Orienteering Australia

Official results for Veale Gardens - South Parklands

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Veale Gardens - South Parklands
Organiser: Onkaparinga Hills Orienteering Club
Date: Sunday 18 March 2018

Arrows S

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Manual JuradoMedium (21)19:29

CR S

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Liam HoranShort (19)16:21+2:52
4Shadang-Vana HoranShort (19)16:21+2:52
11Pipa JacksonShort (19)25:26+11:57
11Amber-Lilliy UdeShort (19)25:26+11:57
11Ezanee CooperLong (11)56:27+34:19
13Aiden PotterShort (19)28:57+15:28
17Amelie MartinShort (19)30:21+16:52
17Rebekah MartinShort (19)30:21+16:52
19Aidan PotterMedium (21)1:06:39+47:10

No club membership

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
17Felix HoppichMedium (21)52:22+32:53
17Max OchotaMedium (21)52:22+32:53

OH S

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Daniel BurdenShort (19)13:29
1Angus HainesLong (11)22:08
2Rhys FogartyMedium (21)22:05+2:36
2Rachel BurdenShort (19)15:23+1:54
3Craig ColwellLong (11)30:36+8:28
4Adrian UppillLong (11)31:12+9:04
5Ian WinnLong (11)32:47+10:39
5Jeffrey DinningMedium (21)29:10+9:41
6Lucinda FogartyShort (19)18:18+4:49
6Simon BurdenLong (11)32:51+10:43
7Frank BurdenLong (11)35:50+13:42
8Finn FogartyLong (11)36:04+13:56
8Jill CongediMedium (21)33:50+14:21
9Evelyn ColwellLong (11)40:18+18:10
14Al SankauskasMedium (21)40:50+21:21
16Robin UppillMedium (21)43:33+24:04
19Kiana BattersShort (19)31:45+18:16
Thomas CarterLong (11)did not start
Zita SankauskasShort (19)did not start

TJ S

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Eamonn HoranShort (19)16:03+2:34
3Doug JohnstonMedium (21)25:35+6:06
7Harry WaterhouseMedium (21)33:20+13:51
7Finlay HoranShort (19)19:14+5:45
9Sylvie OchotaShort (19)23:02+9:33
10Janet HillyardShort (19)24:47+11:18
15Aylwin LimMedium (21)41:38+22:09
15Ben CazzolatoShort (19)30:18+16:49
15Toby CazzolatoShort (19)30:18+16:49
Oscar JohnstonLong (11)did not finish
Lewis CarterLong (11)did not start
Zoe CarterMedium (21)did not start

TT S

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2John NieuwenhovenLong (11)28:50+6:42
4Antonio Garcia CouceMedium (21)27:22+7:53
6Jemima LloydMedium (21)31:45+12:16
8Fiorella PahorShort (19)22:31+9:02
9George ReevesMedium (21)35:03+15:34
10James LloydMedium (21)36:03+16:34
Jack MarschallLong (11)did not start
Annabel LloydShort (19)did not start

WA S

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
10Andrew WatermanLong (11)47:46+25:38
11Peter KreminskiMedium (21)36:48+17:19
13Samuel Saleh-MartinShort (19)28:57+15:28
13Peter CuttenMedium (21)39:11+19:42
Olivera WatermanMedium (21)mispunched
Robyn CuttenMedium (21)mispunched
Fern HillyardMedium (21)did not finish
Mia HillyardMedium (21)did not finish
Patrick HillyardMedium (21)did not finish
Tyson HillyardMedium (21)did not finish
Andrew KennedyLong (11)did not start

YA S

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Mitchell StephensMedium (21)37:25+17:56
Steve CooperLong (11)did not start
Jacqueline StephensMedium (21)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.