Orienteering Australia

Official results for ACT Metro Series: Junior League #13 & ACT League #10, Cooleman Ridge

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Metro Series: Junior League #13 & ACT League #10, Cooleman Ridge
Organiser: Red Roos
Date: Saturday 25 August 2018

Classes: Show all | R1MO | R1MJ | R1MM | R1WO | R1WJ | R1WM | R1Team | R2MM | R2MJ | R2MM | R2WO | R2WJ | R2WM | R2Team | R3MO | R3MJ | R3MM | R3WO | R3WJ | R3WM | R3Team | R4MO | R4MJ | R4MM | R4WO | R4WJ | R4WM | R4Team | O1MO | O1MJ | O1MM | O1WO | O1WJ | O1WM | O1Team | O2MO | O2MJ | O2MM | O2WO | O2WJ | O2WM | O2Team | GRMO | GRMJ | GRMM | GRWO | GRWJ | GRWM | GRTeam | BLMO | BLMJ | BLMM | BLWO | BLWJ | BLWM | BLTeam

BS A

42 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ryan StocksRed 1: Men: Junior (3)36:377:28
1Ellen JohnsonRed 4: W: Junior (2)21:119:10
1Justine HobsonOrange 1: W: Junior (4)21:258:10
1Caitlin YoungRed 3: W: Junior (2)33:079:21
1Patrick MillerRed 2: Men: Junior (11)23:406:07
1Ari PiiroinenRed 2: Men: Open (11)31:388:11
1Chris AndersenRed 4: Men: Masters (2)21:049:07
1Valerie BarkerRed 4: W: Masters (6)29:1812:41
1Richard BattGreen: Men: Masters (1)29:4117:03
1Kerrie CowanBlue: Women: Masters (1)41:2924:07
1Toni BrownRed 2: W: Masters (2)36:249:25
1Leanne WilkinsonOrange 1: W: Masters (4)27:0110:18
2Tristan MillerRed 2: Men: Junior (11)26:50+3:106:57
2Kelly YoungRed 4: W: Masters (6)29:20+0:0212:41
2Jane BarnettOrange 1: W: Masters (4)32:10+5:0912:16
2Paul de JonghRed 1: Men: Open (2)33:37+5:216:51
2Lincoln BattOrange 2: M: Junior (13)22:40+4:2610:41
3David StocksRed 2: Men: Junior (11)27:14+3:347:03
3Andrew JohnsonRed 2: Men: Open (11)36:56+5:189:34
3Rosie Waddell-WoodOrange 1: W: Junior (4)40:49+19:2415:34
4Toby LangRed 2: Men: Junior (11)27:51+4:117:12
4Ross StewartRed 2: Men: Open (11)37:45+6:079:46
4Peter MillerRed 3: Men: Masters (13)44:43+10:5712:37
4Maureen DenmeadOrange 2: W: Masters (8)37:53+9:2517:52
4Sebastian LeighOrange 1: M: Junior (5)40:00+10:1815:16
4Julia Waddell-WoodOrange 1: W: Masters (4)38:48+11:4714:48
4Scott WilkinsonRed 1: Men: Masters (14)45:00+10:099:11
5Joseph WilsonRed 2: Men: Junior (11)37:00+13:209:35
5Pauli ViljakainenRed 2: Men: Open (11)38:52+7:1410:04
7Tom de JonghRed 3: Men: Masters (13)50:30+16:4414:15
7Peter AndersenGreen: Men: Junior (11)25:19+13:0614:32
7Justin WilsonOrange 2: M: Junior (13)33:25+15:1115:45
7Talia WilsonGreen: Women: Junior (11)29:19+16:2416:50
8Josephine AndersenOrange 2: W: Masters (8)1:12:20+43:5234:07
8Ryan WilsonOrange 2: M: Junior (13)33:57+15:4316:00
9Ken YoungRed 2: Men: Open (11)47:45+16:0712:22
10Andrew HobsonRed 3: Men: Masters (13)1:01:20+27:3417:19
10Jayden WilsonGreen: Men: Junior (11)30:50+18:3717:43
10Craig CowanRed 1: Men: Masters (14)59:12+24:2112:04
10Sandy WilkinsonOrange 2: M: Junior (13)41:29+23:1519:34
14Peter AntcliffRed 1: Men: Masters (14)1:22:20+47:2916:48
David JenkinsRed 3: Men: Masters (13)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.