

W Jun Short

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Matilda FogartyOH S26:01
2Lucinda FogartyOH S27:48+1:47
Abbie FaulknerTJ Sdid not finish

M Jun Short

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Mitchell StephensYA S23:07
2Daniel BurdenOH S25:23+2:16
3Ben MarschallTT S28:06+4:59
4Daniel MorcomTJ S34:02+10:55

. Easy

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jan HillyardTJ S20:25

Please report errors in the result list to the organiser.