Orienteering Australia

Official results for Dumaresq Dam

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Dumaresq Dam
Organiser: Northern Tablelands Orienteering Club
Date: Sunday 27 May 2018

BnB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jenny CooperHard 2 (9)1:06:00+24:2916:30

BnB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Don & Lani CooperHard 2 (9)1:23:06+41:3520:46

NCN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Robert PrestonHard 2 (9)41:3110:22

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Rachel Lawrence & Tom WaughModerate (4)1:02:5416:07

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Hardin Family + 1Moderate (4)1:27:59+25:0522:33

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Dan CroftEasy (5)24:2711:06

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Tracey HasselmannEasy (5)24:30+0:0311:08

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Annette & Indy HawkinsEasy (5)31:01+6:3414:05

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
N Abu-AssabEasy (5)mispunched

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eric BakerHard 1 (4)1:05:5111:09

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Don BarkerHard 1 (4)1:12:35+6:4412:18

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Maurice AnkerHard 1 (4)1:20:10+14:1913:35

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Alex EberliHard 1 (4)2:08:22+1:02:3121:45

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Felix BurkhardHard 2 (9)46:09+4:3811:32

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Fiona Le SurfHard 2 (9)59:52+18:2114:58

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jenny HawkinsHard 2 (9)1:02:38+21:0715:39

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Ruth TremontHard 2 (9)1:09:41+28:1017:25

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Bob HawkinsHard 2 (9)1:11:45+30:1417:56

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Erica SmithHard 2 (9)1:44:47+1:03:1626:11

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Susan McPheeModerate (4)1:21:42+18:4820:56

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Zoe Barker-SmithModerate (4)1:58:50+55:5630:28

NTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4G & V CooperEasy (5)1:17:49+53:2235:22

Please report errors in the result list to the organiser.