Orienteering Australia

Official results for Shepherds Hill - City to Bush Event 4

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Shepherds Hill - City to Bush Event 4
Organiser: Tjuringa Orienteers
Date: Sunday 20 May 2018

1Male

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1John NieuwenhovenTT S33:44
2Greg MorcomTJ S37:10+3:26
3Tyson HillyardWA S38:15+4:31
4Max GrivellTT S42:39+8:55
5Jack MarschallTT S43:47+10:03
6Phil HazellTT S45:50+12:06
7Andy CappCR S48:35+14:51
8Mark HomesTJ S51:05+17:21
9Trevor DimentTT S55:09+21:25
10Nigel Dobson-KeeffeYA S55:12+21:28
11Greg RowberryWA S57:12+23:28
12Ian GrivellTT S59:16+25:32
13Al SankauskasOH S1:02:01+28:17
14Mark OvertonWA S1:09:28+35:44
15Rob TuckerYA S1:09:57+36:13
16Tony RobertsWA S1:13:12+39:28
17Aylwin LimTJ S1:15:52+42:08
18Frank TomasWA S1:26:01+52:17
19Ezanee CooperCR S1:39:10+1:05:26
20Frank BurdenOH S1:47:24+1:13:40
21Harry WaterhouseTJ S1:53:28+1:19:44
George ReevesTT Sdid not finish
Doug JohnstonTJ Sdid not start
Oscar JohnstonTJ Sdid not start

1Female

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kate MarschallTT S50:56
2Meredith RaschWA S1:09:37+18:41
3Erica DimentTT S1:20:58+30:02
4Ruth NicolsonYA S1:53:00+1:02:04

2Male

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Mitchell StephensCR S34:13
2Seb2 LaneCR S35:05+0:52
3Andrew WilsonTJ S38:22+4:09
4Peter CuttenWA S44:46+10:33
5Ken ThompsonTT S59:27+25:14
6Max OchotaTJ S1:07:43+33:30
James LloydTT Sdid not start

2Female

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jacqueline StephensYA S38:32
2Jemima LloydTT S43:09+4:37
3Lucy BurleyCR S53:59+15:27
4Carol SuchOH S55:35+17:03
Leila HendersonCR Smispunched
Zita SankauskasOH Sdid not start

2Group

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Lucas BurdenOH S39:28
1Simon BurdenOH S39:28
3Alison CampbellCR S1:19:21+39:53
3Tanya RadovanovicCR S1:19:21+39:53

3Male

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Mitchell MorcomTJ S18:03
2Daniel MorcomTJ S20:45+2:42
3Seb LaneCR S25:15+7:12
4Eric CasseyCR S36:37+18:34
5Mitchell2 MorcomTJ S39:02+20:59
6Tyson MorcomTJ S1:02:02+43:59

3Female

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Gemma BurleyCR S20:10
2Annabel LloydTT S27:42+7:32
3Jessica JarvisWA S37:24+17:14
4Julia LloydTT S44:04+23:54
Emily MarschallTT Smispunched
Eliza GrivellTT Sdid not start

3Group

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1David TalbotCR S23:01
1Hayley TalbotCR S23:01
3Daniel BurdenCR S27:25+4:24
3Rachel BurdenCR S27:25+4:24
5Colin TresidderCR S38:44+15:43
5Lium TresidderCR S38:44+15:43
5Riley TresidderCR S38:44+15:43
8Taylah BensonCR S42:18+19:17
8Joshua RobinsonCR S42:18+19:17
8Kyle RobinsonCR S42:18+19:17
8Rhys RobinsonCR S42:18+19:17
12Liam MellowCR S49:15+26:14
12Sylvie OchotaTJ S49:15+26:14
14Brighton DynesCR S51:04+28:03
14Gracie DynesCR S51:04+28:03
14Luke DynesCR S51:04+28:03
14Toby DynesCR S51:04+28:03

4Female

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ngaire CasseyOH S21:56
2Kiana BattersOH S22:00+0:04
3Eliza TwiningCR S41:37+19:41
4Rachel MorcomTJ S44:53+22:57

4Group

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Grace HomesTJ S23:28
1Sophia HomesTJ S23:28
3Emma FletcherCR S54:23+30:55
3Richard FletcherCR S54:23+30:55
3Ainslie O'ConnorCR S54:23+30:55
3Filmann O'ConnorCR S54:23+30:55
7Fern HillyardWA S56:20+32:52
7Patrick HillyardWA S56:20+32:52

Please report errors in the result list to the organiser.