*** Instance-specific ***

Official results for ACT Classic Series: ACT League #9, Mt Jerrabomberra

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Classic Series: ACT League #9, Mt Jerrabomberra
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Sunday 22 July 2018

Red 1: Men: Junior

9 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tristan MillerBS A1:24:208:31
2Ryan StocksBS A1:32:44+8:249:22

Red 1: Men: Masters

9 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matthew CraneAO A1:07:386:49
2Martin DentRR A1:17:44+10:067:51
3Matthew StocksBS A1:39:32+31:5410:03
Tony SlatyerPO Adid not finish

Red 2: Men: Open

8 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Graham AtkinsPO A1:48:5113:16
2Mark van der PloegNo club membership2:02:22+13:3114:55
3Jon GlanvillePO A2:19:52+31:0117:03
Brett TrevorrowNo club membershipdid not finish

Red 2: Men: Junior

8 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David StocksBS A1:11:388:44
2Toby LangBS A1:23:10+11:3210:08

Red 3: Men: Junior

6 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jesse PiiroinenBS A1:25:0812:53
2Roy ProsserBS A1:25:34+0:2612:57
3Joseph WilsonBS A1:35:34+10:2614:28

Red 3: Men: Masters

6 600 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gareth ProsserNo club membership1:11:5110:53
2Ari PiiroinenBS A1:13:45+1:5411:10
3Ross StewartBS A1:23:54+12:0312:42
4Wayne GregsonNo club membership1:27:15+15:2413:13
5Phil WalkerPO A1:34:13+22:2214:16
6Tony GarrPO A1:41:25+29:3415:21
7Michael BurtRR A1:44:23+32:3215:48
8Grant BattersbyWE A2:00:02+48:1118:11
Dean KenneallyNo club membershipmispunched
Andrew SlatteryRR Amispunched
Steven HewitsonNo club membershipmispunched
Ewan FarquharsonRR Adid not finish
George WilsonRR Adid not finish

Red 3: W: Masters

6 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toni BrownBS A1:17:0611:40
2Alison InglisBS A1:20:56+3:5012:15
3Ana HercegPO A1:21:14+4:0812:18
4Kathie DentRR A1:32:30+15:2414:00
5Cathy HoggPO A1:41:32+24:2615:23
Jane SayeAO Adid not finish

Red 4: Men: Junior

4 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew KerrPO A34:008:17
2Brendan WilsonBS A46:55+12:5511:26
3Thomas CharlesRR A1:04:57+30:5715:50

Red 4: Men: Masters

4 100 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tomas KrajcaRR A39:119:33
2Morten PedersenPO A43:24+4:1310:35
3Jonathan RicksRR A46:00+6:4911:13
4John Shelton AgarAO A52:23+13:1212:46
5Greg WilsonBS A54:45+15:3413:21
6Martin CharlesRR A55:07+15:5613:26
7David JenkinsBS A55:50+16:3913:37
8Darryl ErbacherPO A58:35+19:2414:17
9Bill JonesRR A1:05:18+26:0715:55
10David HoggPO A1:06:57+27:4616:19
11Robert AllisonRR A1:09:33+30:2216:57
12Geoffrey DabbBS A1:14:12+35:0118:05
13John FosterWE A1:23:28+44:1720:21
14Ian CrellinPO A1:29:54+50:4321:55
15John HardingPO A1:37:05+57:5423:40
16Robert MouattRR A1:44:56+1:05:4525:35
17John SuominenWE A1:48:45+1:09:3426:31
18Michael D'AscenzoBS A1:56:28+1:17:1728:24
Hugh JorgensenRR Adid not finish
Tony WiskichNo club membershipdid not finish

Red 4: Women Open

4 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grace CraneAO A41:1410:03
2Kim van NettenNC N45:39+4:2511:08

Red 4: W: Junior

4 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ivy ProsserBS A57:3714:03
2Tamara NeedhamRR A1:29:16+31:3921:46

Red 4: W: Masters

4 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jo AllisonRR A42:4910:26
2Nic Plunkett-ColeBS A55:34+12:4513:33
3Judy AllisonRR A1:13:57+31:0818:02
4Valerie BarkerBS A1:15:15+32:2618:21
5Chris StocksBS A1:16:33+33:4418:40
6Ann IngwersenPO A1:19:18+36:2919:20
7Sue GarrPO A1:19:28+36:3919:22
8Pat MiethkePO A1:25:30+42:4120:51
9Kerryne JonesRR A1:30:12+47:2322:00
10Hind NeedhamRR A1:36:59+54:1023:39

Orange 1: W: Junior

4 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Justine HobsonBS A1:34:4922:03

Orange 1: W: Masters

4 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jo HobsonBS A1:47:2124:57

Orange 2: M: Junior

3 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elye DentRR A48:3815:41
2Nicholas BrennanGS A1:04:37+15:5920:50
3Josh RobardsNo club membership1:38:55+50:1731:54

Orange 2: M: Masters

3 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Craig GeorgeNo club membership1:11:1022:57
2Michael TedeschiRR A1:21:04+9:5426:09

Orange 2: W: Open

3 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rebecca TedeschiRR A1:39:5332:13

Orange 2: W: Masters

3 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jill WalkerPO A1:25:4127:38
2Susan HallissyBS A1:32:00+6:1929:40
3Sally VardyBS A1:36:07+10:2631:00

Green: Men: Junior

2 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1William HallamPO A40:3217:37
2Joe BatchelorNo club membership48:22+7:5021:01
3Drew GodschalxNo club membership1:00:54+20:2226:28
Rohan GodschalxNo club membershipover max time

Green: Men: Masters

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul BarkerNo club membership59:3925:56

Green: Women: Open

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Phoebe DentCC N57:2224:56

Green: Women: Junior

2 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Philippa HallamPO A40:5617:47
2Georgia HallamPO A41:00+0:0417:49

Green: Teams

2 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Carys DuncanNo club membership1:11:4231:10
1Alex DuncanNo club membership1:11:4231:10

Blue: Men: Junior

1 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Max NybratenNOR14:559:56
2Esten NybratenNOR15:51+0:5610:34
3Connor DentRR A33:00+18:0522:00

Blue: Women: Junior

1 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Layla DentRR A33:1422:09

Blue: Teams

1 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marta LinehanRR A30:3920:26
1Bella PahlNo club membership30:3920:26
1Connor PahlNo club membership30:3920:26
1Edward LinehanRR A30:3920:26

Please report errors in the result list to the organiser.