Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - North Sydney Boys High School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - North Sydney Boys High School
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 3 February 2018

Long Line Open

45 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew HillGON12:14
2Tuve MoellerSHN12:55
3Toby WilsonGON13:27
4Barbara HillGON13:50
5Huon WilsonGON13:59
6Daniel HillGON14:02
7Shane DoyleURN14:15
8Peter AnnettsGON14:38
9Mark ShinglerBFN15:27
10Andy SimpsonBFN15:49
11chewy No club membership15:50
12Brett SewellBNN15:59
13Ant NolanURN16:07
14David BrayGON16:13
15Miles EllisBFN16:29
16Richard MorrisBNN17:04
17Colin CurrieGON17:07
18John BulmanGON17:39
19Stefan KuehnBNN17:42
20Tony HillGON18:02
21Nick EalesGON18:11
22Andrew WisniewskiBFN18:35
23Peter McConaghyGON19:37
24Jim MackayURN19:48
25Melissa AnnettsGON20:10
26Terry BluettBNN20:40
27Ted MulherinWHN22:56
28Johnny PetersenGON23:45
29Keith GoodeBFN23:56
30Susan KitchenerBFN25:38
31Elizabeth BulmanGON26:01
32Helen MurphyURN27:37
33Heidi MillissBNN29:18
34Margaret WaughGON30:00
35Jane BolandURN30:12
36Terry MurphyURN31:08
37Y C LeeGON31:33
38Sue ThomsonGON31:52
39Ron JunghansGON32:25
40Janet MorrisWHN34:50
41Barbara JunghansGON35:34
Amanda MackieBFNmispunched
Hamish MackieBFNmispunched
Ian McKenzieURNmispunched
Peter ThomasonBNNmispunched

Long Line High School

15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Duncan CurrieGON11:25
2Ewan ShinglerBFN12:33
3Riley GraingerGON13:57
4Ethan LeeGON15:30
5Jamie LeeGON15:52
6Finn MackayURN16:06
7Michael ClaydenGON16:59
8Serena DoyleURN18:19
9Tim McConaghyGON18:53
10Joanna HillGON21:19
11Jonathan NolanURN30:02
12Alex MorrisBNN30:37
Jesse CochraneNo club membershipmispunched
Shileen LeeGONmispunched
Will NolanURNmispunched

Long Line Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Joe SmithNo club membership27:44
Ben McConaghyGONmispunched
Brian ThorpeNo club membershipmispunched

Short Line Open

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard MorrisBNN11:05
2Tony HillGON11:48
3Ian McKenzieURN12:41
4Stefan KuehnBNN13:16
5Anna MarcuzziURN13:49
6Anita KircherNo club membership19:30
7Ian MillerWHN24:45
8Cheryl BluettBNN25:53
9Hester SladeGON31:35
Gwen SewellBNNmispunched

Short Line Primary

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jamie & PaulBFN15:05
2Brian ThorpeNo club membership17:39
3Joe SmithNo club membership17:46
4Kari MarshBFN22:36
5Justine de Remy de CovralleWHN33:45
6Lucas JacobsenNo club membership34:03
7Vincent MorrisBNN35:12
8Lachie GraingerGON54:22

Score Open

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Anita KircherNo club membership3509:38
2Anna MarcuzzoNo club membership35011:01
3Gwen SewellBNN29035:00

Score High School

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ethan LeeGON35012:12
2Jamie LeeGON35012:16
3Rowan SilcockNo club membership35012:26

Score Primary

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Anna WallworkNo club membership35013:17
2William Madigan & Rebecca RosenbergNo club membership34021:38

Please report errors in the result list to the organiser.